Grace

Okładka książki Grace Paweł Janiszewski
Okładka książki Grace
Paweł Janiszewski Wydawnictwo: Ridero IT Solutions Cykl: Grace (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
30 str. 30 min.
Grace (tom 1)
Ridero IT Solutions
2022-11-07
2022-11-07
30 min.

Siedzisz w kolejce u lekarza czy w urzędzie? Jedziesz komunikacją miejską i chcesz zabić nudę albo poczytać coś przed snem? To idealny moment, żeby sięgnąć po opowiadanie kryminalne Pawła Janiszewskiego.

W tej krótkiej historii nic nie jest od początku do końca oczywiste. Autor skutecznie potrafi zmylić czytelnika, by w końcu zaserwować mu prawdziwą niespodziankę. Opowieść przenosi nas w świat mafii, której macki sięgają poza granice naszego kraju - aż do Francji, brudnych interesów i nieczystych zagrań. Ale zwycięzca może być przecież tylko jeden...

Polecam miłośnikom tej formy literackiej, gdzie akcja rozgrywa się w tempie błyskawicznym (szybciej niż przygotowanie zupy z proszku 😉),intryga zaskakuje, a bohaterowie są bardzo nieszablonowi. Ta propozycja zdecydowanie umili Wam czas oraz skróci długie bądź męczące oczekiwanie.

Dzięki autorowi Pawłowi Janiszewskiemu przeczytałam jego opowiadanie pod tytułem "Grace". Jest to bardzo krótka historia. Dosłownie przeczytałam ją w ciągu 15-20 minut. Niestety nie powaliła mnie na kolana. W krótkim czasie dużo się dzieje. Nie poznałam dobrze głównych bohaterów, więc nie mogłam się z nimi zżyć. Szkoda, że autor postawił na tak krótką formę. Dłuższa historia byłaby lepsza.
Spotkałam w niej: Grażynę zwaną Grace, jej męża Bruna i jej pierwszą miłość Adama. Nasza bohaterka leci do Polski na szkolny Zjazd. Ma się odbyć w jej rodzinnych stronach w Wilczycach. Tam dojdzie do dość makabrycznych rzeczy, których nie będziecie się spodziewali.
"Grace" nadaje się tylko dla dorosłych czytelników.
Jeżeli lubicie, krótkie opowiadania kryminalne to sięgnijcie po tę książkę.

Na półkach: , , , , , ,

Miałam okazję nieco wcześniej zapoznać się z twórczością Pana Pawła Janiszewskiego, który to potrafi dzięki użyciu nowej pomysłowości dającej wiele do myślenia o występujących głównych bohaterach powstających na każdym szczeblu opisywanych krótkich rozdziałów w zależności od gatunku, który lubi się czytać.

Miło jest, kiedy czyta się książki zapowiadające się mrocznie, ciekawie i tajemniczo nie wiedząc, jacy będą nowi bohaterzy, a może tylko na pozór zachowują się idealnie, potrafią, namieszać z czasem tak, że odbiorca ma kłopot z rozszyfrowaniem ich zróżnicowanych pod każdym względem charakterów.

Czy można, w tychże bohaterach odkryć samego siebie tego nie wiemy, dopóki się o tym nie przekonamy, poznając występujących głównych bohaterów?

Autor przyzwyczaił, czytelników do klimatycznego stylu w literatury dla dzieci konsultując swoje uwagi we współpracy z synem Mikołajem oraz do kryminałów, a tym razem czeka na wielu z jego odbiorców zaskoczenie.

Po przeczytaniu, co będzie główną treścią nie ukrywałam pozytywnych w odbiorze emocji po zapoznaniu się książką pt. ''Grace'' autorstwa Pana Pawła Janiszewskiego.

Na pierwszy rzut oka spodobała mi się okładka książki. Taka wyrazista i ten rudy kolor związany na ogół z charakterem, który daje dużo do myślenia na wielu płaszczyznach szczególnie w życiu dorosłym.

Książkę tę czyta się szybko dzięki skonstruowanym krótkim rozdziałom.

Miałam po raz pierwszy okazję wysłuchać tę książkę w audiobooku.

Mogłam dzięki wielokrotnemu słuchaniu czytanego tekstu przez lektora zrozumieć główna treść, kto w niej gra pierwsze i najważniejsze skrzypce, bo można się bardzo pomylić i stwierdzić czy tytułowa Grace, czy jednak ktoś inny zechce się ujawnić i ujawnić skrywany wachlarz wypełniony niebezpieczną maską toksycznego sprawdzianu samego siebie prowadząc trudny do odszyfrowania oraz przejścia życiowe tor przeszkód przygotowany przez nieprzewidziany los.

Pan Paweł Janiszewski to przykład pisarza lubiącego podejmować się ciekawych twórczych wyzwań. Pisze zrozumiałym językiem z dodatkiem odrobiny pikanterii i poczucia humoru dopasowanego do każdego z występujących w tej książce bohaterów.

Jakie zrobi, na Was wrażenie tytułowa Grace oceny z jej postępowań dokonajcie, sami obserwując, jej dotychczasowe poczynania uwzględniając w nich role pozostałych bohaterów oraz zwróćcie uwagę, co dla niej jest ważne miłość czy władza?

Panu Pawłowi Janiszewskiemu dziękuję za to, że mogę, krok po kroku doceniać kunszt jego pisarskiego warsztatu pracy przedstawionego z perspektywy uważnych obserwacji życia codziennego.

Warto przeczytać to opowiadanie kryminalne.

Miło jest, kiedy czyta się książki zapowiadające się mrocznie,...

• Przeczytane książki w pdf
  • 00 2023