Książęcy Gambit

Okładka książki Książęcy Gambit Paweł R. Ofiarski
Okładka książki Książęcy Gambit
Paweł R. Ofiarski Wydawnictwo: Abyssos Cykl: We krwi prawda (tom 1) Seria: Oculum Mundi. Opowieści fantasy, science fiction
We krwi prawda (tom 1)
Oculum Mundi. Opowieści
Abyssos
2022-09-23
2022-09-23
ofiarski paweł abyssos fantasy polityka romans

Okładka książki Krawędzie Otchłani Dariusz Bednarczyk, Janusz Borys, Krzysztof T. Dąbrowski, Barbara Drecka-Szymańska, B. Ejzak, Roland Hensoldt, Mateusz Kanik, Robert Kapczyński, Robert Kapczyński, Przemysław Kubisiak, Agnieszka Mohylowska, Paweł R. Ofiarski, E. Raj, Michał J. Sobociński, Bartosz Sokolak, Karol Walasek, Piotr Wałkówski, Radosław Wandzel
Krawędzie Otch... Dariusz Bednarczyk,...
Okładka książki Magazyn Histeria XXXIII Dariusz Bednarczyk, Daniel Krawczyk, Bartłomiej Mucha, Paweł R. Ofiarski
Magazyn Hister... Dariusz Bednarczyk,...

Chciałam dziś Wam pokazać kolejną ciekawą propozycję od wydawnictwa @wydawnictwo_abyssos 👉 Książęcy Gambit pióra @pawelczas .
"Za każdym wielkim człowiekiem stoi zawsze malutki, którego działania przyćmił czyjś cień chwały.."
Dworzanie i ich słabostki, pojedynki, miłostki, zakazane spotkania i schadzki kochanków.
Zabójstwa - kim jest legendarna zjawa w karmazynowym płaszczu ?🤔
Czy Castorowi uda się objąć stanowisko jakie mu powierzono? Co go łączy z Julią?
Bohater i weteran który przybył do na dwór książęcy ze swoim sługa odkrywa że ten świat mu jest zupełnie obcy, przepełniony intrygami, nikt do końca nie jest bezpieczny i każdy musi się mieć na baczności. Nowe rządy ,nowe ustawy trzeba będzie opowiedzieć się po jakiejś stronie, tylko jakiej ? Inkwizycja - ludzie byli nękani za kupno i sprzedaż rzeczy zakazanych przez Zakon. Do nich należały np dobra elfickie które miały być zabezpieczone a tak naprawdę nastąpiło grabienie ich przodków a elfy- jak każdy dbają o swoje dziedzictwo. Polowanie na elfy 🫣ludzie zrobią wszystko by zarobić trochę monet.
Kobiety też tutaj są zmienne jak pogoda i niebezpieczne jak modliszki 😏
Świetnie zarysowane postacie oraz cytaty z Historii sekretnej. Cięty język i trochę wulgaryzmów które iście pasują do sytuacji.
Powiem tak , świetnie się bawiłam w tych zawiłościach i intrygach. Wszystko miało swój specyficzny smak jak na daną klasyfikację wieku w którym dzieje się powieść.
Dziękuję raz jeszcze @wydawnictwo_abyssos za kolejna świetna lekturę .

Zabójstwa - kim jest legendarna zjawa w karmazynowym płaszczu...

• Typ A: Gatunek: Fantastyka
  • Niedoczytane/Nie chcę przeczytać