Cztery wesela i rozwód

Okładka książki Cztery wesela i rozwód
Anita Scharmach Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Cztery wesela i rozwód
Lucky
2021-05-28
2021-05-28
romans literatura obyczajowa wesele rozwód kobieta ślub miłość związek przyjaciele narzeczony mąż żona poszukiwanie miłości tajemnice

Czworo przyjaciół Maja, Malwina, Konstanty i Michalina wspierają się od zawsze. Pierwsza za mąż wychodzi Maja. Niestety szczęśliwe życie burzy powrót byłego faceta. Malwina szykuje się do ślubu z Bartoszem, bajecznie bogatym narzeczonym. Konstanty i Michalina poszukują swojej miłości dopingując 2 przyjaciół. Każdy z nich ma swoje kompleksy. Czy przyjaźń pozwoli im przezwyciężyć dzielące ich różnice? I ostatnie pytanie. Kto się będzie rozwodzić?
Tego dowiecie się czytając "Cztery wesela i rozwód", które gorąco polecam

Każda z postaci wykreowanych przez Anitę Scharmach ma jakieś kompleksy. Bohaterki i bohaterowie, niezależnie od płci i wieku, nie potrafią polubić samych siebie. Cały czas przeglądają się w cudzych oczach i nie potrafią dostrzec własnych atutów. Ta powieść, pod przykrywką doskonałej komedii, jest właśnie o wykluwaniu się motyli z kokonów. Przeobrażenia, wewnętrzne i zewnętrzne, jakich doświadczają bohaterowie książki “Cztery wesela i rozwód”, to doskonały przykład na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. I że warto pogrzebać głębiej, bo pod warstwą kompleksów i zaniedbań ukrywają się silne i wartościowe osoby.

Jeżeli szukacie książki, która rozbawi Was do łez, pozwoli zapomnieć o bolączkach codziennego życia oraz pomoże w budowaniu swojej wartości – “Cztery wesela i rozwód” będzie idealnym wyborem. Ja polecam z całego serca.

Całość recenzji: http://przeczytanki.pl/53215-cztery-wesela-i-rozwod-anita-scharmach/

Po lekturze książki Ani ta, ani tamta wiedziałam, że muszę poznać inne tytuły, które wyszły spod pióra autorki. Jestem właśnie po lekturze Czerech wesel i rozwodu i... mogę tylko powiedzieć, że Anita Scharmach w pełni zasługuje na miano moich ulubionych autorek. Poczucie humoru autorki zwala mnie z nóg, a niektóre teksty zasługują na wyhaftowanie złota nitką, piękną oprawę i zaszczytne miejsce na głównej ścianie w domu. Momentami umierałam ze śmiech i bolał mnie żołądek. Mąż dziwnie patrzył, koty pierzchały po kątach, a ja nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. A już ciocia Lodzia skradła całe show i mogę jeść kobietę łyżkami.

Czworo przyjaciół; Maja, Malwina, Michalina i Konstanty, wspiera się w poszukiwaniu miłości. Maja jako pierwsza wychodzi za mąż, ale na jej miesiąc miodowy cieniem kładzie się dawny związek. Malwina szykuje się do ślubu z bajecznie bogatym narzeczonym, ale i ona ma tajemnice z przeszłości. Pozostała dwójka dzielnie im sekunduje, wypatrując swojej szansy na szczęście u boku ukochanej osoby. Młodym w niczym nie ustępuje starsze pokolenie, które też pełnymi garściami czerpie z życie.
Każde z nich przekona się, że nie wszystko można powiedzieć, a szczęściu trzeba czasami trochę pomóc. Czy przyjaźń pozwoli im przezwyciężyć dzielące ich różnice? Jak wybrać najpiękniejszą suknię ślubną? I kto się rozwiedzie?

Żałuję, że dopiero teraz poznaję twórczość autorki, bo bardzo przypadło mi do gustu poczucie humoru, lekkie pióro i to coś, co sprawia, że czytanie książki nie męczy i przez lekturę dosłownie się płynie. To druga książka autorki, którą ledwo zaczęłam to już widziałam ostatnią kartkę. I jak to jest możliwe?
Polubiłam bohaterki Czterech wesel i rozwodu. Trzy dziewczyny i Konstanty, który chociaż jest rodzynkiem w tym towarzystwie to pasuje jak ulał. Każde z nich jest inne, każde ma inny bagaż doświadczeń, ale każde może liczyć na pozostałych. Na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń.
Cztery wesela i rozwód to idealna lektura na poprawę humoru, na chandrę i na smuteczki te małe i te większe. Lektura książki sprawi, że chociaż na chwilę można oderwać się od codzienności i zatopić w świecie i problemach bohaterów.
Polecam Wam serdecznie, a mnie nie pozostaje nic innego jak wziąć się na pozostałe książki autorki.

mam mieszane uczucia. Coś tam za sobą niesie,ale sposób styl i niesmaczne żarty do mnie nie przemówiły. Już na początku miałam ochotę ją zamknąć i rzucić w kąt.

Tytuł i okładka sugeruje nam, że będzie śmiesznie i romantycznie. Było, ale nie tak jak myślałem.
Najwięcej uśmiechu wzbudzał pan Gąsior, ze swoim pokaźnym "gąsiorem", wraz ze swoją świeżo poślubioną "gąską". Reszta towarzystwa, jakoś mało wyrazista osobowościowo i w swoich perypetiach życiowych.
Jak nie ma pod ręką nic innego, to można na wakacjach przeczytać.

Jak nie ma pod ręką nic innego, to można na wakacjach...

Kiedy zabrałam się za czytanie i już śmiałam się na głos po przeczytaniu kilku kartek to już wiedziałam, że będzie świetnie. Perypetie czworki przyjaciół zostały pokazane w zabawny sposób co nie przeszkadzało pisarce przemycić kilku ważnych aspektów przyjaźni. Każdy z nich inny, z różnym bagażem doświadczeń jednak wspierają się nawzajem, pomagają i kochają. Duża dawka humoru pozwala na chwilę relaksu. Fajny też jest wątek 50+ bo przecież rodzice też borykają się z kłopotami, ale też i z zabawnymi wpadkami. Świetna książka na weekend, na smuteczki i poprawę humoru.

Ani mnie rozbawiła, ani nie wzruszyła. Opisy erotyczne kiepskie, nieraz wulgarne. Prezentuje ludzi, dla których miłość równa się seks. Słaba.

Historia czwórki przyjaciół szukających miłości. Maja, Malwina, Michalina i Kostek szukają drugiej połowy. Mieszanka osobowości i orientacji. Maja wychodzi za mąż za Marcina. Jednak były chłopak Szymon szuka z nią kontaktu. Kostek jest gejem i szuka swojego partnera. Michalina ma nadwagę, pracuje w wydawnictwie i nie wierzy, że kogoś pozna. Ale jest nią zainteresowany nieśmiały Mariusz. Malwina jest zakochana w Bartku. Pochodzi z biednej rodziny. Straciła brata. Jej ojciec był alkoholikiem. Ciocia Mai Leokadia jest załamana swoim związkiem z Heniem i chce od niego odejść. Ma dwie siostry Krystynę i Sabinę -mamę Mai. Język powieści czasami wulgarny o zabarwieniu erotycznym.. Książka pokazuje,że na przyjaciół można liczyć w każdej chwili.

Lekka historia z dużą dawką humoru o poszukiwaniu szczęścia. Polecam !

Lekka historia z dużą dawką humoru o poszukiwaniu szczęścia. Polecam !

1989

Dla mnie ta książka to jakaś pomyłka. Nic mnie w niej nie zainteresowało i tylko silna wola sprawiła, że doczytałam do końca. Tytuł mi się skojarzył z bardzo dobrą komedią i chyba liczyłam że tu będzie ciekawie...😉

Anita Scharmach Cztery wesela i rozwód Zobacz więcej