Hormony w równowadze. Dieta i styl życia

Okładka książki Hormony w równowadze. Dieta i styl życia Milena Nosek
Okładka książki Hormony w równowadze. Dieta i styl życia
Milena Nosek Wydawnictwo: Wydawnictwo RM poradniki
poradniki
Wydawnictwo RM
2022-04-27
2022-04-27
poradniki zdrowie dieta styl życia

Jak się okazuję hormony odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Są "poukrywane" w różnych narządach, ale każdy z nich jest nasamowicie ważny do pracy całego organizmu.

Z tej książki dowiesz się o ich pracy, skutkach nie działania, któregoś z nich i jak sobie z tym radzić. Do tego książka ma świetne testy, dzięki którym można sprawdzić czy mamy problem z hormonami.

Drugą częścią książki są świetne przepisy na zdrowe obiady bogate w wiele witamin. Sama już piekłam ciastka i bardzo polecam!

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie to zachęcam do sięgnięcia po tę książkę! Napewno nie pożałujesz i poszerzysz swoją wiedzę.

⭐⭐⭐⭐/5

Od blisko 20 lat choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. I choć na ogół kiedy czytam, to stawiam bardziej na powieści obyczajowe, książki historyczne czy kryminały, od czasu do czasu zdarza mi się sięgnąć po coś merytorycznego, poradniczego, adekwatnego do moich przypadłości. 🤭

Dzięki @okiem_doktor_luizy moje wyniki TSH, FT3 i FT4 są w normie. A i dobry endokrynolog skutecznie motywuje do podejmowania rozgrywki że schorzeniem. Codzienne pilnowanie dawki Letroxu na czczo ma w tym swój niemały udział. Jednakże na zadbaną tarczycę mają wpływ hormony, a uregulowanie ich nieraz to jazda bez trzymanki. Znaczenie ma wszystko - dieta, sen, odpoczynek, a nawet środowisko w którym pracujemy i żyjemy. Wszystkie te aspekty na czynniki pierwsze w swojej publikacji rozbiera @milena.nosek.dietetyk Gratuluję książki, bo w niej między innymi świetne testy, które sygnalizują, że warto udać się najpierw na badania krwi, a potem do specjalisty. Ponadto mnóstwo pysznych przepisów okraszonych cudownymi zdjęciami. Wszystko wyjaśnione w sposób, który trafi do laika, ale i tego, kto z chorobą "przyjaźni się" już jakiś czas. Polecam wszystkim, których tematyka hormonów interesuje, albo dla których noworoczne postanowienie brzmiało - zadbam o zdrowie 🔥

• Biblioteka publiczna
  • Odżywianie
  • Wspołpraca
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Hormony w równowadze. Dieta i styl życia