Odnaleziona

Okładka książki Odnaleziona Magda Stachula
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Odnaleziona
Magda Stachula Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Lena (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Lena (tom 2)
Edipresse
2021-05-19
2021-05-19
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Odnaleziona

przeczytanych książek 349 napisanych opinii 252

Książka jest mega .Bardzo lubię książki Magdy Stachury i bardzo często je czytam a ta ksiązka na prawdę wciągneła mnie od pierwszej strony.
Lubię takie książki gdzie bohaterka w tym przypadku Lena walczy z traumatycznymi przeżyciami i ma nadzieję że w Danii znajdzie w końcu spokój.Myślę że takie książki są potrzsbne a po za tym lubię bardzo czytać trirrery psychologiczne .Więc bardzo tą ksìążkę polecam.

Pochłonięta w 7 dni. Przede mną ostatnia 3 część.

Pochłonięta w 7 dni. Przede mną ostatnia 3 część.

Dzisiaj skończyłam pierwszą część i od razu wzięłam się za drugą. Niecałe 3h później jestem już po... skoro tamtej dałam 9, to tej dam 10, jest lepsza, nie mogłam się oderwać wiec nawet obiad musiał poczekać. Wątki świetnie poprowadzone, jest napięcie, jest zagadka, akcja leci błyskawicznie więc nie mogąc doczekać się ciągu dalszego tej historii biorę się za część trzecią.

Dawno nie miałam takiego kłopotu, by się związać z główną bohaterką. No wkurza mnie niemożebnie! Wiecznie ma pod górkę to dziewczę, ciągle trudne sprawy ;) drugi tom kompletnie nic nie wyjaśnia, muszę się z nią męczyć dalej.

Sam pomysł autorki - super. Zagadki są zagadkowe, podróże są podróżowane, dwóch amantów, a każdy niczym książę na białym rumaku patrzy w naszą niemotę jak ciele w malowane wrota, wszyscy ja lubią - oprócz mnie :)

Już pierwsza część "Oszukana" była średnia, ale tutaj zbiegi okoliczności są tak absurdalne, że nie można tego ignorować podczas czytania. Miałam też wrażenie, że w kółko jest mowa o tym samym. Lena każde wydarzenie interpretuje tak, jakby była pępkiem świata i wszyscy myśleli o tym, co zrobiła.
Czuję się zmęczona i na pewno po kolejną część nie sięgnę.
A jeśli planuje ktoś wysłuchanie audiobooka, to szczerze odradzam...najgorsza lektorka z jaką miałam do czynienia!

Czuję się zmęczona i na pewno po kolejną część nie sięgnę.
A jeśli planuje ktoś...

Lepsze niż tom 1

Lepsze niż tom 1

Wysłuchana jako audiobook
książka 7/10. Dałbym 6 bo moim zdaniem jest trochę chaotyczna ale dodatkowy punkt za akcję w Kopenhadze, którą uwielbiam i w której napiłem się najdroższego piwa w moim życiu (takieceny........)
5/10 dla Pani lektorki (Olga Nowicka). Niestety trochę się nie udało...

Wysłuchana jako audiobook
5/10 dla Pani lektorki (Olga Nowicka). Niestety trochę się nie udało...

Krótkie rozdziały, które kończą się w najciekawszym momencie - ok utarty, aczkolwiek dobry schemat.
Taka formuła pasuje jednak do thrillera, jaką z pewnością jest ta historia.
Wydaje mi się, że 2 pierwsze książki autorki były lepsze, choć wszystkie poruszają się w podobnym klimacie i pomyśle.

Taka formuła pasuje jednak do thrillera, jaką z pewnością jest ta historia.

1982

"Odnaleziona" to drugi tom w serii "Lena" autorstwa Magdy Stachuli i kontynuacja fascynującej historii młodej bohaterki, która staje w obliczu kolejnych tajemnic i wyzwań. Ta powieść doskonale kontynuuje narrację zapoczątkowaną w poprzednim tomie i nadal zachwyca czytelnika zawiłościami fabularnymi oraz rozwiniętymi postaciami.

Akcja powieści rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się poprzednia część, a Lena, główna bohaterka, wciąż boryka się z demonami przeszłości. Autorka umiejętnie przedstawia rozwój postaci Leny, która musi uciekać i w tej części przenosimy się z bohaterką do Kopenhagi, gdzie próbuje walczyć z przeszłością i utkać sobie bezpieczną bazę na teraźniejszość.

Magda Stachula kontynuuje styl, jaki poznajemy w pierwszej części. Fabuła jest bogata w zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia, które sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Autorka umiejętnie łączy wątki emocjonalne i kryminalne dostarczając nam dawkę niepewności i tajemniczości.

Język użyty przez Stachulę jest płynny i przystępny, co sprawia, że czytanie staje się przyjemne i łatwe. Opisy miejsc, postaci i wydarzeń są precyzyjne, a dialogi pełne autentyczności. Autorka z powodzeniem buduje atmosferę, która prawdziwie przyciąga czytelnika i sprawia, że czuje się częścią historii. Z Leną, od samego początku bardzo się zżyłam i tę część książki, przeczytałam dosłownie w jeden dzień.

Niekiedy można zauważyć, że tempo narracji jest momentami nieco wolne, a niektóre wątki są rozwinięte zbyt szczegółowo, co może powodować pewne znużenie. Ponadto, w porównaniu z pierwszym tomem, niektórzy mogą oczekiwać większego zaskoczenia i przełomowych momentów w fabule. Ja wciągnęłam się w książkę maksymalnie, ale rozumiem jak ktoś będzie odrobinkę niezadowolony tym, że wciąż niewiele wiemy. Ale spokojnie, w zanadrzu jest tom trzeci!
"Odnaleziona" jest kolejnym udanym tomem w serii "Lena" autorstwa Magdy Stachuli. To powieść pełna intrygi, tajemnic i emocji, która naprawdę trzyma w napięciu. Stachula nadal udowadnia swoje umiejętności pisarskie, tworząc fascynujące postaci i wciągającą fabułę. Dla fanów pierwszego tomu, "Odnaleziona" jest nieodzownym elementem serii.

Akcja powieści rozpoczyna się tam, gdzie...

Niesamowicie mnie wciągnęła. Nie mogę doczekać się 3 części😀

Niesamowicie mnie wciągnęła. Nie mogę doczekać się 3 części😀