Odnaleziona

Okładka książki Odnaleziona Magda Stachula Patronat LC
Okładka książki Odnaleziona
Magda Stachula Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Lena (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Odnaleziona

przeczytanych książek 155 napisanych opinii 147

Ciąg dalszy historii Leny. Jeszcze więcej dziwnych zbiegów okoliczności, jeszcze więcej się dzieje. Z przyjemnością kończę tę część i zaczynam kolejną.

Odnaleziona, Magda Stachula
Chciałaś kiedyś zniknąć? Ukryć się tak by nikt nie wiedział nawet o Twoim istnieniu? By nikt nie mógł Cię znaleźć? A co jeśli ten Twój plan okazałby się niedoskonały? Gdyby coś "nie pykło"?
To kolejna opowieść o Lenie, bohaterce, która ma powody by tego powyższego naprawdę pragnąć? I po raz kolejny muszę przyznać, że historia trzyma w napięciu. Wartka akcja dynamicznie podkręcana przez kompozycję krótkich rozdziałów opisujących głównych bohaterów daje ogromną satysfakcję przy czytaniu. Magda Stachula po raz kolejny pokazała lekkość w podejściu do trudnych tematów i mistrzowsko poprowadziła przez tą ciekawą opowieść.

Odnaleziona, Magda Stachula

Mam przykre wieści...jeśli chcesz być wyspaną osobą to omijaj te serię szerokim łukiem!!!🤣😂🤣
Zarwiesz noc ,spędzisz cały dzień z nosem w książce, bo inaczej się nie da !!!
Wciąga jak wir na rzece. Musisz wiedzieć co się wydarzy !!!😍🥰😉
Jest mega ciekawa i dobrze ,że jest ciąg dalszy ...ufff🤣🥰🤣

Zarwiesz noc ,spędzisz cały dzień z nosem w książce, bo inaczej się nie da !!!
Wciąga jak wir na rzece. Musisz wiedzieć co się wydarzy !!!😍🥰😉
Jest mega ciekawa i dobrze ,że jest ciąg dalszy ...ufff🤣🥰🤣

Jest to kontynuacja książki "Oszukana". Historia wciąga od pierwszych stron. Akcja toczy się bardzo szybko, przez co nie można oderwać się od czytania. Dla mnie jedynym minusem była zbyt duża ilość zbiegów okoliczności. Ale mimo tego serdecznie polecam!

2 część z serii która porwała mnie bez końca. Jeszcze więcej tajemnic i niespodzianek które trzymały w napięciu do ostatniej kartki. Polecam

Lena jest oskarżona o zabójstwo swojego chłopaka choć tego nie zrobiła. Za to zabiła kogoś innego. Zakochany w niej Emil jest podejrzany o zabójstw swojej byłej dziewczyny, choć też tego nie zrobił. Nikodema który jest byłym Leny ona oskarża o to, że ją uprowadził, choć tego nie zrobił, za to zabił inną dziewczynę. Wszyscy w cudowny sposób zjawiają się w Kopenhadze. Jak dla mnie za dużo przypadków.

W sumie to drugi raz to samo, tylko więcej zbiegów okoliczności. Trochę strata czasu niestety.

"Odnaleziona" to drugi tom serii Lena autorstwa Magdy Stachuli. Główną bohaterkę, Lenę, a właściwie Milenę, znamy już z "Oszukanej", gdzie rozpoczyna się jej nieźle pogmatwana historia. Po pewnym wydarzeniu kobieta ucieka z Polski i ukrywa się w Kopenhadze, gdzie prowadzi życie pełne lęku i podejrzeń. We wszystkich widzi potencjalnych wrogów i wciąż ogląda się za siebie, wypatrując ludzi z przeszłości, przed którymi się ukrywa.

Powieść rozpoczyna prolog, w którym znalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Wygląda na to, że ktoś potrącił ją samochodem, kiedy jechała rowerem. Lena rozpoczyna pracę jako opiekunka pewnej starszej pani, Polki mieszkającej od lat w Danii. Pani Sara porusza się na wózku, więc wymaga troskliwej opieki. Mimo podeszłego wieku, jest bardzo aktywna w środowisku kopenhaskiej Polonii, którą zajmuje się Anna, dyrektorka Instytutu Polskiego.

W kolejnych rozdziałach poznajemy historię tytułowej "odnalezionej" z perspektywy czwórki bohaterów: Leny, Anny, Emila i Nikodema. To świetny pomysł, pozwalający uporządkować informacje, bo dzieje się tu naprawdę sporo. Emil to lekarz okulista, w którego życiu kiedyś pojawiła się Lena, aktualnie pracujący w kopenhaskim szpitalu. Nikodem marzy o tym, by odnaleźć i odzyskać Lenę, chociaż jego matka zrobi wszystko, aby mu się to nie udało. Lena zaś nie spodziewa się, że nawet w Danii nie może czuć się bezpieczna. Śledzenie powiązań między bohaterami pochłonęło mnie bez reszty. Część z nich jest jasna, ale są i takie wątki, nad którymi nieźle się nagłowiłam. Warto znać fabułę pierwszego tomu serii, aby móc w pełni wgryźć się w tę część.

Bardzo lubię tworzoną przez Magdę Stachulę przytłaczającą atmosferę niepewności. I zmyłki w fabule, które wyprowadzają w pole nawet pasjonatów thrillerów psychologicznych. Kiedy w trakcie lektury pojawia się coraz więcej pytań, to znaczy, że jest to naprawdę dobra powieść, z którą warto spędzić czas. I tak właśnie jest z książkami Magdy Stachuli. Wkrótce zabiorę się za trzeci tom serii, bo jestem bardzo ciekawa, co jeszcze autorka przygotowała dla czytelników.

Kolejna cześć, triche słabsza od poprzednich ale jednak polecam. Lubię pióro Pani Magdy

recenzja również na www.czytaska.pl

„Odnaleziona” kontynuując wątki „Oszukanej” zaskakuje nowymi wydarzeniami.

Prolog to ponownie tajemnicze zwłoki. Tym razem potrącona rowerzystka na przedmieściach Kopenhagi. Szokujące jest postępowanie człowieka, który dziewczynę znajduje. W obawie przed kłopotami i komplikacjami mogącymi zepsuć jego plany zostawia ją i ucieka…

Lenę budzi dźwięk tłuczonego szkła. Przerażona, myśli, że ktoś włamał się do domu w którym mieszka. W którym się ukrywa. Mieszkanie za opiekę nad sympatyczną starszą panią w Kopenhadze to świat tak inny od tego, z którego uciekła, że chwilami przestaje się bać. Znowu udało jej się znaleźć miejsce, które wydaje się bezpieczne, ale każdy nieoczekiwany dźwięk podrywa ją na nogi i budzi upiory.

Emil pracuje w jednym z najnowocześniejszych szpitali w Danii. Jako okulista znalazł się w międzynarodowym zespole specjalistów a przyjęcie propozycji pod wpływem impulsu okazało się znakomitym krokiem. Zmiana środowiska, miejsca zamieszkania pozwoliła na rozpoczęcie nowego, innego życia. Świetna praca, rozwój, nowy związek… tylko w pamięci ciągle obraz zaginionej Leny.

Nikodem żyje w swoim domu nad jeziorem. Dręczą go jego własne upiory i tęskni za Leną. Zrobi wszystko aby ją odnaleźć. A jego matka zrobi wszystko aby mu ewentualny związek z Leną uniemożliwić.

Oprócz tej znanej czytelnikom „Oszukanej” trójki, pojawiają się nowe bohaterki i bohaterowie. Sara, starsza pani zatrudniająca Lenę, sympatyczna i ciepła staruszka pozwalająca Lenie na odnajdywanie spokoju bez nadmiaru pytań, Sylwia, pielęgniarka w szpitalu w którym pracuje Emil, pragnąca usidlić przystojnego doktora, Anna, energiczna szefowa Instytutu Polskiego w Kopenhadze, marząca zarazem o karierze ale i rodzinie. Zbiegi okoliczności nieoczekiwanie łączą ich ze sobą.

Kim jest potrącona śmiertelnie dziewczyna? Czy jej śmierć to efekt wypadku czy celowego działania? Kto się przyczynił do jej śmierci? I jaki związek może to mieć z Leną, Emilem i Nikodemem?

Strach Leny był znów namacalny, a jej decyzje irracjonalne. Chorobliwa zazdrość Sylwii męcząca i odpychająca, ambicje i plany Anny równie dalekosiężne, co trudne w realizacji. Emil zaskakiwany kołowrotem zdarzeń, a Nikodem całkowicie ubezwłasnowolniony przez nadopiekuńczą matkę.
Kto zabił? Kto uciekł? Kto wie?

Ponownie dałam się wodzić za nos. Ciągle byłam zaskakiwana nowymi fragmentami układanki. Gdy już któryś kawałek mi pasował, okazywało się że przedstawia sobą zupełnie co innego. Zachwyciła mnie Kopenhaga widziana oczami Autorki, uliczki, rowery, kolorowe kamieniczki, czy to w deszczu, czy w słońcu, czy w porywach sztormowego wiatru robią cudne wrażenie, o tyle ilość zbiegów okoliczności i łączących bohaterów przypadków zdaje mi się już zbyt niewiarygodna. Ale lektura mnie wciągnęła i pochłonęła, przeczytałam tę część chyba jeszcze szybciej niż poprzednią i już cieszę się na kolejny tom, w którym może Lena wreszcie będzie mogła przestać uciekać i się bać.

Polecam! Wciągająca rozrywka!

recenzja również na www.czytaska.pl

„Odnaleziona” kontynuując wątki „Oszukanej” zaskakuje nowymi wydarzeniami.

Lenę...

Dodaj cytat z książki Odnaleziona