Zniszczeni. Opowiadania z uniwersum Falconu

Okładka książki Zniszczeni. Opowiadania z uniwersum Falconu Katarzyna Wycisk
Okładka książki Zniszczeni. Opowiadania z uniwersum Falconu
Katarzyna Wycisk Wydawnictwo: K.Wycisk Cykl: Falcon (tom 3.5) fantasy, science fiction
Falcon (tom 3.5)
K.Wycisk
2022-12-12
2022-12-12

ZNISZCZENI
Opowiadania z uniwersum Falconu
Katarzyna Wycisk

Szczerze mówiąc, osobiście nie lubię opowiadań i tak bardzo, naprawdę bardzo rzadko po nie sięgam. Tym razem można uznać to za wyjątek, ponieważ zabrałam się do lektury falkońskich opowiadań z zainteresowaniem i sporym entuzjazmem.

"Zniszczeni"  w stylu, dynamice i klimacie całkowicie dopasowują się do serii Falcon - czyta się je równie przyjemnie i z zainteresowaniem. Jeśli zaś chodzi o to, co wnoszą do fabuły, historii zawartej w cyklu, to jest to przede eszystkim charakterystyka, pogłębiona kreacja postaci, bohaterów. Dzięki tym opowiadaniom możemy pogłębić wiedzę na temat wszystkich postaci: ich motywacji, odczuć, emocji, wrażeń, sposobu postrzegania rzeczywistości. Opowiadania zawierają również krótką historię każdej z postaci - kilka słów o przeszłości, bagażu doświadczeń, towarzyszących im traumach.

"Zniszczeni" to zbiór opowiadań z serii Falcon, które stanowią nie tylko ciekawy dodatek do cyklu, ale także poszerzają perspektywę, wnoszą ciekawe informacje, dopełniają niektóre wątki. Muszę przyznać, że zapoznałam się z tym zbiorem z zainteresowaniem i poczuciem powrotu do uniwersum, które szczerze polubiłam. Jeśli czytaliście serię Falcon, to lektura dodatku "Zniszczeni" na pewno przypadnie Wam do gustu.

#Książki #Zniszczeni #uniwersumfalconu #zbióropowiadań #Falcon #katarzynawycisk

ZNISZCZENI
Opowiadania z uniwersum Falconu
Katarzyna Wycisk

Jakiś czas temu poznałam świetny polski cykl fantastyczny autorstwa Katarzyny Wycisk, który wyróżnia się oryginalnością fabuły, kunsztem wykonania i siłą przykłuwania uwagi czytelnika. "Falcon", bo o tej serii mowa, ogromnie przypadł mi do gustu, dlatego zdecydowałam się na lekturę opowiadań z tego uniwersum....

Świetne uzupełnienie trylogii. "Zniszczeni" składają się z pięciu opowiadań, w których poznajemy wydarzenia znane z serii z perspektywy innych bohaterów. Widzimy świat oczami Zero (tego akurat nie mieliśmy okazji poznać, jest to pierwszy Obdarzony w rękach Falconu),Adama, Trzy, Siedem oraz Jeden.
Najbardziej spodobało mi się opowieść Siedem. W powieści była bardzo irytującą postacią, dlatego z przyjemnością zajrzałam do jej głowy, by poznać jej motywy postępowania. Muszę przyznać, że autorka wywiązała się wzorowo z tego zadania, ponieważ Siedem nie jest tylko zła bo tak. W jej głowie naprawdę znajdują się powody, dzięki którym można zrozumieć jej postępowanie.
Jeżeli czytałe(a)ś trylogię, to naprawdę warto sięgnąć również po opowiadania. Jeżeli jednak serię "Falcon" masz dopiero przed sobą, poczekaj z opowiadaniami. Po pierwsze i tak niewiele zrozumiesz, a po drugie - zaspoilerujesz sobie całą opowieść.

Najbardziej spodobało mi się opowieść Siedem. W powieści była bardzo...

W tym świecie być obdarzonym nadprzyrodzonymi zdolnościami to znaczy przekleństwo ,bo mroczna organizacja wyłapuje takich ludzi by zmienić ich w broń . Są traktowani z bezwzględnością , pozbawieni wolności i wszystkich praw, torturowani, ich historie są wstrząsające ,a narracja pierwszoosobowa sprawia,że czytelnik może bardziej wczuć się w sytuacje bohaterów. Każde z tych opowiadań jest o kimś innym ,a mnie najbardziej zainteresowało z bohaterem Jeden ( widzicie Go na #fanart ) , bo to mój ulubiony bohater serii😁,ale wszystkie opowiadania czyta się jednym tchem 🔥🔥🔥tylko trzeba znać trylogię zanim się je przeczyta 😄
Falcon przeczytałam jakiś czas temu ,jeszcze w poprzednim wydaniu i bardzo ucieszyłam się ,ze dzięki opowiadaniom mogłam do tej historii wrócić . Moja ocena Zniszczonych to 10/10 💜💜💜❤️❤️❤️ , polecam i czekam na kolejne książki Kasi 😄

Ciekawy dodatek do trylogii, który pozwala nam wejść do myśli kilkorga żołnierzy Falconu.

2058

Wspaniały dodatek do serii. W tej nowelce wracamy do naszych głównych bohaterów. Zero, Jeden, Trzy, Siedem, Adama i poznajemy co siedzi w ich głowach i co nimi kierowało w konkretnych sytuacjach.

Przed sięgnięciem po opowiadania wypada przeczytać wcześniejsze książki autorki z tego uniwersum. Zawierają one dużo spojlerów i głównie nawiązują do wydarzeń z książki.

Autorka przygotowała dla nas kilka nowych historii, a właściwie są to rozszerzenia do fabuły, którą dobrze już znamy. Poznajemy nowe perspektywy oraz sytuacje i rzeczy, które kierują naszymi bohaterami w konkretnych, dość istotnych sytuacjach. Znajdujemy tutaj opowiadanie z perspektywy Zero, Adama, Trzy, Siedem i Jeden (mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałam). 🤭

Zdarzyło mi się często czytać różne dodatki do książek, czyli tak jak w tym przypadku opowiadania. Wiele razy się zawiodłam, gdyż tak naprawdę nie wnosiły nic nowego, tutaj jest inaczej. Autorka zadbała o to aby przedstawić nam same konkrety, nie dość, że pozwoliła nam po raz kolejny spotkać się z tymi bohaterami to w dużej mierze pokazała nam kilka sytuacji z całkiem innej perspektywy. Dla mnie czytanie tych stu stron było frajdą i po jej przeczytaniu mam chrapkę na więcej. Jest to fajna sprawa dla czytelników, którzy również już tęsknią za tymi bohaterami.

Nie chcąc za bardzo spoilerować powiem wam, że każda osoba, która czytała trylogię Falcon będzie całkowicie usatysfakcjonowana tym opowiadaniem. Jest napisane w tym samym klimacie co wcześniejsze książki, znów dostajemy dużo emocji i uczuć. Nadal jest to fajne napięcie. Eh, naprawdę potrzebuję więcej!

Zachęcam do przeczytania, nie tylko opowiadania, ale i całej serii, bo obok takich książek nie można przejść obojętnie. 💙

Po pierwsze ważna informacja. Dobrze by było byście przed sięgnięciem po ten zestaw opowiadań przeczytali podstawową serię Falcon. A to dlatego, że opowiadania z tego zestawu zawierają spoilery do właśnie tamtej serii. Zostaliście ostrzeżeni.
Czy już wam mówiłem iż bardzo podoba mi się styl w jakim tworzy autorka? A może wspominałem, że gwarantuje Wam iż przeczytam każdą powieść jaką wyda? Jak zacząłem aktualną książkę to nie potrafiłem się od niej oderwać. Naprawdę chciałbym aby powstała jakaś nowa książka a najlepiej książki z tego uniwersum. Jest ono tak bardzo rozbudowane, że można by stworzyć kilkadziesiąt różnych serii. Wybaczcie iż nie wspominam o czym są opowiadania zawarte w poniższym zestawie ale nie chciałbym się otrzeć o spoiler a wszystko co przychodzi mi na myśl o tych dzieł oprócz ogólnikowych treści typu "podoba mi się", "świetnie stworzona historia która jeszcze bardziej pogłębia znane nam postacie", ociera się w mniejszym lub większym stopniu o spoiler. Mam nadzieję, że wybaczycie mi iż nie wybiorę opowiadania które podobało mi się najbardziej. Ponieważ nie potrafię sprecyzować tego. Każdy z tekstów ma w sobie to coś.
Polecam serdecznie wszystkim którym nie obca jest podstawowa seria Falcon. Nie zawiedziecie się.

Zapraszam również na mego bloga:

Wyjaśnienie niektórych sytuacji i zachowań , które miały miejsce w trylogii "Falcon".Jest jeden minus - mało, mało, mało. Wszystko, co wychodzi spod pióra tej autorki jest warte przeczytania.

Zbiór opowiadań to nie tylko ponowne spotkanie z już znanymi bohaterami i dopowiedzenie ich historii, ale także poszerzenie świata i możliwość poznania początków historii.
Językowo i narracyjnie na wyższym poziomie niż Trylogia.

Językowo i narracyjnie na wyższym poziomie niż Trylogia.

• Rezygnacja
  • 52 książki (2022)