Okładka książki Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje jak być wolnym i odmienić własne życie
Ichirō Kishimi Wydawnictwo: Galaktyka filozofia, etyka
filozofia, etyka
Galaktyka
2017-06-05
2017-06-05
Rozwój duchowy Motywacja literatura japońska

Okładka książki Odwaga bycia szczęśliwym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak kroczyć drogą szczęścia Ichirō Kishimi, Fumitake Koga
Ocena 7,3
Odwaga bycia s... Ichirō Kishimi, Fum...

Świetna, lekka książka, warto przeczytać i zapoznać się z nurtem psychologii Adlera

Fantastyczna książka! Od teraz to moja biblia w obszarze relacji międzyludzkich. Bliski jest mi zwłaszcza pogląd o nastawieniu wobec innych ludzi, których możemy traktować albo jako towarzyszy-przyjaciół albo jako rywali-wrogów. Moim zdaniem, kwestia nastawienia to podstawa. Nie znałam wcześniej przytoczonej w książce psychologii Adlera, która jest w niej wyjaśniana w...

Mnie osobiście dany nurt filozoficzny nie przypadł do gustu, aczkolwiek książka przedstawia go w prosty, bardzo przystępny sposób. Łatwo się ją czyta.

Czyta się świetnie! Choć na pewno to nie książka, którą należy przeczytać w jeden wieczór. Raczej wziąć na osobistą medytację. Posiada formę dialogu młodzieńca z mistrzem. Jest zaproszeniem do postawienia sobie pytań o sens i cel swego życia. Zwraca uwagę na zasadniczość dobrze pojętych relacji międzyludzkich oraz ich nieodzowność, która nadaje sens życiu i daje poczucie...

Książ o której już po pierwszych kilku stronach wiem, że zostanie ze mną na długo. Łamie stereotypy w prosty sposób przedstawiając koncepcje Adlera.

Treść tej lektury wniosła wiele spokoju i harmonii do mojego życia. Forma dialogu jest między uczniem a mistrzem jest czasem mało przejrzysta, lecz jeśli szukasz wartościowych treści to je znajdziesz i zrozumiesz .

Forma książki bardzo ciekawa, dzięki temu też szybko się ją czyta, jednak po zakończeniu czytania pozostał niedosyt, liczyłam na większą użyteczność tej lektury.

Mogłaby być nieco krótsza, nikt by na tym nie stracił. Niektóre przedstawione w niej myśli warte uwagi, inne - krytycznej refleksji.

Książka ma na celu przedstawienie psychologię Alfreda Adlera w bardzo przystępny sposób, w formie dialogu pomiędzy młodym chłopakiem a filozofem. Adler był współczesnym Freuda i Junga, mówi się, że ci trzej stanowią filary dla psychologii. Sięgnęłam po ten tytuł właśnie żeby poznać ten trzeci filar.

Pomimo że lektura nie stanowiła dla mnie żadną trudnością w rozumieniu, to...

"Jeśli sposób myślenia Adlera bywa trudny do zaakceptowania, to jedynie dlatego, że stanowi zbiór antytez ogólnie przyjętych społecznych poglądów, a także przez to, że aby go pojąć, trzeba go sprawdzić w praktyce".

Choć nigdy dotychczas nie podjąłem zainteresowania myślą Adlera, okazało się, że w moim przypadku jest mi ona bardzo bliską. Uważam że nie każdy musi żyć według...

• Psychologia
  • 2021
  • 2019
  • 2020
  • 2020

Ichirō Kishimi Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje jak być wolnym i odmienić własne życie Zobacz więcej