Książeczka pełna radości

Kropka
2022-11-09
2022-11-09
Adam Pluszka

Okładka książki Książeczka pełna ważnych słów Annelies Draws, Joanne Ruelos Diaz
Książeczka peł... Annelies Draws, Joa...

Czy książki przynoszą radość? To chyba oczywiste!💚

A gdybym powiedziała Wam, że mogą przynosić również sposoby na to, aby każdy dzień był miły?🤔

„Książeczka pełna radości” to 365 sposobów na to, aby praktykować wdzięczność, życzliwość, cieszyć się z drobnych rzeczy otaczającego nas świata. Moje brainologiczne serduszko aż pieje z zachwytu nad dobrostanowym przesłaniem tej książki, chociaż jej ilustracje są dość oldschoolowe.

Ta książka swoją formą przypomina kalendarz: jedno zadanie na każdy dzień roku. Zaskoczyło mnie, co w przypadku tego typu publikacji wcale nie było oczywiste, że proponowane formy spędzania czasu są bardzo proste w wykonaniu. Aby poczuć radość, wcale nie potrzeba skomplikowanych przyrządów, wymuszonych sytuacji. Czasem wystarczy wyjrzeć przez okno, ugasić pragnienie, zrobić coś na opak, sprawić, aby ktoś się uśmiechnął. Proste, prawda?

Większość stron kończy się pytaniami, które mogą być pretekstem do rozmowy z dzieckiem, a jej specyficzny format, twarda okładka i zakładka sprawiają, że książka świetnie nadaje się na prezent. Ilustracje #anneliesdraws przypominają mi trochę elementarz, z którego uczyłam się czytać, a do których mam sentyment. Początkowo myślałam, że nie przekonają one moich dzieci, ale widocznie jestem człowiekiem małej wiary, bo oglądają ją z dużym zainteresowaniem. Raczej nie odłożycie jej na półkę, tylko będziecie wracać do niej każdego dnia (chociaż my jesteśmy jakieś dwa tygodnie za dzisiejszą datą, bo w czytaniu raczej nie mamy umiaru).

Przyznaję, zazwyczaj wybieramy historie, które wciągają nas w fabułę, pozwalają zaprzyjaźnić się z bohaterami, ta pozycja była jednak fajnym urozmaiceniem naszej biblioteczki, tym bardziej że prezentuje się na niej bardzo elegancko.

Czy książki przynoszą radość? To chyba oczywiste!💚

To kolejna fantastyczna propozycja dla dzieci od Wydawnictwa Kropka, która na 368 stronach przedstawia mnóstwo zabawnych i interesujących faktów, pomysłowych aktywności, ciekawostek oraz informacji o różnych świętach. Razem z tą książką dzieci mogą odkryć pomysłowe sposoby na dobre samopoczucie każdego dnia w roku. Ta pełna pomysłów książka uświadamia czytelnikom, jak doceniać różne chwile i codziennie się cieszyć. ❤️ Można zainspirować się mądrymi lub znanymi ludźmi w dniu ich urodzin, szukać kwiatów przez cały rok, stworzyć własny słoik wdzięczności, nauczyć piec ciasta, pisać list albo robić własnoręczne prezenty! Tutaj chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Książka przypomina kalendarz z ciekawymi pomysłami na każdy, szczególnie deszczowy dzień! Propozycje aktywności są bardzo różnorodne - są tutaj zabawy plastyczne, przyrodnicze, relaksacyjne, ruchowe, kreatywne, rozwijające myślenie czy relacje międzyludzkie. Czytelnicy znajdą tutaj wartościowe pomysły, które zainteresują dzieci w różnym wieku. 👌

Wiele jest pięknych książek ale drugiej tak uroczej i przepełnionej zwykłą lecz niezwykłą radością płynącą z zachwytu nad codziennością próżno szukać.
"Książeczka pełna radości" jest jak promyk słońca w pochmurny dzień, powoduje uśmiech i emanuje życzliwością.

Ta niewielkich rozmiarów książeczka to okruch dobra (chociaż może powinnam napisać, że cały bochen dobra, bo niezły z niej grubasek😉) to piękny kalendarz, zbiór 365 sposobów na udany dzień. Każdego dnia proponuje inny pomysł, aby sprawić, że dzień staje się piękniejszym. I to nie tylko dla nas, ale i najbliższych, bo czyż czasem nie wystarczy szczery uśmiech na widok sąsiada spotkanego w windzie by uczynić czyjś dzień nieco bardziej jaśniejszym?

To doskonała inspiracja na wspólne spędzanie czasu i kolekcjonowanie pięknych wspomnień. Zachęca do zachwytu nad światem i dostrzegania jego piękna.

Przykładowe sposoby jakie w niej znajdziecie to na przykład: weź kąpiel z pianą, zjedz dobre śniadanie, doceń przyjaciela, przytul się, podziel się śmiechem, usmiechnij się i wiele innych.
Zachwyca wydaniem (jak wszystkie książki z Wydawnictwa Kropka),piękną okładką, a także pomysłami i ilustracjami, które mimochodem uczą tolerancji i życzliwości (są osoby niepełnosprawne, o różnych kolorach skóry),pokazujac, że chociaż różnimy się od siebie, każdy zasługuje na życzliwość i dobro.

Jeśli jeszcze nie macie prezentu dla kogoś wyjątkowego, to poszukajcie w księgarniach stacjonarnych i podarujcie komuś radość na 365 dni.

Gdy po raz pierwszy zauważyłam powyższą publikację na koncie @bliskieczytanie zrobiło mi się tak dobrze na sercu...

A wszystko to dlatego, że radość stała się wartością, którą doceniam i pielęgnuje świadomie chyba dopiero teraz, jako dorosły człowiek.
Jestem wiec ogromnie podekscytowana tak wspaniałym tytułem!❤️

"Książeczka pełna radości. 365 sposobów na miły dzień " to nic innego jak kreatywna uczta dla maluchów!
Autorki Joanne Ruelos Diaz i Annalies Draws zadbały o to w doskonałym stylu!

Spójrz sam!
Książka zawiera w sobie ogrom genialnych rozwiązań dzięki którym wywołasz uśmiech na twarzy swojej i dziecka.
Podążając strona za stroną możesz zaobserwować kolejne daty, które możesz potraktować jako dni wyzwań zamieszczonych na kartkach albo spośród zamieszczonych pomysłów wybrać te, które akurat Cie zaintrygują.😉

Ideologia jest genialna!✨️
Książka poszerza horyzonty, choćby ucząc podstaw Braille'a czy gatunków ptaków i jednocześnie przekrada pozytywne wartości, jak akceptacja, empatia i troska.

Masz szansę odkryć w sobie dziecko.
Wypuścić powietrze i pozwolić sobie na odnalezienie nowych rozwiązań.

Jestem wiec ogromnie podekscytowana tak wspaniałym tytułem!❤️

"Książeczka pełna radości. 365 sposobów na miły dzień " to...

Nadchodzi czas składania życzeń. Wszyscy życzymy bliskim tego, co dla nich najlepsze, najpiękniejsze i najradośniejsze. Jeśli chcielibyście komuś bliskiemu podarować jedną iskierkę radości dziennie, ale codziennie przez cały rok, to warto sięgnąć po „Książeczkę pełną radości. 365 sposobów na miły dzień”.

W tej przepięknie wydanej książeczce Joanne Ruelos Diaz zawarła propozycje działań, które każdego dnia mogą sprawić przyjemność osobie je wykonującej, ale też i jej otoczeniu. Są to proste rzeczy, często wręcz banalne (jak przytulenie kogoś, spojrzenie w nocne niebo),które nie wymagają wielkiego wysiłku, ale przynoszą efekt w postaci uśmiechu, poczucia spełnienia czy zrelaksowania.

Zadania są różnorodne, lecz można wśród nich wyróżnić różne typy, np. działania artystyczne (m.in. rysowanie),ukierunkowane na kontemplowanie i obserwowanie przyrody, budujące bliskość z innymi osobami (np. przytulanie, obdarowywanie),nastawione na dbanie o siebie, będące formą relaksu (np. kąpiel, czytanie),ćwiczące kreatywność, otwierające na różnorodność, zmuszające do przemyśleń, zachęcające do rozwoju, a wśród nich również zupełnie pokręcona zadania, jak np. robienie wszystkiego na opak.

Opis do każdego dnia jest króciutki i opatrzony przyjaznymi, bardzo dziecięcymi i kolorowymi ilustracjami autorstwa Annelis Draws. Niektóre opisy są wręcz jedno-dwuzdaniowe, a mimo wszystko przekazują wszystko, co najistotniejsze. Autorka zadaje też pytania, które ukierunkowują proponowane działania, a wszystko znakomicie dopasowuje do zmian pór roku. Przywołuje również szczególne święta, np. Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej, ale również ważne postaci, np. ze świata nauki, które mogą stać się inspiracją.

Książka została cudownie wydana – twarda okładka ze złoceniami, gruby papier, tasiemka do oznaczania miejsc, w którym przestało się czytać. Ma trochę nietypowy, niewielki format przez co jest też pokaźnym grubaskiem, ale bardzo uroczym 😊

Już samo patrzenie na nią sprawia, że na twarzy pojawia się uśmiech, a przecież to jest jej główne zadanie – uczynić przynajmniej jedną chwilę każdego dnia radosną.

Idealna na prezent!

W tej przepięknie wydanej książeczce Joanne Ruelos Diaz zawarła...

W Nowym Roku „Z życzliwością stawiajmy czoło trudnym chwilom”.
Niech nasze myśli będą motywacyjne, inspirujące i optymistyczne. Nawet jeśli od czasu do czasu pojawi się jakiś kłopot to łatwo będzie się z nim uporać dzięki „Książeczce pełnej radości” autorstwa Joanne Ruelos Diaz z ilustracjami Annelies Draws od wydawnictwa KROPKA . Ta książeczka jest jak „słoik” pozytywnych myśli i skutecznie rozgoni smutki, przykrości i lęki u małych i dużych czytelników.
Najlepiej trzymać ją pod ręką, przy łóżku, w torebce, w samochodzie lub na biurku. Podczytujcie fragmenty na dany dzień w roku i spróbujcie podjąć wyzwania. Głośne czytanie spowoduje, że bliscy również się zainteresują, nastroją się pozytywnie i zainspirują, aby do Was dołączyć.
Każdego dnia niezależnie od nastroju, samopoczucia, aury warto coś …
- stworzyć – np. magiczną różdżkę
- zaprojektować –np. naklejkę
- odkryć –np. nocne niebo lub forty natury
- powitać – np. chwasty,
-zaplanować – np. imprezę plenerową
- zwiedzić – np. targ
- zagrać –np. w łapanie
- zorganizować –np. kącik do czytania
- podziwiać – np. świetliki
- poczytać- np. w wannie
- uśmiechnąć się –
„Jeśli potrafisz sprawić, że jedna osoba się uśmiechnie, ona może wywołać uśmiech na kolejnej twarzy. A potem uśmiechnie się kolejna osoba. Uśmiech może rozprzestrzenić się na cały świat.”
Każdego dnia ktoś ma urodziny. Sprawdźcie jaką pozytywną myśl zapisano w dzień Waszych urodzin? A kiedy wypadają Wasze półurodziny? Odkryjcie historię swoich imion. Jakie jest Wasze ulubione słowo? Jakie znasz słowa w innych językach? Zwracajcie uwagę na nowe widoki, nowe dźwięki, nowe zapachy, nowych ludzi, nowe emocje, nowe doświadczenia, ...

Życie codzienne stawia przed nami nowe cele i zadania.
„Czasami robienie rzeczy trochę inaczej sprawia, że dzień staje się jeszcze bardziej wyjątkowy.”
Fantastyczna książeczka dla wszystkich czytelników i nie czytelników od lat 2 do 102, dla opiekunów, wychowawców i nauczycieli, dla każdego na dobry rok i 365 lub 366 wyjątkowych dni.

W Nowym Roku „Z życzliwością stawiajmy czoło trudnym chwilom”.

Znacie książkę, która każdego dnia pomaga znaleźć dobro? Bez względu na odpowiedź musicie sprawdzić książkę, którą chcę Wam dziś pokazać. Dlaczego? Bo to książka, która dozuje radość, pomaga znaleźć ją codziennie. Jest swoistym kalendarzem. Podpowiada drobnostki, które znaczą bardzo wiele. Dziś chcę pokazać Wam nowość od @wydawnictwo_kropka "Książeczka pełną radości" czyli 365 sposobów na miły dzień ❤️

Od 1 stycznia do 31 grudnia. Każdy dzień roku jest tu wyszczególniony, na każdy znajdziemy podpowiedzi, rady, małe gesty i słowa, które dadzą nam ogrom radości, ale i pomogą zajrzeć w głąb siebie ❤️ bo czy nie warto rzucić wszystko i poprostu się przytulić? O tym książka przypomni nam 6 stycznia 😉 nie będę zdradzać Wam tu za dużo, myślę jednak że to książka, która przyda się nie tylko dzieciom ale i dorosłym, nie wiem nawet czy nie bardziej...by poczuć dziecięcą radość wśród tych wszystkich dorosłych problemów i trosk.
W książce możecie wyłapać też fajne ciekawostki i może ona zachęcić dzieci do próbowania nowych rzeczy 👍 ilustracje są śliczne, twarda oprawa gwarantuje jej trwałość ❤️ to świetny pomysł na prezen

Biorąc do ręki książeczkę otworzyło mi się na 5 maja i uwierzcie albo nie, ale co się uśmiałam to moje. W domu, pokazując to innym śmiali się, ile wlezie, a to za sprawą dziewczynki i ćwiczenia, jakie trzeba zrobić. Tak fantastycznych rysunków jeszcze nie widziałam. Jeżeli macie możliwość, to zapraszam na stronę Wydawnictwa Kropka i sprawdzenie grafiki, jaka prezentuje się w tej książce. Buzie tych dzieci przepełnione są słodyczą i taką miłością, że nawet największy ponurak prędzej czy później musi się uśmiechnąć. Przed Wami książeczka, która ma za zadanie zachęcić nas do codziennego odkrywania czegoś co nazywa się radość, życzliwość, wdzięczność, ale przede wszystkim czerpać pełnymi garściami radości z bycia dzieckiem. Wierzę, że bez względu na wiek każdy z nas ma w sobie te małe dziecko, które domaga się uwagi, ale i które chce zrobić komuś „psikusa”.
„Książeczka pełna radości” to 365 sposobów na miły, ale przede wszystkim kreatywny dzień. Wiedziałeś, że 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu? Tego dnia dowiesz się, że bez względu na to jacy jesteśmy mamy takie same potrzeby jak pozostali, lecz osoby z autyzmem mogą reagować inaczej niż osoby bez autyzmu. Wiedziałeś, że podczas rozmowy osoba z autyzmem ma problem w kontakcie wzrokowym? Nie świadczy to o tym, że taka osoba kpi sobie z nas, a po prostu tak ma. Warto o tym pamiętać. Postaraj się tego dnia (ale i każdego innego) na to, żeby być miłym dla kogoś, kto boryka się nie tylko z autyzmem. Kolejny dzień, który może zainteresować nie tylko dzieci to 19 września, czyli tego dnia mów, jak pirat. No sami powiedzcie, że pomysł iście rewelacyjny, a ile może dać radości nie tylko dziecku, ale i dorosłym.
Innym pomysłem/powodem który zachęci Was do zakupu może być np. pomysł dla nauczycieli. Worek pełny skarbów, jak każdego dnia spędzić czas z uczniami. Jestem pełna podziwu dla autora za taką mini encyklopedie wiedzy, mądrości i szczęścia. Dołączyć do wyzwania możesz każdego dnia. Jak tylko będziesz zbliżał /ła się do końca sam/a zauważysz, że dany rok przyniósł nie tylko dni pełne zabawy, ale i skarby, jakie można zrobić, czerpiąc inspiracje z tej pozycji.
Książka i pomysły w niej zawarte testowane są przeze mnie i moja dziewięcioletnią córkę. Jeżeli nie macie pomysłu na prezent pod choinkę, to oto właśnie jeden z pomysłów, jak spędzić czas z dziećmi.

"Książeczka pełna radości. 365 sposobów na miły dzień" Joanne Ruelos Diaz i Wydawnictwa Kropka to pełna pozytywnej energii publikacja.

Szukasz ciekawych inspiracji na zabawę ? Chcesz ciekawie spędzić czas z dzieckiem? Ta książka zdecydowanie jest dla Ciebie!

Zawiera dokładnie 365 zabaw, ciekawostek, celebracji na każdy dzień roku. Wśród zabaw znajdziesz takie, w których młody czytelnik ma możliwość ćwiczenia m.in. uważności, empatii, wdzięczności, kreatywności.

Samo wzięcie do ręki tej publikacji wprawia nas w dobry nastrój. Jest kolorowa, ale nie przesadzona. Każdy dzień to nowe zadanie, wyzwanie, które powoduje uśmiech i zadowolenie.

Jesteś nauczycielem edukacji przedszkolnej? Może to będzie świetny sposób na 10 minutową rozmowę z dziećmi na dany temat- celebrację dnia. Jesteś rodzicem? Polecam do podjęcia zadań, rozmów z dzieckiem każdego dnia. Może właśnie ta książka Wam w tym pomoże.

Niech radość towarzyszy Ci każdego dnia, a uśmiech niech nie scodzi z Twojej twarzy😊

• Dzieci
  • Posiadana
  • Do kupienia NAUKOWE
  • 52 książki (2022)
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Książeczka pełna radości