Angst with happy ending

Okładka książki Angst with happy ending Weronika Łodyga
Nominacja w plebiscycie 2021
Okładka książki Angst with happy ending
Weronika Łodyga Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Kobiece
2021-05-05
2021-05-05
dorastanie literatura dla młodzieży literatura polska poszukiwanie szczęścia problemy młodzieży relacje rodzinne samotność

Oficjalne recenzje i

Aleks i małe awokado

Link do recenzji

1131 108 4

Nie spodziewałam się, że to mi się tak spodoba. To było tak lekko napisane a jednak poruszało naprawdę ważne i prawdziwe problemy, z którymi często zmaga się młodzież. I postacie i styl pisania to wszystko mi podpasowało. Też lubię fakt, że mieliśmy tam postać aromantyczną.

Mimo tego, że historia jest bardzo uniwersalna to ja oczekiwałam czegoś więcej od tej książki. W moich wyobrażeniach ta powieść powinna potoczyć się trochę inaczej. Z racji tego, że książka jest lekka, łatwa i przyjemna bardzo ją polecam.

Uważam, że ta historia ma naprawdę duży potencjał, jednak odnoszę wrażenie, iż jest ona strasznie pospieszona. Wątki są nierozwinięte i niedokończone. Dobrym aspektem książki są bohaterowie, którzy są dobrze wykreowani, da się ich polubić, są odmienni i charakterystyczni. Szybka i przyjemna lektura, jednak nie było to nic wybitnego.

Dobra, ale w sumie nijaka.

Chyba za dużo tego wszystkiego tu było jak na 300 stron.
Głównego bohatera bardzo polubiłam, uważam, że jest dobrze skonstruowany i ludzki. Dobrze śledziło się jego losy i prawdopodobnie dlatego mogłam w ogóle skończyć książkę. Lekki styl autorki też pomagał, chociaż czasem denerwowały mnie liczne powtórzenia w porównaniach (szczególnie tych do śmierci. Chodź może trafne, odrobinę ich za dużo i to w dodatku u każdej z postaci. ).

+ za relację chłopaków, wyszło mniej banalnie

- wątek Anity. Trochę urwany, trochę wrzucony od tak. Brakowało mi tu czegoś więcej.

- za zakończenie, które nie było zakończeniem

Dużo lania wody, ale też dużo opisów emocji, które lubię czytać. Angst with happy ending to nie jest wartka, a raczej opisowa powieść. Na koniec czułam dość duży niedosyt.
Było ok, pewnie skuszę się żeby sięgnąć po debiut autorki.

Dobra, ale w sumie nijaka.

Chyba za dużo tego wszystkiego tu było jak na 300 stron.

Rozczarowujące zakończenie. Zbyt mocno wymieszane wątki, niezbyt można się domyślić, o co właściwie chodzi w tej książce. Uważam to za minus w powieści młodzieżowej. Poza tym bohaterowie są strasznie irytujący. Najbardziej irytuje mnie główny bohater, kolejny z kategorii „jestem wrednym bucem, ale wszyscy mnie lubią”.

Najlepsza młodzieżówka tego roku u mnie. Różne problemy młodzieży, POWAŻNE problemy z ,których nie zdajemy sobie często sprawy. Idealnie napisane, świetne postacie. <333333333 POLECAM KAŻDEMU (trzeba jednak wiedzieć że jest to książka dla tolerancyjnych osób i czasem pojawiają się wulgaryzmy)

Polecam tę książkę jako przerywnik między ciężkimi pozycjami lub dla zrelaksowania się. Niezwykle podobały mi się lekkość języka, barwni bohaterowie i humor, który idealnie wpasował się w moje gusta. Szczerze polecam, taka książka na raz ;)

historia w sobie posiadała w sobie tyle ważnych tematów, że w końcu niczego nie przekazywała

Dzisiaj znowu witamy się z książką Pani Weroniki Łodygi!

Jeśli czytaliście moją "recenzje" pierwszej książki to pewnie zauważyliście, że było tam więcej minusów niż plusów.
W tej książce było lepiej!
Był jeden minus, który troszeczkę mnie irytowała, a mianowicie wątek z Anitą.
Wydaje mi się, że ta postać i ogólnie jej rodzinka jest jedynym nawiązaniem do pierwszej książki, ale wydarzenia z tej części działy się przed wydarzeniami z pierwszej części, co było dla mnie trochę zbyt dziwne.
To może nie jest zbyt istotne ale jeśli wcześniej bym o tym wiedziała to zaczęłabym od tej książki a później sięgnęłabym po hurt comfort, żeby iść z całą historią naprzód, a nie cofać się co chwile.
W sumie przez całą książkę zastanawiałam się, czy to aby na pewno ta sama osoba, ale dziwnym zbiegiem okoliczności byłoby nazwanie całej rodziny tak samo....
Nie zrozumcie mnie źle, ten wątek pozwolił nam bliżej poznać Anitę i jej problemy i naprawdę było to ciekawe, ale ja bym to zrobiła według chronologii, żeby nie było problemów.
Jeśli chodzi o całą resztę.
Mamy dwóch głównych bohaterów.
Aleks- chłopak, który w przeszłości robił wiele złych rzeczy, a obecnie jest bardzo wycofany ze świata towarzyskiego.
Wydaje mu się, że jest zobojętniały na wszystko, ale tak naprawdę przeżywa to bardzo wewnętrznie.
Beniamin- chłopak, który wiele w życiu przeżył, a teraz poszukuję przyjaciela, który byłby dla niego wsparciem.
Cała historia rozwija się bardzo szybko, są momenty smutne, radosne i rozczulające.
Chłopcy mimo ciężkiego początku znajomości szybko się do siebie przekonują i przyzwyczajają.
Jeden uczy drugiego wrażliwości, a drugi uczy pierwszego walki o swoje.
Książka była przyjemna i szybko się ją czytało możliwe, że z ciekawości całej metamorfozy chłopców.
Mimo wszystko liczyłam na coś więcej...

Ocenka: 6/10

Dzisiaj znowu witamy się z książką Pani Weroniki Łodygi!

W tej książce było lepiej!
Był jeden minus, który troszeczkę mnie irytowała, a mianowicie wątek z Anitą.

Uwielbiam!

Uwielbiam!