W pogoni za nazistą. Tom 1

Okładka książki W pogoni za nazistą. Tom 1 Joanna Jax
Okładka książki W pogoni za nazistą. Tom 1
Joanna Jax Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: W pogoni za nazistą (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
W pogoni za nazistą (tom 1)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-05-24
2022-05-24
#wojna #nazizm #tajemnica #zabójstwo #zdrada

Rok 1946. Oficer amerykańskiego wywiadu, młoda Polka, niemiecki dziennikarz, zaufany człowiek Martina Bormanna i żołnierz SS to ludzie z różnych światów, których łączy jeden cel... Każdy z nich chce dopaść nazistowskiego zbrodniarza wojennego. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a każdy z bohaterów coś ukrywa. Intrygi, tajemnicze morderstwa, a w tle złoto nazistów ukryte w alpejskich grotach i jeziorach, brudne sprawki Watykanu, a wreszcie tajne enklawy w Argentynie. Pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu do samego końca opowieść o zdradzie, chciwości i hipokryzji, w której nie ma miejsca na sentymenty i uczciwą grę, a finał tej rozgrywki zaskakuje wszystkich jej uczestników.

Moja ulubiona tematyka, dlatego bardzo ,,napalilam" sie na przeczytanie tej ksiazki. Ale srogi zawod. Nawet nie bardzo wiem,co mi w niej AZ tak nie poodeszlo, jednak na pierwszy plan wysuwa sie plytkosc tego wszystkiego. Dialogi sa bardzo sztuczne, opisy rowniez. Na plus mnogosc watkow. Nie wiem, czy siegne po tom Nr 2

Nie często sięgam po literaturę gdzie są wątki wojenne, ale kompletnie nie żałuje , że ją przeczytałam. Sama w sobie historia była bardzo ciekawa , jedyny minus był taki, że można było się pogubić przy bohaterach co czasami wybijało z rytmu.

Lubicie Indianę Jonesa❤️?

Jeśli tak, to klimat książki Wam się spodoba.
Jest rok 1946. Co łączy oficera amerykańskiego wywiadu, młodą Polkę, niemieckiego dziennikarza, zaufanego człowieka Martina Bormanna i żołnierza SS? Wspólny cel: dorwanie nazistowskiego zbrodniarza wojennego. W tej powieści nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Każdy ma swoje tajemnice. Nie dziwią więc intrygi, morderstwa, spiski, ucieczki i poszukiwania. Do tego dochodzą ukryte skarby nazistów w alpejskich grotach, przerzut zbrodniarzy wojennych do Ameryki Południowej dzięki pomocy (za duże pieniądze) Watykanu, budowanie tajnych enklaw nazistowskich w Argentynie. W tle przemiany geopolityczne, które bezpośrednio rzutują na losy bohaterów powieści.
Poszukiwanie ukrytego złota nazistów oraz pogoń za ukrywającym się zbrodniarzem wojennym najpierw przez Europę, a potem przez Ameryki, obfituje w zaskakujące zwroty akcji. Powieść może na początku zagmatwana, bo tyle osób szuka tytułowego nazistę i każdy ma z nim związaną historię, jednak jest wciągająca, czyta się ją szybko i przyjemnie. Mnie trochę zabrakło postaci w postaciach (emocji, uczuć, przeżyć wewnętrznych itp.).

Poruszony w powieści temat poszukiwania zrabowanych dzieł sztuki i przerzutu zbrodniarzy wojennych do Ameryki Południowej bardzo mnie zainteresował, więc jeżeli czytaliście dobrą książkę historyczną lub reportaż, to proszę o polecenie tytułów 🙂

Lubicie Indianę Jonesa❤️?

Jeśli tak, to klimat książki Wam się spodoba.

Bardzo lubię tego typu historie dlatego z ciekawością i nieukrywaną fascynacją sięgnęłam po twórczość autorki. Po lekturze mam mieszane uczucia... Ilość wątków i bohaterów zdecydowanie przytłaczająca. Ciężko było się połapać kto jest kim. Przez to trudno było wczuć się w sytuację każdej z postaci, a ich wątkom brakowało pogłębienia. Przy czym kreacja kobiet w tej książce to mistrzostwo 👌
Niemniej jednak ta wielostronicowa gra w ciuciubabkę podobała mi się właśnie z uwagi na kwestie historyczne - poszukiwanie ukrytego złota, udział w spisku Watykanu, ukazanie mentalności zbrodniarzy wojennych. Warsztat autorki również jest wart pochwały 👏

Ja przyznam szczerze, nie wiem dlaczego tyle zwlekałam z zapoznaniem się z książkami Pani Jax. Dobrze wiedziałam, że stoi ona na czele pisarek specjalizujących się powieściach historycznych.

Muszę przyznać, że okres II wojny światowej i czas powojenny jest dla mnie jednym z najciekawszych gdy myślę o literaturze. Dlatego też skusiłam się na "W pogoni za nazistą".

Książka dobitnie pokazuje jak zmienia się oblicze człowieka gdy ma w rękach złoto. Jak okrutny może się stać nawet dla tych, którzy stali po jego stronie. Akcja jest wartka, wciągająca.

Niestety, czytając ją, zdałam sobie sprawę, że ja po prostu nie jestem fanką książek sensacyjnych. Oczywiście nie umniejszam książce Pani Jax, bo spędziłam z nią bardzo przyjemnie czas. Jednak ja do pełnego relaksu potrzebuje może trochę mniej zwrotów akcji a więcej...miłości? 🤔

Pióro Pani Jax bardzo przypadło mi do gustu✍️

Książka...

Książka jest bardzo ciekawie stworzona, bo mamy kilku bohaterów i każdy rozdział jest poświęcony jednemu z nich, ale przez to na początku miałam lekkie problemy, żeby się odnaleźć. Później było już lepiej, wszystko łączyło się w całość. Bardzo szybka lektura, pełna akcji, choć niestety postaci zostały przedstawione jak dla mnie o wiele za płytko. Mimo wszystko, jestem ciekawa zakończenia i sięgnę po drugi tom.

Wartka akcja, ciekawe postacie.

Wartka akcja, ciekawe postacie.

1972

Z przykrością muszę przyznać,że jest to pierwsza książka z dorobku Pani Jax(a przeczytałam wszystkie),która nie przypadła mi do gustu.Temat ciekawy,ale zabrakło mi tu jakichkolwiek emocji,zwrotów akcji i intryg .Mimo dużego skupienia trudno mi było połapać się w tych wszystkich postaciach,z żadną z nich nie sposób się utożsamić i chociażby polubić .Szkoda,bo liczyłam na kolejną ciekawą serię.

Musiałam czytać bardzo uważnie by nie pogubić wiedzy kto jest kim i dlaczego. Ciekawa historia.

• Przeczytane 2022

Joanna Jax W pogoni za nazistą. Tom 1 Zobacz więcej