Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność

Okładka książki Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność Volker Busch
Okładka książki Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność
Volker Busch Wydawnictwo: Otwarte nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Otwarte
2022-05-09
2022-05-09
Anna Grysińska

Porady zawarte w książce większość z nas już zapewne słyszało i to nawet nie jeden raz - nie dziel i nie rozpraszaj swojej uwagi bez potrzeby, znajdź czas, żeby pozwolić myślom płynąć, rób przerwy itp.
Aczkolwiek wsparcie naukowe i bezposrednie podejście pozwalają na nie spojrzeć na jako bardziej wykonalne i potencjalnie skuteczne. Już nie są ideałami wyssanymi z palca jakiegoś guru produktywności, tylko rzetelną radą psychiatry, który ma na ich poparcie i doświadczenie kliniczne i naukowe.
Zdecydowanie do polecenia wszystkim zabieganym, którzy czują, że nigdy nie mają na nic czasu i że już od tego pędu zaczynają tracić pamięć i koncentrację.

Świetna pozycja, która zachęca do refleksji i podpowiada jak zachować człowieczeństwo w świecie technologii.

"Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność" autorstwa Volker Busch to inspirująca i praktyczna książka, która podsuwa czytelnikom cenne wskazówki na temat efektywnego zarządzania umysłem. Ta opowieść o rozwoju osobistym, koncentracji i rozwijaniu kreatywności, zachwyca czytelników swoją mądrością i użytecznymi poradami.

Volker Busch przedstawia czytelnikom przemyślane metody i techniki, dzięki którym mogą utrzymać swoją koncentrację i wzmocnić swoją kreatywność. Jego język jest klarowny i przystępny, a wnikliwe analizy procesów myślowych ułatwiają zrozumienie złożoności ludzkiego umysłu.

Książka zawiera praktyczne ćwiczenia i wyzwania dla czytelnika, które zachęcają do działania i wdrażania nowych nawyków w codziennym życiu. Autor podkreśla, że dbanie o swoją głowę i rozwijanie zdolności myślenia są kluczem do osiągnięcia sukcesu i satysfakcji.

Podsumowując, "Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność" to mądra i inspirująca książka, która pozwala spojrzeć na swoje myślenie w nowym świetle. Choć niektóre aspekty mogłyby być bardziej rozwinięte, jest to pozycja warta uwagi, szczególnie dla tych, którzy pragną pogłębić swoją koncentrację i rozwijać swoje zdolności twórcze. Moja ocena to 8 na 10 gwiazdek. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą odkryć potencjał swojego umysłu i zdobyć narzędzia do osiągnięcia większej efektywności w życiu osobistym i zawodowym.

Volker Busch przedstawia czytelnikom...

Książka napisana z humorem, na początku momentami mnie to irytowało, ale z czasem przyzwyczaiłam się do stylu pisania autora i była to przyjemna lektura. Nie zrobiła na mnie dużego wrażenia, ale wyniosłam z niej trochę dla siebie - głównie porównanie uwagi do reflektora na scenie, fajnie mi to zobrazowało w głowie czym w ogóle ta uwaga jest :) myślę, że może być ciekawa dla osób, którym ciężko skupić się na jednej rzeczy.

bardzo dobra ;)

bardzo dobra ;)

Autor świetnie pokazuje irracjonalne sposoby na "odetkanie głowy" i daje bardziej pomocne alternatywy. Polecam szczególnie dla osób, które często doświadczają przebodźcowania i tych działających kreatywnie.

Naprawdę warto!

Naprawdę warto!

Polecam

Polecam

„Wolna Głowa” jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność, autorstwa Volker Buscha, ma pomóc stać się nam mentalnie fit. Autor pokazuje, że w głównej mierze to my jesteśmy odpowiedzialni za ten chaos w głowie, który negatywnie wpływa na nasze funkcje poznawcze, w szczególności na koncentrację uwagi i zapamiętywanie.

Lektura w teoretyczny sposób objaśnia, co się dzieje w twojej głowie. Przedstawia parę zadań, abyś sam mógł ocenić w jakiej kondycji jesteś i na koniec zasugeruje kilka live haków, które pomogą poprawić twoje codzienne funkcjonowanie. To wszystko poparte naukowymi dowodami w oparciu o innych specjalistów, o czym zaświadcza pokaźna bibliografia.

Książka jest obszerna i szczegółowa, lekkie pióro autora zachęca do czytania i sięgania po tę lekturę wielokrotnie.

Lektura w teoretyczny sposób objaśnia, co się dzieje w...

"Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność"
Już na początku roku wspominałam, że będę czytać więcej poradników i dodatkowo wyciągać z nich wnioski, a co najważniejsze próbować wcielić je w życie. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie poradniki bardzo się zmieniły. Nie są to już suche fakty typu: "zrób to, będziesz szczęśliwa", "tego kategorycznie nie rób! Tak nie można!". Chociaż poradniki nadal traktowane są po macoszemu, to mam wrażenie, że coraz częściej decydujemy się na nie, z nadzieją na to, że coś w nas zmienią.
"Wolna głowa" to poradnik dla tych, którzy pośród zgiełku informacji chcą znaleźć chwilę wytchnienia. Ja z pewnością skorzystam z kilku (choć nie wszystkich) rad zawartych w książce. Myślę, że większość z nas w ostatnim czasie jest prze bodźcowana informacjami, jakie płyną do nas zza granicy, a do tego jeszcze dochodzą problemy dnia codziennego. Ja w tym zgiełku informacji, nie raz popadłam w mętlik myśli, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, w jakim dużym odgrywa to rolę w moim życiu.
Bardzo spodobało mi się to, iż autor mówiąc o poważnych informacjach przekazuje je z humorem. mam wrażenie, że przez to łatwiej mi będzie je zapamiętać.
Autor porusza również kwestie koncentracji, a także kreatywności u robi to w sposób bardzo ciekawy.
"Wolna głowa" to naprawdę świetny poradnik, który zwrócił moją uwagę na kilka ważnych i istotnych rzeczy. Z pewnością będę wracać do tej lektury, aby na nowo przypominać sobie to, co zaznaczyłam w trakcie lektury.
Warto mieć na uwadze, że samo przeczytanie książki nic w nas nie zmieni, musimy zacząć działać sami.

"Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność"

• Psychologia
  • Popularnonaukowe
  • Poradnik
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Wolna głowa. Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność