Nasz kawałek świata

2021-06-09
2021-06-09
9788381955232
literatura polska

Kolejna książka autora pięknie mówiąca o miłości. Historia Kuby i tajemniczej ( do czasu) nieznajomej , która sama nazwała się Troubles , bo twierdzi , że przynosi tylko kłopoty. Miłość od pierwszego wejrzenia między ludźmi, którzy do tej pory nie znali tego uczucia i byli przekonani , że nie są do niego zdolni . Za to byli doświadczeni przez życie, a raczej przez najbliższych . Końcówka to ogromne emocje . Polecam gorąco . Nie znam innego autora - mężczyzny , który potrafi tak pięknie pisać o miłości .

W zasadzie ta książka jest o fascynacji seksualnej... to chyba nie o takie uczucie chodzi w życiu...mówiąc o najważniejszej kobiecie w życiu, zazwyczaj nie mamy na myśli osoby o ktorej nic nie wiemy...przegadana...dosc trudno bylo mi sie wczuć w rolę bohaterow i zrozumieć ich postępowanie ...na pewno wstrzasajaca byla historia Anety...i to jak się uwikłała w nieszczesliwy związek...niestety nie porwala mnie ta historia...a wręcz trochę zmęczyła...niestety

Książka porusza ważną kwestię przemocy, ale do około 300 strony jest tak nudna, że męczyłam ją na siłę.
Po prostu ilość przemyśleń głównego bohatera jest nieprawdopodobnie duża, co nie do końca pasuje do jego charakteru. Poza tym autor ma dość denerwujący sposób pisania dialogów, który powoduje, że nie zawsze można złapać kontekst. Przyczyną tego są opisy wstawiane pomiędzy kwestiami bohaterów. Rozumiem, że czasami jest to potrzebne, ale wstawianie wyjaśnienia czegoś na pół strony w trakcie rozmowy sprawia, że nieraz konieczne jest wracanie wyżej, aby złapać sens.
Zbyt dużo jest tu także polityki, ideologii i poglądów samego autora, co przeszkadza w odbiorze. Mam też odczucie, że książka jest pochwałą łamania zasad, a przecież cel nie uświęca środków, a przynajmniej nie wszystkie.

Niewielu jest autorów powieści obyczajowych, do których jestem przekonana zawsze. Do tego grona zalicza się z pewnością Tomasz Kieres.

Najnowsza książka autora, “Nasz kawałek świata”, to trudna powieść o zmianie w człowieku. Kuba, mężczyzna po przejściach, w nic nie wierzy. Jego postrzeganie życia jako świata transakcji zmienia dopiero poznanie tajemniczej nieznajomej.Kobiety, którą Kuba będzie poznawał razem z czytelnikiem.

To nie jest łatwa książka z kilku względów. Przygotowałam się już, że przy książkach Autora niejednokrotnie rozwalam wokół siebie dziesiątki wypłakanych chusteczek. Tutaj jest inaczej, co mnie zaskoczyło. Ta książka mnie nie wzruszyła. Dała mi jednak sporo do myślenia.

Na plus wyszło Autorowi wplecenie w fabułę wątka sensacyjno- kryminalnego. Dzięki temu działo się tyle, by czytelnikowi się nie nudziło. To też odpowiednia równowaga dla pierwszoosobowej narracji, z której wyciągnąć można de facto więcej przemyśleń niż samych wydarzeń.

Nie będzie to moja ulubiona książka Autora (w serduszku na pierwszym miejscu nadal “Nie pozwól mu odejść), ale czas przy książce spędziłam naprawdę miło.

Ciekawa książka i od razu zaznaczę, że ja nie widzę tu podobieństwa do Sparksa.
To historia o cynicznym, odartym ze złudzeń Kubie. Bohater patrzy bardzo trzeźwo na życie, które jest dla niego tylko transakcją.
Widzimy jego sceptycyzm, trzeźwość pogladu, dążenie do niezależności, pragnienie zachowania kontroli wobec siebie i swoich spraw, brak wiary w cokolwiek, a tym bardziej w drugiego człowieka.
To się zmienia gdy Kuba poznaje tajemniczą kobietę. Zaczyna do niej coś czuć czego sam nie do końca jest w stanie określić.
To początek wszystkiego...
Jeszcze parę słów o samym bohaterze. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie jego przemyślenia, bo jest ich przyznam szczerze dużo. Były one dla mnie trudne do zaakceptowania. Ten brak wiary w cokolwiek, w drugiego człowieka, to jest straszne a przede wszystkim bardzo smutne. Takie puste...
Podejrzewałam, i słusznie jak potem się okazalo, że taka postawa wynikała z dzieciństwa, o którym dowiadujemy się fragmentami. I chyba tutaj tkwi klucz dlaczego tak wyglądało obecne życie Kuby. To brak Miłości.
Całe obecne życie bohatera, to wszystko stanie się przeszłością, gdy Kuba pozna tajemniczą Trouble ...

Ciekawa książka i od razu zaznaczę, że ja nie widzę tu podobieństwa do Sparksa.

Kuba jest twardo stąpajacym po ziemi mężczyzną. Lubi swoją pracę, poukładane życie singla i psią towarzyszkę, Lunę. Pewnego dnia w barze poznaje bardzo tajemniczą kobietę z którą spędza noc. Jednak jak szybko ona się pojawiła, tak szybko znika. A Kuba zostaje z nieznanymi dotąd uczuciami: tęsknotą, pustką i... miłością? Czy to możliwe, żeby rozważny mężczyzna który uważa, że wszystko w życiu jest transakcją stracił głowę dla nieznajomej po jedej spędzonej nocy?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. Ciężko mi było wkręcić się w historię Kuby i tajemniczej kobiety, bo jak dla mnie była za bardzo przeciągnięta.
Zabrakło mi chemii, napięcia i wyeksponowania uczucia.
Pan Tomasz poruszył tematy toksycznego związku, przemocy, skomplikowanych relacji, straty bliskiej osoby. Plusem jest wpleciony wątek sensacyjny. Opowieść dzięki temu zaczyna intrygować i przestaje być być monotonna.
Tym razem to męska płeć gra tutaj główną rolę, bo książkę napisał mężczyzna i całość opowiedziana jest z męskiego punktu widzenia.
Bardzo lubię powieści Sparksa i to właśnie do tego autora został porównany T. Kieres. Jednak tą książką autor nie zdobył mojego serca. Może jeszcze kiedyś się spotkamy na czytelniczej drodze 😉

Autor mnie zawsze zaskakuje tym, że zostawia sobie furtkę do napisania dalszej historii a może tylko jabtakie odnosze wrazenie, w kazdym bądź razie historia nie Banalna pióro podobne oczywiście do sparka ale również hoover... książki tworzone przez autora sa bardzo emocjonalne, przemyslane w kazdym calu. NASZ kawalek świata i główni bohaterowie Kuba i tajemnicza nieznajoma z klubu ... Aneta zabrali mi mój kawalek serca już na zawsze...piekna historia dziękuję ❤ czekam na 8 wrzesnia i kolejna perełkę w moje kolejcji od autora

Całkiem przyjemna i lekka obyczajówka. Czy warta przeczytania? Myślę, że tak. Ode mnie 7/10.

NASZ KAWAŁEK ŚWIATA Tomasz Kieres @tomaszkieres.autor @wydawnictwofilia

🌲Dziękuję za egzemplarz do recenzji @wydawnictwofilia

🌲Moja ocena 6/10.

🌲Kuba uważa, że na świecie liczą się tylko kalkulacje. Jego zdaniem są one wyznacznikiem każdej relacji czy to zawodowej, czy prywatnej. Pewnego dnia podczas wypadu do klubu zauważa kobietę. Tajemniczą, ironiczną piękność, która zdecydowanie wie, czego pragnie. Nie bawi się w niedomówienia, a jednocześnie nie zdradza zbyt dużo tym, którym nie ufa. Po spędzeniu ze sobą jednej nocy Kuba już wie, że tak szybko się z tego nie wywinie.

⬇️RECENZJA⬇️

🌲Nie jestem fanką długich i szczegółowych opisów, a książka tak właściwie się na nich opiera. Nudziłam się, czytając je i zdecydowanie wolałabym, aby w książce było więcej dialogów. Główny bohater cały czas rozwodził się na ten sam temat, co po prostu mnie męczyło. Podobało mi się rozmieszczenie wszystkich wydarzeń. Wydawałoby się, że wszystko jest idealnie rozplanowane, a mimo wszystko było wiele zaskoczeń. Niby zwyczajny romans jest połączony z ciągłą tajemnicą, która jest już od samego prologu, daje super połączenie.

🌲Relacja bohaterów jest dość skomplikowana, dopieropo jakimś czasie wychodzą nowe fakty, dzięki czemu możemy wszystko na spokojnie zrozumieć. Bohaterka naprawdę potrafiła mnie nie raz zaskoczyć, co bardzo mi się podobało jako miły przerywnik wywodów Kuby.

🌲Szczerze mówiąc, nie wiem, co powinnam wam jeszcze powiedzieć o tej propozycji. Osobiście wolę książki, gdzie jest więcej dialogów niż rozbudowanych opisów, o czym pisałam wcześniej. Mimo wszystko fabuła książki jest naprawdę nietuzinkowa tak samo, jak bohaterowie, więc jeśli macie ochotę na grubaska, gdzie naprawdę dobrze możecie poznać głównego bohatera i jego odczucia ta książka jest zdecydowanie czymś dla was.

🌲Moja ulubiona scena to pierwsze spotkanie bohaterów to, które zapoczątkowało wszystkie kolejne zdarzenia w życiu mężczyzny.

NASZ KAWAŁEK ŚWIATA Tomasz Kieres @tomaszkieres.autor @wydawnictwofilia

🌲Dziękuję za egzemplarz do recenzji @wydawnictwofilia

🌲Moja ocena 6/10.

Kuba uważa, że w życiu liczą się tylko kalkulacje. Jakiś czas temu zakończył małżeństwo. Skupia się na pracy, bo w życiu prywatnym nie ma już dla niego miejsca na miłość.
Pewnego dnia jednak w jego życiu pojawia się tajemnicza kobieta. Jest ona intrygująca i ma w sobie tajemnicze przyciąganie któremu ulega Kuba.

Co przyniesie ta znajomość?
Czy kobieta okaże się jawą czy snem ?
Jak Kuba odnajdzie się w swoich uczuciach?

Zacznę od tego, że jestem ogromną fanką Nicholasa Sparksa, a na okładce widnieje porównianie właśnie do tego autora. Tak więc miałam juz jakieś swoje oczekiwania.

Książka zaczęła się dosyć intrygująco za sprawą tajemniczej kobiety. Przez pewien czas zastanawiałam się czy nie jest ona jedynie wytworem wyobraźni Kuby.
Potem jednak w miarę jak ich znajomość nabiera tempa...

W książce poruszone są tematy przemocy fizycznej i prychicznej. Pokazuje jak można kogoś od siebie uzależnić i zmanipulować.
Sam wątek romantyczny czyta się bardzo przyjemnie. Jest on ciekawie i niejednoznacznie skonstruowany. W pewnym momencie pojawia się wątek powiedzmy kryminalny co podkręca akcję. Momentami jest naprawdę intrygująco i dramatycznie.

Ciekawie czytało się książę z perspektywy tylko męskiego bohatera.
Zdradzę tylko jeszcze, że sympatyczny okazał się także pewien piesek :)

Moja ocena jak na pierwsze spotkanie 7/10

Co przyniesie ta znajomość?
Czy kobieta okaże się jawą czy...

Tomasz Kieres Nasz kawałek świata Zobacz więcej
Tomasz Kieres Nasz kawałek świata Zobacz więcej