Co jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzi naszym życiem

Książka zupełnie inna niż się spodziewałam, choć w sumie sama już nie wiem, co to było.
Dostałam za to bardzo interesujące psychologiczne i socjologiczne studium lęku i związanych z nim problemów, które borykają współczesnych ludzi. Nie miałam pojęcia, że te problemy, które dziś są na porządku dziennym, przed rewolucją przemysłową prawie ludzi nie dotykały. Dlaczego? A, to warto przeczytać samemu.
Naprawdę jest to ciekawa pozycja, którą polecam serdecznie każdemu, kto jest głodny wiedzy na temat ludzi jako społeczeństwa oraz jako jednostek.

Normalność nie istnieje, po prostu nie wszyscy jesteśmy zdiagnozowani ;)
Dość ciężka książka, ale sporo wątków i przemyśleń bardzo ciekawych. Kompleksowe spojrzenie na strach i jego ewolucję wraz z rozwojem ludzkości, skupiające się na najbardziej ekstremalnych przypadkach i różnicy w podejściu do nich w zależności od epoki, kraju, społeczności. Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie swojej psychiki - po przeczytaniu odetchniesz z ulgą, że to nic takiego.

Normalność nie istnieje, po prostu nie wszyscy jesteśmy zdiagnozowani ;)

Szwedzki profesor socjologii Ronald Paulsen porusza w książce istotę pytania "co jeśli". Zadając te pytanie mozg kalkuluje ryzyko, wyobrażając sobie rzeczy, które mogą mogą się przydarzyć. Autor uważa jednak, że nie jesteśmy przystosowabi do życia w niepewności. Stąd depresje i stany lękowe. Poziom lęku stale wzrasta i ludzie zadają pytanie "co jeśli".
Autor stara się wyjaśnić czym jest niepokój i lęk w naszych czasach.
Dla nas interesujące były rozdziały o życiu z lękiem i uciszaniem niepokoju.

Któż z nas w obecnych, niepewnych czasach nie odczuwa niepokoju, czy lęku? Autor pisze o tych tatach bardzo interesująco. Powołuje się na różne badania. Ważne, żeby nie dać się lękowi i przezyciężać go.

Autor stara się...

Dlaczego strach i niepokój rządą naszym życiem.

Bardzo ciekawią mnie poradniki, szczególnie właśnie takie życiowe o stresie, bo to dość uniwersalny temat, który jest bardzo ciekawy I dotyczy sporej części ludzi.

Okładka jest taka trochę mroczna tajemnicza, i intrygująco.

Co jeśli... Zdarza wam się myśleć, co jeśli. Co jeśli coś się stanie, albo nie stanie, co jeśli się uda, abo co jeśli poniesiemy porażkę itd. Stresujemy się czymś co może się stać ale wcale nie musi i jest to bez sensu. Z pewnością o tym wiemy, ale dlaczego tak jest i jak to zmienić? Odpowiedzi poszukajmy w tej książce.

Całość jest podzielona na trzy części, mamy tu wyjaśnione czym jest lęk, jakie jest ryzyko, niepokój jak żyć z lękiem. Myślę to że książka dobra dla każdego, która warto przeczytać I być może nieco inaczej spojrzeć na własne postrzeganie świata.

Dlaczego strach i niepokój rządą naszym życiem.

Okładka jest taka trochę mroczna tajemnicza, i intrygująco.

Treść książki „ Co jeśli…?” odzwierciedla prawdziwe stany ludzkiej natury. Autor opisuje szerokie stadium psychiki ludzkiej. Dotyka prawie wszystkich najważniejszych wątpliwości, przed którymi staje człowiek, w ciągu swojego całego życia. Są to codzienne dylematy, bolączki, trudne tematy i kłopotliwe sytuacje. Wszystko składa się na złożoność umysłu ludzkiego. Czytając książkę i zatracając się w poruszanej tematyce sięgamy w głąb ludzkiej psychiki. Książce nie można na pewno zarzucić, że jest nudna. Jest trudna, bo porusza ważne sprawy, ale równocześnie jest interesująca. Na nasze życie składa się mnóstwo trudnych sytuacji, momentów. Nie zamykajmy się na wszelkie trudności, nie uciekajmy od nich . Starajmy się stawić im czoła.

Zachęcam do przeczytania.

Największa wartość książki "Co, jeśli..." to ukazanie świata myśli bez złudzeń.

Zobaczysz to, co myślą inni i o czym myślisz Ty. Zamiast oceniania jest próba zrozumienia. Dlaczego nasze myśli o tym co było i o tym co może się wydarzyć, sprawia ludziom tyle cierpienia?
Nie dostaniesz gotowej recepty. Dostaniesz szansę zrozumienia.

Zachęcam do przeczytania.

Największa wartość książki "Co, jeśli..." to ukazanie świata myśli bez złudzeń.

Nie dostaniesz gotowej recepty. Dostaniesz szansę zrozumienia.

• Zakupione 2021
  • (1) - Do przeczytania - TERAZ
  • Rozwój/psychologia
  • Nauka
  • Przeczytane2022
  • 2022 rok
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Co jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzi naszym życiem