Dzieje najnowsze dyplomacji rosyjskiej

Okładka książki Dzieje najnowsze dyplomacji rosyjskiej Michał Patryk Sadłowski
Okładka książki Dzieje najnowsze dyplomacji rosyjskiej
Michał Patryk Sadłowski Wydawnictwo: Zona Zero Cykl: Biblioteka Magazynu Układ Sił (tom 1) Seria: Biblioteka Magazynu Układ Sił popularnonaukowa
popularnonaukowa
Biblioteka Magazynu Układ Sił (tom 1)
Biblioteka Magazynu Układ Sił
Dzieje najnowsze dyplomacji rosyjskiej
Zona Zero
2023-05-25
2023-05-25
Brak Brak
Geopolityka Układ Sił Rosja

Książka świetna. Jeśli ktoś chce zgłębić m.in. temat historii rosyjskiej dyplomacji, sylwetek poszczególnych rosyjskich ministrów spraw zagranicznych czy zagadnienia dyplomacja Rosji a sprawa Polska, to dobrze trafił. Do tego książka napisana przystępnym i przyjemnym językiem.

Nowa książka doktora Sadłowskiego bardzo przyjemna. Trochę niedosyt bo o wielu rzeczach poczytałoby się więcej, ale rozumiem realia publikacji. Książka więc bardziej dla początkujących, ale jest parę smaczków np. zwięzłe umówienie słynnego manifestu ministra Durnowo

Książka przedstawia sylwetki ważnych i ważniejszych dyplomatów wraz z krótkimi notkami biograficznymi. To drugie jest potrzebne, gdyż większość z nich wywodzi się ze środowisk międzynarodowych i kulturowych. Takie otoczenie poszerza horyzonty myślowe i pozwala zrozumieć, dlaczego ten z tamtym się bije i jak może skorzystać na tym Rosja. Zwraca również uwagę na gruntowane wykształcenie i znajomość języków. Książkę bardziej traktuje jako merytoryczną podporę podczas czytania nowszej historii Rosji, niż samoistny twór. Chociaż mam świadomość, że pisanie cokolwiek o stosunkach międzynarodowych to walka z wydawcą o liczbę stron.

• Do kupienia
  • Publicystyka
  • Chcę przeczytać (będę miał)

Dodaj cytat z książki Dzieje najnowsze dyplomacji rosyjskiej