Niepoprawna mnogość

Okładka książki Zakazany owoc - prawdziwa historia mojego romansu z najbardziej wpływowym biskupem Irlandii Peter Murphy, Peter de Rosa
Ocena 6,4
Zakazany owoc ... Peter Murphy, Peter...

więcej Więcej

Zbiór opowiadań irlandzkich współczesnych pisarzy zebrany pomysłem Lucy Caldwell. Sami mistrzowie krótkiej formy. Dla mnie osobiście trzy nazwiska wybitne, ale niech każdy znajdzie swój typ, bo warto.

Jak to z antologiami często bywa, jest to stos całkiem przeciętny. Żadnych wzlotów, ale upadków również brak.

"Irlandia przeżywa właśnie złoty wiek literatury: nigdy nie było to bardziej oczywiste. Zależało mi, by uchwycić w niniejszym zbiorze coś z energii tego wybuchu w całej jego różnorodności. (...) Pisarki i pisarze w szczytowych momentach swojej kariery zwracają uwagę na tematy, o których wcześniej się nie mówiło, które lekceważono lub omijabo z daleka. - i robią to z...

Trudno jest mi oceniać zbiory opowiadań, zwłaszcza tych wychodzących spod pióra różnych autorów. Były lepsze i gorsze opowiadania – wiadomo. Najbardziej spodobały mi się „Rozstępy”, „Alfabetowe dzieci”, „Filary’ i „Echo”.

• 2021
  • Literatura irlandzka
  • Ebooki
  • Literatura zagraniczna
  • Poszukiwane
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Niepoprawna mnogość