Grace 2

Okładka książki Grace 2 Paweł Janiszewski
Okładka książki Grace 2
Paweł Janiszewski Wydawnictwo: Ridero IT Solutions Cykl: Grace (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
52 str. 52 min.
Grace (tom 2)
Ridero IT Solutions
2023-04-04
2023-04-04
52 min.

Niezwykłe jest to, że w twórczości Pawła Janiszewskiego można odkrywać siłę walki, którą toczą ze sobą bohaterowie, a to potrafi, za każdym razem dodać nutkę niepewności jak potoczą się ich dalsze nieznane losy.

Od pierwszej przeczytanej książki Pawła Janiszewskiego stwierdziłam, że jest w niej to, coś, co lubię w poznawaniu bohaterów, a przede wszystkim wędrówka, która powoduje, że dla niego nie ma nic trudnego, lecz zwraca szczególną uwagę na wyrazistość bohaterów i towarzyszące im emocje podczas przebytych nieznanych do tej pory przygód wzmacniając i uświadamiając im, że życie toczy się dalej i jest czas na wspólne rozważanie nad dalszymi trudnymi zagadkami mogącymi coś wnieść ze sobą do życia i można z tego wyciągnąć ciekawe wnioski potrzebne do skorzystania z pomysłowości, która dodaje większej odwagi do działania, a nie stawania ciągle w jednym miejscu i czekaniu aż wszystko rozwiąże się samo.

Autor książki pt. ''Grace 2'' należącej do gatunku literackiego – kryminał lubi opisywać świat przestępczy i ukrywające się sprytnie skonstruowane zagadki, które do samego końca sprawiają, że czytelnik ma wątpliwości, jakie jest właściwe jej rozwiązanie.

Gdy zapoznałam, się ze wcześniejszymi książkami z gatunku kryminału to miałam, za każdym razem mętlik kto odpowiada za wszystkie dokonane morderstwa i to dawało mi to dużo do pomyślenia nad tym, czy ''Grace 2'' będzie inna od pierwszej części pt. ''Grace'' i kto tym razem okaże się prawdziwym zwycięzcom, co przeważy chęć siły miłości, czy władzy, która lubi zamieszać w głowach ludzi należących do świata mafii i porachunkami bywającymi na ogół niełatwych do poradzenia sobie z nimi. Wygrywają je tylko nieliczni.

Zastanawiałam się, czy tym razem autor kolejny raz zaciekawi mnie kreatywnością, abym mogła wciągnąć się w wir przygód otaczający główną bohaterkę i pozostałych występujących drugoplanowych bohaterów lubiących dodawać mocnej adrenaliny do całości w toczącej się akcji.

Paweł Janiszewski tworzy pomysłowe za każdym razem kryminalne intrygi, które zazwyczaj opisywane są w krótkich rozdziałach i dzięki temu czyta się je szybko.

Dla czytelników lubiących czytać kryminały zawierające krótkie rozdziały będzie, to taki relaks połączony z dawką nieprzewidywalnego pełnego emocji zakończenia to uważam, że miło spędzą, czas poznając życie bohaterów pełne niespodzianek i zaskoczeń.

Elementem dodatkowym jest również to, że autor tworzy piękne okładki, od których nie można oderwać wzroku i bardzo mi się one podobają.

Polecam przeczytać ten kryminał.

Tytułowa Grace po odkryciu spisku przeciwko niej, uknutego przez dwóch najważniejszych mężczyzn jej życia, podejmuje decyzje o podwójnym morderstwie, aby ochronić sama siebie. Po dokonaniu tych makabrycznych czynów przechodzi swoistą metamorfozę, która wyjaśnia wygląd okładki, znacząco różniącej się od poprzedniczki. Kobieta planuje zacząć nowy rozdział, jednak okazuje się, że nie wszystko jest takie, jakie mogłoby by się wydawać na pierwszy rzut oka...

Paweł Janiszewski to specjalista od krótkich form literackich. W małogabarytowych pozycjach potrafi stworzyć ciekawą intrygę, która mimo niewielkiej objętości pełna jest akcji oraz jej częstych, niespodziewanych zwrotów. Język pisarza pozostaje lekki, prosty oraz przejrzysty. Natomiast bohaterowie wykreowani przez autora tworzą frapującą mieszankę, a każda z tych postaci zdecydowanie ma coś za uszami i może wywoływać sprzeczne emocje. Fabuła należy do tych zaskakujących, a zakończenie okazało się zupełnie nieoczywiste.

W tej części znajdziemy również nawiązania do innej serii kryminalnej pisarza - "Zjazdu" ( też zachęcam do zapoznania się z nią 😉). Paweł znakomicie połączył wątki czy osoby znane z tamtego cyklu z zupełnie nowymi. Scalił je ze sobą doskonale niczym ogniwa solidnego łańcucha. Ja już czekam na dalszy ciąg, by dowiedzieć się, jak potoczy się końcowa scena oraz kto będzie górą w tym pojedynku na wpływy.

To świetna propozycja zarówno dla miłośników opowiadań jak i kryminałów. Lekturę pochłania się w tempie ekspresowym oraz jest także idealnym rozwiązaniem na nudę w trakcie oczekiwania w kolejce u lekarza czy urzędzie lub podróż komunikacją miejską.

Dzięki autorowi Pawłowi Janiszewskiemu przeczytałam jego krótkie opowiadanie pod tytułem "Grace 2". Jest to krótka historia, którą przeczytacie w niecałą godzinę. Mamy tutaj kontynuację opowiadania pod tytułem "Grace". Obie historie nie za bardzo przypadły mi do gustu. Możliwe, że autor za dużo na raz chciał przekazać.
Tutaj nasza bohaterka przechodzi małe załamanie, ponieważ zabiła dwie ukochane osoby. Dlaczego to zrobiła i jakie będą tego konsekwencje? Dowiecie się po przeczytaniu tego opowiadania. Będzie bardzo niebezpiecznie. Zagrożone będzie jej życie. Pojawią się kolejne postacie. Znajdziecie tutaj również wątek LGBTQ.
Jeżeli lubicie krótkie kryminalne opowiadania, to przeczytajcie "Grace 2".

Tutaj nasza bohaterka przechodzi małe załamanie,...

• #WyzwanieLC2024
  • Wydawnictwo Ridero IT Solutions