Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat

Okładka książki Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat Adam Grant
Okładka książki Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat
Adam Grant Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
408 str. 6 godz. 48 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
MT Biznes
Data wydania:
2017-06-12
Data 1. wyd. pol.:
2017-01-01
Data 1. wydania:
2017-02-07
Liczba stron:
408
Czas czytania
6 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380874664
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
72 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
526
136

Na półkach: ,

Sięgnąłem po tę książkę zachęcony opinią na jej temat w "Liderze w trampkach", oczekiwałem pozycji związanej z życiem zawodowym, a otrzymałem dużo więcej.

Każdy rozdział skupia się na innym aspekcie bycia liderem na różnych etapach życia. Znajdą tutaj coś dla siebie liderzy zespołów, innowatorzy, ale także rodzice i "buntownicy z wyboru". Przy okazji nienachalnie przemyca trochę wiedzy historycznej o liderach minionych lat i ruchów.
Polecam, bardzo dobra pozycja, z której wyciągnąłem więcej niż się spodziewałem.

Sięgnąłem po tę książkę zachęcony opinią na jej temat w "Liderze w trampkach", oczekiwałem pozycji związanej z życiem zawodowym, a otrzymałem dużo więcej.

Każdy rozdział skupia się na innym aspekcie bycia liderem na różnych etapach życia. Znajdą tutaj coś dla siebie liderzy zespołów, innowatorzy, ale także rodzice i "buntownicy z wyboru". Przy okazji nienachalnie przemyca...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
137
136

Na półkach:

Buntownicy przedstawiają innowacyjne podejście do życia. Autor opisuje i obala wiele mitów krążących od lat takich jak np. to, że z kreatywnością trzeba się urodzić oraz że tylko wybrana grupa ludzi zasługuje na sukces. Pokazuje, że prokrastynacja nie zawsze jest zła - często nawet prowadzi do dużo lepszych rozwiązań niż szybkie działanie. Zaznacza, że warto być oryginalnym w swoich działaniach, natomiast należy pamiętać że oryginalność nie jest sztywno określoną cechą daną nam raz na zawsze. Oryginalność to wolny wybór.

Autor zwraca nasz uwagę również na dwa główne wymiary hierarchii społecznej tj. władza i status. Władza dotyczy sprawowania kontroli, wywierania wpływu, a miarą statusu jest szacunek i podziw ze strony otoczenia. Przedstawia również cztery sposoby na radzenie sobie w sytuacjach w których czujemy się niezadowoleni i nieusatysfakcjonowani. Kto z nas nie czuł się źle w pracy, w związku czy z tym jak postępują politycy? 🫢
Są cztery możliwe wyjścia z tych sytuacji: rozstanie, krytyka, trwanie i dystans. Aby dowiedzieć się więcej o każdej z tych metod polecam sięgnąć po Buntowników 🫵🏼

Ponad wartość intelektualną jaką otrzymujemy z tej lektury, na szczególną uwagę zasługuje styl Autora 💪🏻 Niezwykle wciągający, wielokrotnie zaskakuje swoją spostrzegawczością oraz przykładami silnie działa na wyobraźnię Czytelnika. Myślę, że to wielka sztuka napisać książkę z dziedziny zarządzania jak dobrą powieść.

Poza teorią jaka otrzymujemy na kartach tej pozycji na końcu znajdujemy zalecenia jak w praktyce podjąć się przedstawionych działań👏🏻
Mimo ogromnej ilości superlatyw dotyczących tej pozycji, jedno co mi przeszkadzało to długość niektórych opowieści i powtórzenia. Bardziej skondensowane przykłady byłyby moim zdaniem łatwiejsze w odbiorze.

Niemniej jednak pozycja warta poznania! Polecam! 🙌🏻

Buntownicy przedstawiają innowacyjne podejście do życia. Autor opisuje i obala wiele mitów krążących od lat takich jak np. to, że z kreatywnością trzeba się urodzić oraz że tylko wybrana grupa ludzi zasługuje na sukces. Pokazuje, że prokrastynacja nie zawsze jest zła - często nawet prowadzi do dużo lepszych rozwiązań niż szybkie działanie. Zaznacza, że warto być oryginalnym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
280
244

Na półkach: ,

Skakanie od razu na głęboką wodę niekoniecznie się opłaca.

Skakanie od razu na głęboką wodę niekoniecznie się opłaca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
278
139

Na półkach: ,

Buntownik. Kiedy słyszymy to słowo najczęściej przed oczami staje nam jeden człowiek, lider, wiodący ludzi na barykady. Rewolucjonista, który z okrzykiem będzie namawiał uciśnionych ludzi do walki o lepsze jutro. A kim w świecie pokoju może być buntownik? Dalej liderem, ale zmian, które nie są tak dramatyczne choć wciąż bardzo istotne dla funkcjonowania świata. Spójrzmy chociaż na Steve Jobs'a, który był niewątpliwym wizjonerem i zmieniał otaczającą go rzeczywistość. Tacy ludzie w biznesie i szybko zmieniających się realiach są niezbędni do prężnego działania swoich kolejnych start-upów i rozwoju nauki. Wydaje mi się, że coraz częściej i bardziej świat biznesu i nauki przenikają się tworząc wspólny grunt dla innowacji.
Ta książka jest naszpikowana wiedzą. Mrowie przykładów, popartych badaniami i olbrzymią bibliografią, co dla mnie zawsze jest niesamowitym plusem w tego typu dziełach. Taki opis powinien sugerować, że czytać będzie się ciężko i mozolnie, ale jest wręcz odwrotnie. Autor ma lekkość pióra i przytaczania wszystkiego w taki sposób, że człowiek pochłania książkę nawet nie wiedząc kiedy i wciąż domagając się nowych rozdziałów. Fakt, bywały momenty nużące, ale były też rozdziały, które łykałam jak młody pelikan rybę. Bardzo podobało mi się to, że autor zauważa, że buntownicy nie są ludźmi innymi od nas, ulepionymi z innej gliny. Oni też mają swoje lęki i wahania, niepewności, które mogą ich zahamować. I czasem to środowisko popycha ich do działania. Dużo w tej książce było przykładów eksperymentów co na pewno jest dużym plusem bo przydaje wiarygodności całości. Szczególnie podobały mi się informacje o działaniu ruchów sufrażystek w USA (a co za tym idzie mechanizmów, które nimi rządziły) i obalaniu dyktatur na świecie. Także dział o emocjach zdecydowanie będzie moim ulubionym. W całym dziele znajdowałam elementy, które pasują do naszego podwórka- od partii politycznych po organizacje pozarządowe czy mocną radykalizację pewnych poglądów.
Jedna rzecz mnie zaskoczyła- w pewnym momencie Grant pokazuje przykład Polski- naszym sprzeciwem wobec ówczesnej sytuacji miało być wynoszenie telewizorów z domów i worzenie ich po ulicach w taczkach. Przyznaję, że nie pamiętam takiej sytuacji z lekcji historii, nie znalazłam również o tym wzmianki w Internecie, a moi rodzice nie potwierdzili tych informacji. W związku z tym nie wiem czy autor się pomylił co do kraju czy była to jakaś marginalna akcja.
To co jeszcze mnie, jak zawsze, uderza w tego typu książkach to target dzieła. Oczywiście każdy może przeczytać "Buntowników" i coś z tego wynieść, jednak bohaterami przeważnie są molochy, firmy mające setki zatrudnionych pracowników. Mam niejakie wrażenie, że mniejsze przedsiębiorstwa nie liczą się dla autorów, a wydaje mi się, że zarządzanie małą firmą wygląda zgoła inaczej.

Buntownik. Kiedy słyszymy to słowo najczęściej przed oczami staje nam jeden człowiek, lider, wiodący ludzi na barykady. Rewolucjonista, który z okrzykiem będzie namawiał uciśnionych ludzi do walki o lepsze jutro. A kim w świecie pokoju może być buntownik? Dalej liderem, ale zmian, które nie są tak dramatyczne choć wciąż bardzo istotne dla funkcjonowania świata. Spójrzmy...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
126
66

Na półkach:

Książka dobrze napisana. Posiada zabiegi stylistyczne, które zachecają do szybkiego czytania. Z drugiej strony zachęca do myślenia, wiec trzeba przeznaczyć na nią wiecej czasu. Dobrze dobrana bibliografi zapewnia o rzetelności i łączy w logiczną całość rozważania na temat kreatywności i potrzeby działania człowiek. Książkę można być inspiracją dla przedsiębiorców i rodziców ;).

Książka dobrze napisana. Posiada zabiegi stylistyczne, które zachecają do szybkiego czytania. Z drugiej strony zachęca do myślenia, wiec trzeba przeznaczyć na nią wiecej czasu. Dobrze dobrana bibliografi zapewnia o rzetelności i łączy w logiczną całość rozważania na temat kreatywności i potrzeby działania człowiek. Książkę można być inspiracją dla przedsiębiorców i...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
82
10

Na półkach:

Książka bardzo ciekawa, często odkrywcza z sporą ilością wyników badań. Czytałem ją dwukrotnie. Najpierw z perspektywy przedsiębiorcy a następnie rodzica.

Często wręczam ją jako prezent dla bliskich znajomych.

Polecam
https://grzegorzczekala.pl/blog/inne/ksiazki-ktore-warto-2/

Książka bardzo ciekawa, często odkrywcza z sporą ilością wyników badań. Czytałem ją dwukrotnie. Najpierw z perspektywy przedsiębiorcy a następnie rodzica.

Często wręczam ją jako prezent dla bliskich znajomych.

Polecam
https://grzegorzczekala.pl/blog/inne/ksiazki-ktore-warto-2/

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
599
398

Na półkach: , , ,

Nie jest to książka w żaden sposób rewolucyjna, czy odkrywcza. Dostarczyła mi jednak kilka ciekawych niuansów, które po zastosowaniu mogą okazać się kluczowe, a w każdym razie wpłynąć na sytuację. Uspokaja kreatywnych buntowników, koi, nawet porządkuje świat. Doraźnie inspirująca, ale raczej nie zostanie we mnie na długo.

Nie jest to książka w żaden sposób rewolucyjna, czy odkrywcza. Dostarczyła mi jednak kilka ciekawych niuansów, które po zastosowaniu mogą okazać się kluczowe, a w każdym razie wpłynąć na sytuację. Uspokaja kreatywnych buntowników, koi, nawet porządkuje świat. Doraźnie inspirująca, ale raczej nie zostanie we mnie na długo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
840
491

Na półkach: , , , ,

W oparciu o wyniki badań i case studies Autor opowiada o byciu oryginalnym. Obrazując to konkretnymi historiami przedstawia psychologię oryginałów. Niezwykle ciekawa książka, polecam!

W oparciu o wyniki badań i case studies Autor opowiada o byciu oryginalnym. Obrazując to konkretnymi historiami przedstawia psychologię oryginałów. Niezwykle ciekawa książka, polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
21
18

Na półkach:

Książka o której kiedy komuś zaczne wspominać, pojawia mi się szczery uśmiech. Niesamowicie przedstawione zagadnienia z przeróżnych dziedzin, w sposób od którego ciezko się oderwać. Książka zmienia światopogląd na wiele rzeczy i uświadamia pewne sprawy. Informacje poparte są badaniami naukowymi wiec mamy pewność ze nie jest to teoretyczne paplanie z niesprawdzonych źródeł. Niewątpliwie dotychczas moja ulubiona.

Książka o której kiedy komuś zaczne wspominać, pojawia mi się szczery uśmiech. Niesamowicie przedstawione zagadnienia z przeróżnych dziedzin, w sposób od którego ciezko się oderwać. Książka zmienia światopogląd na wiele rzeczy i uświadamia pewne sprawy. Informacje poparte są badaniami naukowymi wiec mamy pewność ze nie jest to teoretyczne paplanie z niesprawdzonych źródeł....

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
43
42

Na półkach:

Czytałam dosyć długo, bo nie jest to łatwa lekka książka typu Jednominutowy Menedżer, ale za to niezwykle wartościowa, inspirująca i pouczająca lektura. Duży plus za to, że każda teoria, teza jest poparta badaniami. Lektura obowiązkowa dla każdego lidera, który chce zmieniać świat na lepsze.

Czytałam dosyć długo, bo nie jest to łatwa lekka książka typu Jednominutowy Menedżer, ale za to niezwykle wartościowa, inspirująca i pouczająca lektura. Duży plus za to, że każda teoria, teza jest poparta badaniami. Lektura obowiązkowa dla każdego lidera, który chce zmieniać świat na lepsze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  369
 • Przeczytane
  89
 • Posiadam
  22
 • Teraz czytam
  10
 • Biznes
  8
 • 2019
  4
 • Chcę kupić
  3
 • Chcę w prezencie
  3
 • Psychologia
  3
 • Praca
  3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat


Podobne książki

Przeczytaj także