Idealna para

Idealna para

przeczytanych książek 3150 napisanych opinii 2297

Nie w moim stylu, nudzi mnie

Nie w moim stylu, nudzi mnie

Drugie spotkanie z Mossem i niestety jest to jedna z najsłabszych książek jakie przeczytałem w ostatnich latach.
Bohaterka, której nie sposób polubić historie rodem z trudnych spraw, okraszone szczyptą wulgaryzmów.

Nie polecam.

Nie polecam.

Mocny thriller z motywem show biznesu ✨

Aneta Herbik otrzymuje szansę na zostanie twarzą aplikacji randkowej o nazwie Mythologic. Wiąże się to z wyjazdem oraz udawaniem związku przez cała Polska na rzecz zawartego kontraktu. Kobieta przyjmuje ofertę poznając przystojnego Eryka. Ich relacja przestaje być czysto służbowa a seria pewnych wydarzeń składania Anetę do poczucia braku bezpieczeństwa. Jednocześnie zaczyna tracić grunt pod nogami w kwestii swojej kariery. Wszystkie wydarzenia sprowadzają się do paskudnej przeszłości, o której Aneta najchętniej chciałaby zapomnieć…

Książka pokazuje mroczną stronę internetu oraz świata show biznesu. Często widzi się sukcesy ale nikt nie zna przeszłości oraz co skłoniło ludzi ze znaleźli się w miejscu w którym są. U bohaterki Anety zostało to świetnie ukazane. Zdesperowana kobieta przed laty wyjechała do Dubaju aby wybić się z dna na który ściągała ją matka alkoholiczka. Przez jej przeszłość zrozumiałam jej postępowanie.

Fabuła pozytywnie mnie zaskoczyła. Dawno nie czytałam książki (a właściwie to słuchałam) z takim zaangażowaniem. Wszystkie wątki w książce coś znaczą i łącza się ze soba, co bardzo lubię w historiach. Znajdziemy tutaj teraźniejszość przeplatana z przeszłością. Dzięki temu mamy wgląd na pewne sceny od różnych perspektyw.

Bohaterowie świetnie wykreowani. Wzbudzają emocję sprawiając ze czytelnik sam się gubi w tym który jest dobry a który zły. Można powiedzieć, że ta psychologiczna sztuczka naprawdę się udała.

Jeśli szukasz książki z mocną fabuła oraz z wątkiem świata show biznesu to ta książka jest dla Ciebie.

Mocny thriller z motywem show biznesu ✨

2002

Książka umilała mi czas podczas układania puzzli , i bardzo mnie zaskoczyła. Byłam ciekawa co wydarzy się dalej , co spotka Anetę a spotkało wiele nieciekawych sytuacji. Fajnie napisana , na pewno będę czytać inne książki Pana Marcela.

Jedna z moich ulubionych książek, fajnie wpleciony wątek z wyjazdami do Dubaju, oraz realia rzeczywistości "gwiazd". Zakończenia spodziewałam się trochę innego, mimo wszystko te, przedstawione przez autora było ciekawe i zaskakujące.

Zakładam, że zamiarem autora było zwrócenie uwagi czytelników na takie problemy jak mobbing, molestowanie seksualne, gwałty, hejt w internecie, seksbiznes, narkobiznes, czy zupełnie nierzeczywisty świat kreowany za pomocą mediów społecznościowych. Tak przyjemniej wnioskuję z przytaczanych statystyk, które otwierają każdy rozdział. I choć cel był słuszny, to moim zdaniem wykonanie nie wypaliło.

Przede wszystkim pan Moss stworzył bohaterkę, której żadną miarą polubić nie można i ciężko ją tak do końca nazwać ofiarą. W końcu kobieta dobrowolnie przystała do „stajni” zwykłego alfonsa (tyle, że bardziej luksusowych pań do towarzystwa niż proste tirówki),świadomie uczestniczyła w niszczeniu i skubaniu z kasy młodego i obiecującego sportowca oraz praktycznie na ochotnika zgłosiła się na wyjazd do Dubaju, by zarobić sporo kasy w charakterze dziwki bogatych szejków. Owszem, czytamy wielokrotnie, że robiła to wszystko niechętnie, ze wstrętem nawet i z ogromnymi wyrzutami sumienia już po wszystkim, ale prawda jest taka, że to niczego nie zmienia. Fakt pozostaje faktem: Aneta używa swojej urody do szybkiego zarobienia dużej kasy i z oporami, czy bez, łamie mnóstwo zasad, żeby tylko zarobić jak najwięcej i żyć maksymalnie luksusowo. A kiedy już dysponuje jakimiś środkami, to nie używa ich do tego, by zdobyć jakieś kwalifikacje, skończyć studia, rozkręcić swój własny biznes, czy zrobić cokolwiek, co pozwoli jej osiągnąć faktyczną niezależność (o której rzekomo marzy),tylko brnie dalej w kolejne patologie. Oczywiście, wielokrotnie przekonuje siebie samą i czytelników, że ciężko pracowała na swój sukces i zrobiła prawdziwą karierę, ale cała jej "kariera" nie ma nic wspólnego z osiągnięciami sensu stricte, ale byciem stuprocentową celebrytką, czyli upublicznianiem szczegółów (czasem zupełnie fałszywych) ze swojego życia. I kiedy ona zarabia niezłą kasę na prostytuowaniu się, a potem na byciu znaną z tego, że jest znaną, to wszystko jest ok. Trudności finansowe są do tego wystarczającym usprawiedliwieniem. Ale kiedy ludzie wokół niej za kasę sprzedają plotkarskim portalom jakieś wstydliwe sekrety z jej przeszłości, to są źli. Pomimo tego, że też bardzo (a może nawet bardziej) tych pieniędzy potrzebują.

Sorry, ale w moich oczach Aneta Herbik to wyrachowana hipokrytka, która kupczy swoim ciałem, a potem ma żal do świata, że ludzie nie widzą w niej niepokalanej Madonny, tylko zwykłą dziwkę, zawdzięczającą swoją pozycję w show-biznesie przyssaniem się do znanych mężczyzn.

Sama fabuła też średnio mi się spodobała, bo trochę za dużo w tej książce wszystkiego. Sporo wątków, które zostały potraktowane po łebkach. Do tego czytanie utrudniają liczne przeskoki w czasie. Aneta teraz, Aneta dwa lata temu, Aneta trzy miesiące później, Aneta pół roku wcześniej, etc. Trzeba naprawdę być skupionym, żeby się nie pogubić. Finalnie cała historia jakiej takiej kupy się trzyma i poszczególne części łączą się w całość, ale jeśli nie czyta się tego jednym ciągiem, tylko z jakimiś przerwami, to nie jest łatwo.

Autor z upodobaniem wielokrotnie opisuje sceny brutalnego seksu i gwałtów, co może się komuś podobać lub nie, mnie jednak najbardziej zdziwiło, że główna bohaterka po tych wszystkich przejściach nie potrzebowała pomocy lekarza. Nie wiem z jakiego materiału musiałaby być wykonana, żeby po tygodniach bicia, gwałcenia, znoszenia bolesnych tortur (co stało się jej udziałem w Dubaju) mieć jedynie urazy natury psychicznej, a zero fizycznych problemów. Mam wrażenie, że autor nie do końca przemyślał tę kwestię…

Aneta, znana influencerka, zarabiająca na promowaniu produktów w internecie zostaje twarzą nowej aplikacji randkowej. Aby jeszcze lepiej zareklamować geniusz i 'prawdziwość' aplikacji bierze udział w reality show. Jej wybrankiem jest przystojny aktor, Eryk. Czy faktycznie ich bądź co bądź wyrezyserowana relacja przeniesie się poza ekrany. Kto zaczyna przypominać Anecie o przeszłości, o której kobieta nie chcę pamiętać...

Marcel Moss ma swój styl pisania,który niestety czasem mnie irytuje. Tym razem jak dla mnie za dużo było przeskoków w czasie. Zdecydowanie za za dużo, mój mózg nie nadążał.
Cała historia ok, do tego poruszony temat...a jakże...nałogu matki, trudnego dzieciństwa i tej nieszczęsnej miłości pełnej udawania lub odwrotnie ...na zabój.
Książkę przeczytałam w jeden dzień bo nie powiem, wciąga... Ale zbytnio mnie nie zachwyciła.

Jestem naprawdę miło zaskoczona idealną parą. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, zarówno jak zaczynałam lekturę tak i mniej więcej w połowie. Fajnie napisane postacie, trudny i brutalny świat show biznesu. Główna bohaterka Aneta, dość prosta dziewczyna, która marzyła o wielkim świecie i niezależności przede wszystkim od mężczyzn, a skończyła dość paskudnie. Postać Miłosza bardzo zgrabnie wpleciona w całą historię. Dość nieprawdopodobne to wszystko jakoś całokształt niemniej jednak naprawdę byłam pod wrażeniem pomysłu na poprowadzenie tej książki. Bardzo lubię twórczość Marcela Mossa.

Niezła, ale raczej nie jest to moja ulubiona książka pana Mossa.

Niezła, ale raczej nie jest to moja ulubiona książka pana Mossa.

Czy "Idealna Para" to dobry tytuł dla tej książki? Właściwie poznałam historię Anety Herbik - jej przeszłość i teraźniejszość, w której trochę mężczyzn się przewinęło i choć domyślam się, że najpewniej tytuł nawiązuje do Eryka to ja osobiście tego nie kupuję. Traktuję Eryka jako mało znaczący punkt zaczepienia w fabule, który de facto, mógłby w ogóle nie istnieć, bo to, co według tytułu i fabuły miało być głównym wątkiem powieści, rozgrywało się niejako "przy okazji".

Mimo, że darzę twórczość Marcela Mossa ogromną sympatią to mam wrażenie, że ostatnie jego książki, na które natrafiam są nierówne. O ile przeszłość Anety oraz wątek tajemniczej dziewczynki z piwnicy chłonęłam strona za stroną, o tyle teraźniejszość głównej bohaterki ciągnęła się dla mnie jak flaki z olejem i nie mogłam uwierzyć, że właśnie ten wątek miał być tym głównym.

Na duży plus, który właściwie przeważa nad oceną tej książki to plot twist, w których Marcel Moss jest niezawodny - z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest to jeden z niewielu autorów, których zakończenia powieści naprawdę mnie zaskakują.