One Last Stop

Oficjalne recenzje i

Przeczytane 2005 Opinie 180 Oficjalne recenzje 85

Wyróżniona opinia i

Książki 511 Opinie 448

Fajna fabuła i bohaterowie ale szkoda, że nigdzie nie było wspomniane, że w książce pojawia się motyw podróży w czasie - jak dla mnie niemile zaskoczenie ;))

O miłości dwóch osób, które nie miały nigdy prawa się spotkać...
Największym atutem tej książki są moim zdaniem bohaterowie - przeróżni, wyraziści skomplikowani, mające swoje problemy i swoją historię która doprowadziła ich w miejsce, w którym są.
Przedstawione są w niej przeróżne kwestie. Oprócz miłości znajdziemy tam opowieści o:
- poszukiwaniu własnego miejsca;
- niepewności i pewności siebie;
- dojrzewaniu do samodzielnego podejmowania decyzji;
- o tym, że rodzina to niej tylko więzy krwi;
- podróży w czasie (z pozoru niepasujący do reszty opowieści wątek, który jest jednak opowiedziany niezwykle sprawnie i interesująco);
- reprezentacji LBGTQ+
Choć powieść momentami mi się dłużyła, wróciłabym do niej drugi raz i poleciłabym bez wahania.

O miłości dwóch osób, które nie miały nigdy prawa się spotkać...
- poszukiwaniu własnego miejsca;
-...

Historia skupia się na dziewczynie(August) , która przeprowadziła się do Nowego Jorku , bo miała już dość matki , która przez całe życie August szukała swojego zaginionego brata i przez to zaniedbywała córkę. I teraz bohaterka wprowadza się do mieszkania które dzieli z trójką osób : Myla , Wes i Niko i mimo , że nawiązuję z nimi przyjaźń to i tak woli nie zbliżać się do ludzi i nie wierzy w miłość. Jednak wszystko się zmienia , gdy w pociągu poznaję tajemniczą Jane , która od razu skrada jej serce i dziewczyna za każdym razem jak wsiada do tego pociągu widzi Jane i zawsze rozmawiają i w końcu August zaprasza ją na randkę , ale ta jej odmawia i po tym odrzuceniu bohaterka unika tego pociągu , ale niespodziewanie znajduję w swojej pracy zdjęcie sprzed 40 lat(dzień otwarcia knajpy w której pracuję) i na tym zdjęciu widzi Jane , która jest w tym samym wieku co teraz i dziewczyna zaczyna podejrzewać , że Jane jest wampirem i mówi o wszystkim Niko , który wierzy w różne rzeczy, a ten mówi , że to niemożliwe , ale podejrzewa , że Jane może być duchem i razem z resztą współlokatorów , którzy chcą pomóc August robią seans , ale wtedy wychodzi na jaw , że Jane na pewno nie jest duchem i August zabiera Niko do pociągu i tam oczywiście jest Jane i chłopak ją wypytuję i , gdy On i August wysiadają Niko przyznaję , że coś jest nie tak z Jane i wygląda jakby była uwięziona pomiędzy światami i August po chwili wahania wraca do pociągu , który nie licząc Jane jest pusty i zaczyna ją wypytywać o wiek i Jane przyznaję , że jest o rok starsza od August i wtedy ta stwierdza , że musiała się urodzić w latach 90 , ale Jane zaczyna panikować i nie chcę odpowiadać. Jednak August naciska i w końcu Jane przyznaję , że nie ma pojęcia skąd się tu wzięła i ostatnie co pamięta to fakt , że kiedyś pracowała w tej samej knajpie co teraz August i dziewczyny postanawiają rozwiązać tajemnice Jane i w trakcie śledztwa zakochują się w sobie. A Jane przypomina sobie fragmenty życia i okazuję się , że miała rodziców i siostry i miała prowadzić rodzinną restaurację , ale czując , że zawiedzie rodziców odeszła i podróżowała po świecie i mimo , że wielokrotnie chciała zadzwonić do rodziców nigdy nie miała odwagi. Jednak pomimo tego , że przypomniała sobie swoje życie to nadal nie ma pojęcia jak to się stało , że ciągle przybywa w tym pociągu. I w pewnym momencie dzięki Myla do August dociera , że to Ona sprawia , że Jane zawsze pojawia się w pociągu , gdy tylko bohaterka tam wchodzi i , że jest między nimi jakaś więź. I wychodzi na jaw , że Jane ma powiązanie z zaginionym wujem bohaterki i wyznaję jej , że kiedyś z nim mieszkała i mężczyzna nie żyję , bo był w klubie , który spłonął(pracował tam) Jednak August odrywa dwie ważne rzeczy. Po pierwsze , że jej wujek nie zginął tamtego dnia , bo nie było go w pracy i po pożarze wyjechał. A po drugie odkrywa , że Jane jest w tej sytuacji , bo ratując kolegę z pracy wpadła na tory i wtedy doszło do ogromnego spięcia , które spowodowało otwarcie szczeliny w czasie i Jane w nią wpadła. I teraz August wraz z współlokatorami planują powtórzyć to spięcie i wysłać Jane do lat 70 w których żyła. I po przygotowaniu wszystko się udaję i Jane znika i tak mija 3 miesiące i August stara się jakoś żyć , ale tęskni za Jane i nagle gdy jest w pracy do środka wchodzi Jane i wyjaśnia bohaterce , że ocknęła się na torach i dla niej minęło tylko kilka sekund i jest w szoku , że tak naprawdę minęło 3 miesiące i bohaterki oficjalnie zostają parą i Jane z nią zamieszkuję , a także uczy się nowego świata. I wychodzi też na jaw , że August przez te 3 miesiące szukała swojego wuja i odkryła , że miał dobre życie i był w związku z jakimś mężczyzną , ale niestety zmarł w wypadku. A na koniec August odnajduję rodzinę Jane i okazuję się , że jej siostry i rodzice wciąż żyją i bohaterki jadą do nich i Jane prawdopodobnie ma zamiar wyznać im całą prawdę. I tak się kończy książka. Historia jest naprawdę świetna , ale ma parę minusików. Przede wszystkim na plus relacja Jane i August choć czasem miałem wrażenie , że jest tam aż za dużo słodkości. Jednak ich rozmowy są super. Na plus również relacja August z współlokatorami. A jeśli chodzi o minusy to nie podobało mi się urwane zakończenie z rodziną Jane. W ogóle nie ma żadnej wskazówki jak zareagowali na spotkanie z Jane i jej wyznanie , że wpadła do szczeliny w czasie. Mam też wrażenie , że autorka nie miała za bardzo pomysłu na powrót Jane. Niby znika , ale wraca i mówi , że dla niej minęło tylko kilka sekund. Jednak nie wyjaśniło się , gdzie zniknęła , a na pewno zniknęła , bo August to widziała i jej współlokatorzy szukali Jane i nigdzie jej nie było. Cały ten wątek z wujem też trochę mnie nudził. Jednak mimo wszystko książkę super się czytało

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo mi się spodobały postacie w tej historii, głównie drugoplanowe, ale no nadawały wszystkiemu temu dynamikę i byłam naprawdę zainteresowana główną parą, ale też pobocznymi postaciami. Ciekawy motyw z zagadkę tego metra jak to wszystko się stało itp, też już od początku jest wspominany wątek brata matki August co też jest interesujące co z tego wyniknie. Historia bardzo mi się podobała romansik, ale też skupia się fajnie na innych postaciach mają oni charakter, a nie tylko są nudnym tłem dla głównych bohaterek.

Wybaczcie mi wszyscy fani tej książki, ale to po prostu nie było dla mnie, nie przywiązałam się do żadnej z bohaterek, realizmu magicznego się nie spodziewałam, ale nie było to pozytywne zaskoczenie.
W porządku, ale bez szału.
Takie coś na luźniejszy wieczór

W porządku, ale bez szału.
Takie coś na luźniejszy wieczór

"One last stop" autorstwa Casey McQuiston 💖
Od pierwszych stron już wiedziałam, że stanie się ona jedną z moich ulubionych książek. Nie wiedziałam jednak, że z taką łatwością trafi ona do pierwszej trójki.
Zanim zaczełam ją czytać myślałam, że będzie to tylko zwykła historia miłosna. Jednak jest to pierwsza książa w której spotkałam się z połączeniem histori miłosnej i motywem 'podróży w czasie'.
💞💞💞
August przeprowadzając się do Nowego Jorku chce odciąć się od dotychczasowego życia i odnaleźć siebie. Na swojej drodze i w nowym wspólnym mieszkaniu poznaje ludzi którzy z upływem czasu ze zwykłych współlokatorów i znajomych stają się czymś więcej - stają się jej nową rodziną.
W między czasie poznajemy też "dziewczyne z metra' Jane. Jane, przez którą August zaczyna wierzyć w miłość o któej do tej pory myślała, że jest jedynie fikcją.
Jednak pierwsza miłość nigdy nie jest prosta co w tym przypadku jest jeszcze dodqtkowo utrudnione ograniczonym czasem jaki August i jej przyjaciele mają na uratowanie Jane.

Absolutnie uwielbiam tą historie i wszystkie przedstawione w niej postacie. Dlatego jako jedna z niewielu dostała ona ocene 10/10
Książke polecam zdecydowanie każdemu. 😍

+piękna okładka
+motyw podróży w czasie
poszukiwanie siebie i swojego miejsca
+bardzo szybko się czyta
+ciekawe wątki
+przypadkowe ciekawostki

-jak narazie nie mam do niej żadnych uwag

"One last stop" autorstwa Casey McQuiston 💖

Ta książka ma w sobie to coś! A zasadniczo chodzi o szczegółowość z jaką autorka opisuje miejsca, po których szlaja się główna bohaterka. Podczas czytania odpaliłam mapę i poprzez street view złaziłam cały Brooklyn, a dzięki YouTube'owi przejechałam się Linią Q z Coney Island na Manhattan. Fajnie się czyta, bo jest mega nowoczesna, pozwala spojrzeć na świat w inny sposób.

Mam mieszane uczucia po lekturze.

Zagadka z zaginięciem pewnej postaci to był dobry wątek szkoda że tylko poboczny, natomiast historia między August a Jane to już inna bajka. Oderwana od rzeczywistości całkowicie.

Jak jest możliwe spotkanie osoby, która jakimś cudem przeniosła się w czasie z lat siedemdziesiątych do czasów współczesnych?. Zbudowała wehikuł czasu czy co?

Możliwe że na moją ocenę pływa po części to że została przesłuchana przeze mnie w audiobooku.

Mam mieszane uczucia po lekturze.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudna!!! Uwielbiam tego typu książki. Złożeni bohaterowie, przyjaciele o których każdy chyba marzy, niesamowite opisy fascynacji odczuwanej do drugiej osoby i miłość, która za nic ma czas i przestrzeń. Książka rozbudza pewnego rodzaju nostalgię i tęsknotę za dawnymi latami, o podróży autostopem w stronę San Francisco i niesamowitej muzyce.
Myślę że książka przypadnie do gustu fanom twórczości Guillaume Musso.
PS
Po takich lekturach warto a nawet należy zrewidować wcześniej wystawiane oceny, zwłaszcza te powyżej ósemki, bo to co kiedyś zachwycało teraz wydaje się co najwyżej poprawne.

Myślę że książka przypadnie do...

Na półkach: , , , ,

Ogólnie nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce
Od tygodni przewijała się na insta i witrynach księgarń...ale jakoś zawsze wybór padał na inną
Nie wiedziałam, nie czytałam, jakoś zawsze mi bliżej do mm niż kk...
A
Dostałam
Książkę
Roku
No na serio
Kocham! - takie mam odczucie po zamknięciu książki

Ogólnie nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce
Nie wiedziałam, nie czytałam, jakoś zawsze mi bliżej do mm niż kk...
A
Dostałam