Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

Okładka książki Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach Bev Vincent
Bev Vincent Wydawnictwo: Arkady biografia, autobiografia, pamiętnik
Stephen King. A Complete Exploration of His Work, Life, and Influences
Arkady
2023-09-12
2023-09-12
Wiesław Marcysiak

Okładka książki Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library Clive Barker, P. D. Cacek, Ramsey Campbell, Richard Chizmar, Brian Keene, Jack Ketchum, Stephen King, Stewart O'Nan, Edgar Allan Poe, Kevin Quigley, Bev Vincent
Lśnienie w cie... Clive Barker, P. D....
Okładka książki 17 podniebnych koszmarów Ambrose Bierce, Tom Bissell, Ray Bradbury, Roald Dahl, James Dickey, Arthur Conan Doyle, Cody Goodfellow, Joe Hill, Stephen King, E. Michael Lewis, Richard Matheson, David J. Schow, Dan Simmons, Peter Tremayne, E. C. Tubb, John Varley, Bev Vincent, Bev Vincent
17 podniebnych... Ambrose Bierce, Tom...

Piękne, pełne zdjęć, jak i ilustracji wydanie przewodnika opowiadającego o życiu i twórczości Stephena Kinga. Książka wykonana jest z wielką precyzją. Barwne strony, listy, telegramy. To wszystko, jak i wiele więcej zachęca do dalszej lektury wzbudzając ciekawość wobec treści, jak i samych wizualnych atutów. Dodatkowym plusem są aneksy znajdujące się na samym końcu - z książkami, opowiadaniami i nowelami, jak i adaptacjami filmowymi.

Rzadko kiedy zdarza się, żeby tytuł tak dobrze oddawał treść książki. To jest dokładnie to, czego oczekiwałam - kompletny przewodnik po życiu i twórczości Stephena Kinga. To jest coś, czego nie zdawałam sobie sprawy, że potrzebuję.

Jestem fanką twórczości Stephena Kinga od bardzo wielu lat, ale nigdy nie czułam potrzeby, żeby jakoś bardzo zagłębiać się w jego życiorys. To nie tak, że nie wiedziałam o nim nic - co nieco obiło mi się o uszy, znałam podstawowe fakty z jego życia, ale nie sądziłam, że kiedyś poznam tyle szczegółów.

Wszystkie motywy, inspiracje i pomysły zebrane w jednym miejscu. Ciekawostki z życia prywatnego i publicznego. Stosunek do ekranizacji, innych autorów i do polityki. Jeśli chcecie wiedzieć to wszystko, to KONIECZNIE sięgnijcie po tę książkę. A jeśli jesteście fanami twórczości Stephena Kinga, to nie możecie tego nie zrobić.

To zdecydowanie obowiązkowe "Must Have" dla każdego fana i fanki twórczości Stefana, ale również dla tych co nie wiele o nim wiedzą. Po prostu trzeba mieć to wydanie na półce i już. Wydawnictwo Arkady zrobiło w tym przypadku kawał dobrej roboty. Ten album to po prostu sztos!
Twarda oprawa, wiele ciekawostek i interesujących faktów z życia pisarza z Maine - a wszystko to uzupełnione zdjęciami z młodości Stephena Kinga, fotografiami z planów filmowych, zdjęciami książek i ich niesamowitych wydań.
To doskonała encyklopedia Mistrza grozy, szczegółowe kompendium wiedzy, z którym naprawdę warto się zapoznać.

Książka podzielona jest na części. Bev Vincent sprawnie prowadzi czytelnika przez czasy młodości i pierwszych prób pisarskich Kinga, aż do momentu rozwoju jego kariery, nie pomijając w tej historii wypadku oraz jego eksperymentów z używkami. W albumie Beva Vincenta opisana została każda książka autorstwa Stephena Kinga oraz wiele smaczków związanych z ich wydaniem. Osobiście nie mogłam się wręcz oderwać od tej pozycji. Czytało mi się ją niesamowicie szybko. Wiele faktów w niej zawartych było dla mnie zupełnie nowych, co bardzo mnie cieszyło, bo do samego końca, do ostatniej strony moje zainteresowanie nie spadło nawet na minutę. Dodatkowo wizualnie to wydanie naprawdę cieszy oko.
Dla mnie to produkt wysokiej klasy pod względem graficznym jak i pod względem treści.

Szczerze polecam. Ale uwaga - jeśli nie znacie wszystkich dzieł Mistrza grozy natkniecie się w tej książce na wiele spojlerów.

Dosyć pobieżna analiza twórczości Kinga. Wielbiciele Kinga mieli okazję przeczytać ciekawsze biografie. Chwilami oczywista i nudnawa. Jedyną zaletą albumu jest kilka ciekawych zdjęć.

Dobrej jakości wydanie w twardej okładce - z pewnością docenią tą publikacje fani autora - im lepiej się go i jego dzieła zna, tym większa przyjemność z lektury.

Fantastyczna książka, właściwie album. No ale co mogła napisać psychofanka Kinga?

Pierwszą książką z mojego osobistego adwentowego kalendarza książkowego okazała się… encyklopedia Stephena Kinga. A raczej o Stephenie Kingu, Królu Horroru, magiku świata literackiego.
To naprawdę dogłębne kompendium wiedzy o Mistrzu. Uwielbiam to wydanie, choć ciężkie i niewygodne w czytaniu. Pełne zdjęć z planów filmowych, fotografii z młodości i nie tylko Kinga, zdjęć okładek różnych książek i najrozmaitszych wydań (kocham wydanie Dallas-63 od Scribnera i kiedyś je będę miała, obiecuję sobie).

Książka podzielona na dekady, od młodości i pierwszych prób pisarskich, po największe hity. Bev Vincent nie ominął ważnego aspektu życia Kinga, jakim było uzależnienie od alkoholu i narko*yków oraz poważny wypadek. Opisana została każda książka, smaczki związane z jej wydaniem. Można dowiedzieć się, w ilu książkach Kinga wystąpiło miasteczko Derry (podpowiedź: w wielu),jak wielu bohaterów stworzonych przez Kinga było pisarzami i dlaczego Autor nie brał udziału w promocji “Smętarza dla zwierzaków”.

Jednocześnie muszę ostrzec, że jeśli ktoś nie zna, a dopiero chce poznać twórczość Kinga, to natknie się w tej encyklopedii na masę spoilerów.

Ale jeśli jest się fanem Króla, trzeba mieć to wydanie na półce!

Czy zaprzysięgłemu fanowi Stephena Kinga potrzebna jest kolejna publikacja o życiu i dziełach Mistrza? Wydawało mi się, że nie, dopóki do rąk nie trafiła mi praca Beva Vincenta.

Czegóż tam nie ma! Świetny dobór zdjęć i dokumentów, filmowe plakaty, okładki pierwszych wydań, różnego rodzaju zestawienia, zatrzęsienie ciekawostek… Cud, miód, malina, wampiry i bestie w ludzkiej skórze.

Dobrze się stało, że za przygotowanie publikacji odpowiedzialne było Wydawnictwo Arkady, bo otrzymujemy produkt graficznie wysokiej klasy.

Na całe szczęście autor nie jest wynajętym do roboty człowiekiem. Bev Vincent zna Kinga i jego twórczość bardzo dobrze, a jeśli ta rekomendacja Wam nie wystarczy, to wiedźcie, że razem wydali zbiór opowiadań „17 podniebnych koszmarów”.

Stephen King to facet, z którym można się zaprzyjaźnić, i tak też jest w książce przedstawiony. To też opowieść o trudnej drodze na szczyt, walce z nałogami i o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku, o robieniu tego, co się kocha, bez oglądania się na wujków dobra rada i krytyków.

Stephen King jest moim ukochanym autorem już od ponad 15 lat. Czytanie tej książki było dla mnie czystą przyjemnością, choć odnoszę wrażenie, że w oryginale ta przyjemność byłaby większa - niektóre fragmenty sprawiają wrażenie, jakby mogły być lepiej przetłumaczone, nie wspominając o błędach czysto edytorskich.

Polecam z perspektywy osoby, która nie przeczytała może 2 lub 3 książek z dorobku SK. Jeśli jednak znacie Kinga z zaledwie kilku powieści, obawiam się, że w tym przewodniku natkniecie się na masę spojlerów dotyczącym wielu innych jego książek.

Polecam z perspektywy osoby, która nie przeczytała może 2 lub...

💤 współpraca barterowa 💤

Dzięki uprzejmości @wydawnictwo.arkady mogłam otrzymać egzemplarz do recenzji świetnego przewodnika po świecie, życiu i przede wszystkim twórczości Stephena Kinga. Twórczość Kinga darze sympatią od 13 roku życia. Kiedy koleżanki czytały komiksy czy romanse, ja siedziałam i maglowałam horrory.

Skupmy się na samej książce Beva Vincenta. To bardzo dobrze się wydrukowany przewodnik z mega świetnymi smaczkami fotograficznymi. Dużo można dowiedzieć się na jakim etapie życia był King, co w danym czasie tworzył, skąd czerpał inspirację do książek. Mamy tu też różne historie związane z wydawnictwami, z którymi pracował King, świetne plakaty chociażby Misery, kadry z filmów, wiele wątków biograficznych i nawiązań do życia Mistrza.

Jest to MUST HAVE osób, które są fanami Kinga, ale też dla osób, które lubią czytać biografię sławnych osób.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za możliwość zapoznania się z książką, która świetnie wpasowuje się w klimat z moimi pozycjami Kinga na półkach.

💤 współpraca barterowa 💤

Skupmy się na samej książce Beva Vincenta. To bardzo...

• Biografia
  • Chcę kupić
  • Popularnonaukowe
  • Brak Legimi A
  • Wywiad i biografia
  • WOW WOW książki

Dodaj cytat z książki Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach