Baśnie klasyczne

Wydawnictwo SBM
2023-09-27
2023-09-27
baśń bajka literatura dziecięca

„Baśnie klasyczne” z katalogu Wydawnictwa SBM to wyjątkowy zbiór znanych od pokoleń baśni, które rodzice z pewnością pamiętają z własnego dzieciństwa. W tym zbiorze przygotowanym przez Anną Śliwińską z ilustracjami Anny Gensler znajdziemy takie baśnie jak Królowa Śniegu, Mała syrenka, Królewna Śnieżka, Kopciuszek czy Śpiąca Królewna. Dzięki lekturze tej książki dzieci mają okazję dowiedzieć się, jakie opowieści poznawali rodzice w dzieciństwie. 😉 Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2023/11/basnie-klasyczne.html

Większość z nas wychowała się na baśniach, inni chociażby o nich słyszeli, a czy znają je Wasze pociechy? My zaczęliśmy od baśni i legend Polskich, a teraz przyszedł czas na baśnie klasyczne takie jak Mała syrenka, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca królewna i Królowa śniegu.

Mimo, że baśnie wydają się być idealne dla dziewczynek to i chłopcy znajdą tutaj coś dla siebie, a szczególnie Ci z bujną wyobraźnią 😉

"Baśnie klasyczne" to wspaniale ilustrowany zbiór opowieści o pięknych królewnach i odważnych królewiczach, dobrych i złych wróżkach oraz innych przepełnionych magią baśniowych postaciach. To historie o prawdziwej przyjaźni, dozgonnej miłości i wielkich marzeniach – historie, w których dobro zawsze zwycięża. A największym atutem tych opowieści jest wypływający z nich morał i fakt, że mogą być idealnym wstępem do dyskusji między innymi na temat walki dobra ze złem.

Książka prezentuje się fantastycznie dlatego będzie idealna na prezent szczególnie dla dzieci, które już samodzielnie czytają. Polecam!

Ta przepiękna książka wniesie szczyptę magii do naszego życia 🌟

Ten zbiór opowieści o królewnach, królewiczach i wróżkach niesie ze sobą również przesłanie. To historie o prawdziwej przyjaźni, miłości i ogromnych marzeniach. To historie pokazujące, że dobro zawsze zwycięża.

To kolejna wspaniała pozycja, na długie, śnieżne wieczory 😊

Ta przepiękna książka wniesie szczyptę magii do naszego życia 🌟

To kolejna wspaniała pozycja, na długie, śnieżne wieczory 😊

To pięknie wydana księga, zawierająca 5 magicznych historii, w tym moją ukochaną Królową śniegu. Jest tu też Mała syrenka, Królewna Śnieżka, Kopciuszek oraz Śpiąca Królewna.

Każda z nich opowiada o przyjaźni, miłości i wielkich marzeniach. Każda uczy, że warto walczyć o to, czego pragniemy, ale trzeba też pamiętać o byciu dobrym dla innych.

Wszystkie historie zostały bogato otulone ilustracjami #annagensler
Tekst niejednokrotnie ułożony jest na zdobionym tle, co podnosi radość czytania, zachęca małych czytelników do skupienia uwagi i dodatkowo pobudza wyobraźnię.

Twarda oprawa nadaje jej klasy i powagi (oraz ulatwia trzymanie w czasie czytania),a duży format zachwyca małe rączki.

To zbiór zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych już samodzielnie czytających. Sama czerpię sporą radość zagłębiając się w kolejne przygody.

Wszystkie historie zostały...

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie, żeby sprawić sobie zbiór klasycznych baśni, takich idealnych do czytania przed snem, ale również z pięknymi ilustracjami i w większym formacie. Ważne było, żeby treść była dostosowana do wieku moich córek (3 i 4 lata).

I proszę!

Wydawnictwo SBM chyba czyta mi w myślach😅

Oto „Baśnie klasyczne” z fantastycznymi, bajecznie kolorowymi ilustracjami Anny Gensler. W środku znajdziecie pięć znanych i lubianych baśni:
🌟Mała syrenka
🌟Królewna Śnieżka
🌟Kopciuszek
🌟Śpiąca Królewna
🌟Królowa Śniegu

Książka będzie idealna na prezent! Pięknie prezentuje się na półce, ale jeszcze lepiej się ją czyta i ogląda. Baśnie nadadzą się też do samodzielnego czytania dla starszych dzieci, dzięki dużej czcionce i większym odstępom pomiędzy wierszami.

I proszę!

Wydawnictwo SBM chyba czyta mi w myślach😅

Oto „Baśnie klasyczne” z fantastycznymi, bajecznie...

Czy klasyka może wyjść z mody? nie wydaje mi się! Dzisiaj mamy na rynku tysiące książek na rynku. Jednak sama jako mama czasami się w tym gubię, w pierwszej kolejności chciałabym by moje dzieci poznały wartościowe bajki , na których sama się wychowywałam. Książka ma twardą okładkę, jest większego formatu, a strony są matowe nie śliskie co uwielbiam. Duże litery też są na plus bo jest łatwo ją czytać wieczorami nawet przy mglistym świetle tuż przed snem. Kolejnym plusem jest dokładność opowiadań, dowiedziałam się z nich rzeczy, których nie widziałam w książkach typu "30 bajek na 100 stronach". Bardzo polecam @z_mama_na_ty

Ucieszyłam się, gdy w nasze ręce trafiło wydanie “Baśni klasycznych”, zawierające 5 moich ulubionych historii, które zabierają nas w podróż do magicznego świata niesamowitych uczuć oraz walki dobra ze złem. Ogromnym plusem jest zawsze wypływający z baśni morał i teorie, które mogą być przedyskutowane z młodszym czytelnikiem.

W tej książce baśnie opowiedziano prostym i przystępnym językiem, a na uwagę również zasługują niesamowite i piękne ilustracje, które idealnie oddają klimat magicznego świata. Myślę, że śmiało można je czytać już przedszkolakom i pozwolić na podziwianie grafiki, która ułatwi poznanie tych uniwersalnych baśni.

Jeśli macie ochotę poczytać o królewnach, królewiczach, wróżkach, aby oderwać się od szarej rzeczywistości - to będzie idealna lektura dla Was! Na pewno z sentymentem będziecie wspominać dzieciństwo i ponadczasowych bohaterów. Do wyboru macie: Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu, Małą Syrenkę, Kopciuszka i Królewnę Śnieżkę.

Uwielbiam zaciekawione minki dzieci, gdy wsłuchują się w mój głos i nie mogą doczekać się zakończenia. Pojawia się też mnóstwo pytań. Uwielbiam ten czas!

W tej książce baśnie opowiedziano prostym i...

,,Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając...'' Cornelia Funke
Czy ja tę pozycję wybrałam dla siebie? Tak!
Baśnie kojarzą mi się z dzieciństwem. Mam swoje ulubione i mimo iż już mam swoje lata z przyjemnością do nich wracam. Czytanie ich to zawsze magiczny czas zarówno dla rodzica jak też dla dziecka kropka przenosimy się w świat, gdzie nasza wyobraźnia pracuję na wysokich obrotach.
Jaka jest wasza ulubiona baśń?
Nakładem wydawnictwa Sbm ukazała się książka ,,Baśnie klasyczne", która jest wyjątkowo ślicznie wydanym egzemplarzem. Okładka kolorystycznie przyciąga wzrok i na dodatek książka jest w twardej oprawie, więc posłuży nam na lata. W książce znajdziemy takie baśnie jak: Mała syrenka, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Śpiąca królewna, Królowa śniegu. Wydanie przeznaczone bardziej dla dziewczynek, gdyż chłopcy na pewno nie będą chcieli czytać o królewnie Śnieżce. Jednak spokojnie na stronie wydawnictwa sbm są też przepiękne wydania dla chłopców.
Ja zawsze powtarzam, że za czasów dzieciństwa nie było tak pięknie wydanych książek. Rodzice nawet nie mieli pieniędzy, aby kupować nam takie książki. Chodziło się do biblioteki, aby wypożyczyć coś ciekawego. Jednak tam zawsze książki były wymiętolone, a ja od dawna wolałam mieć takie swoje, jedyne, piękne, pachnące i niezniszczone książki na półce.
Dlatego też, kiedy przyszła ta pozycja, poczułam się, jak taka mała dziewczynka, która ma teraz okazję, mieć swoją wymarzoną książkę. Nieźle co?
Polecam serdecznie każdą, która widnieje na stronie Wydawnictwa.

Czy ja tę pozycję wybrałam dla siebie? Tak!

„Baśnie klasyczne” to przede wszystkim najpiękniejszych zbiór opowieści o wyjątkowych królewnach i odważnych królewiczach.🫅👸
Opowiadania, do których najchętniej sięgamy, czytając książki naszym dzieciom. 🤩
Historie, które zaczarują już od swoich pierwszych stron. My również jako rodzice chętnie przypomnimy sobie wyjątkowe historię, które czytały nam nasze mamy. 🤩
Magiczny i wyjątkowy przekaz, który ukazuje, że pomimo przeciwności losu dobro i miłość zawsze zwycięży. 🥰
Piękne ilustracje z pewnością przykłują dziecięcą uwagę.
Książka jest wydana w twardej oprawie przez to wygląda niczym z bajki🤗.
Duża czcionka na pewno ułatwi samodzielne czytanie.

Pola jest zafascynowana swoją nową książką, która dołączyła do naszej #biblioteczki_poli.

Magiczny...

Baśnie otulają nas swoją magią, dają iskierkę nadziei, nieraz przekazują dużą lekcję życia i można z nich wyciągnąć morał. Baśnie łączą pokolenia, są nieśmiertelne i ponadczasowe.
Cudownie, że możemy się nimi cieszyć, a jeszcze bardziej wyjątkowe jest, gdy wydanie idzie w parze z wyjątkowością treści.

Baśnie opublikowane przez wydawnictwo @wydawnictwosbm na pierwszy rzut oka zachwycają pokaźnym rozmiarem. Nie mniej fascynuje wnętrze, w którym znajduje się 5 wspaniałych opowieści o królewnach, królewiczach, wróżkach i innych magicznych postaciach opatrzonych pięknymi ilustracjami.
Na blisko 200 stronach znajdziecie zbiór historii o prawdziwej przyjaźni, dozgonnej miłości i wielkich marzeniach.

To idealna pozycja do wspólnego czytania z malcami. Aczkolwiek dzięki wyraźniej czcionce jest też dobrym wyborem do samodzielnego czytania.
Śmiało mogę nazwać ją księga, która świetnie sprawdzi się również jako prezent. To klasyka w niezwykłym wydaniu - posiada duży format i twardą oprawę.

Przenieście się do magicznego świata baśni zapoznając z nimi swoje pociechy. Czytanie to wyjątkowa i niezapomniana przygoda.

Baśnie opublikowane przez wydawnictwo @wydawnictwosbm na pierwszy rzut...

Dodaj cytat z książki Baśnie klasyczne