Cztery wesela i rozwód

Okładka książki Cztery wesela i rozwód Anita Scharmach
Okładka książki Cztery wesela i rozwód
Anita Scharmach Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Cztery wesela i rozwód
Lucky
2021-05-28
2021-05-28
romans literatura obyczajowa wesele rozwód kobieta ślub miłość związek przyjaciele narzeczony mąż żona poszukiwanie miłości tajemnice

Lekka, zabawna, przeczytałam z przyjemnością.
Polecam!

Lekka, zabawna, przeczytałam z przyjemnością.
Polecam!

1978

Tytuł jest mylący. Bazuje na genialnej komedii romantycznej i wiele obiecuje. Ale w zasadzie jedynym plusem tej książki, jest tytuł i ładna okładka. To wszystko.
Sama treść-najlepiej byłoby ją pomilczeć. Historia jest grafomańska, wręcz prymitywna. Autorka nie wiedziała czy chce napisać komedię, powieść obyczajową czy tani erotyk. Wyszła z tego niestrawna i w ogóle nieśmieszna papka. Po przeczytaniu jestem zawstydzona i zażenowana. I to tyle.

Rozczarowanie w porównaniu z ,, mam na imię Ania "

Rozczarowanie w porównaniu z ,, mam na imię Ania "

Lubicie komedie romantyczne? Ja tak. Są to historie, które pozwalają wierzyć czytelnikom, że szczęście jest tuż za rogiem albo docenić to, które ma się na wyciągnięcie ręki, ale obrosło w codzienność pełną obowiązków i przyzwyczajeń, przez co stało się mniej atrakcyjne. Takie sięganie po romantyczne historie pozwala przypomnieć wszystkie uczucia z początkowej fazy znajomości i innym okiem spojrzeć na bliską osobę, bo emocje są zaraźliwe. Te pozytywne też.
Anita Sharmach w swojej książce „Cztery wesela i rozwód” zabiera nas w świat czterokrotnego, a może nawet pięciokrotnego szczęścia, bo każda opowieść kończy się szczęśliwie. Nawet ta z wątkiem gangsterskim. Do książki wchodzimy w chwili składania przysięgi małżeńskiej przez Maję, czyli nie musimy czekać długo na romantyczne zakończenie. Zamiast tego mamy skomplikowanie akcji, a wszystko przez to, że przeszłość w przypadku każdego bohatera upomni się o swoje prawa. Oczywiście w każdym przypadku inaczej, bo dotyczy innych wydarzeń, doświadczeń i emocji. Cień nad szczęściem Mai pojawia się od razu po jej ślubie, kiedy kontakt z nią próbuje nawiać dawny partner. Na samym ślubie też dzieje się wiele. Jest wesoło, barwnie i żywiołowo. Zwłaszcza, że Malwina należy do kobiet wyzwolonych i nieukrywających atutów swojego ciała. Do tego będziemy śledzić jej przygotowania do ślubu. Michalina i Konstanty z kolei wydają się być bardzo spokojni i samotni, ale możecie być pewni, że i na nich przyjdzie czas. Wesele Mai jest tu zapalnikiem do uruchomienia kilku machin. Niektóre z nich mają włączone trybiki już os wielu lat, ale działają niesamowicie wolno. Dopiero zbiegi okoliczności pozwalają na ich przyspieszenie i wywrócenie życia do góry nogami i porzucenia swojej „niewinności”.
W tle życia młodych też dzieje się wiele. Starsze pokolenie okazuje się równie żywiołowe i otwarte na nowe doznania. Pragnienie bliskości i szczęścia czasami potrafi być tak silne, że wyłącza się wszelki rozsądek. Zamiast tego mamy realizację szokującego planu, czyli rozwodu po bardzo długim stażu małżeństwa. Fantazje erotyczne dojrzałego pokolenia też jest bogata. Widzimy tu grupkę kobiet, które nie boją się mówić o swoich potrzebach, dążą do spełniania ich.
„Cztery wesela i rozwód” to zabawna i romantyczna opowieść zabierająca nas w świat różnorodnych kompleksów bohaterów, którzy nie potrafią akceptować siebie takimi, jakimi są, dlatego często odgrywają role: a to beztroskich i bogatych, a to nieśmiałych i niedostępnych, a to zgorzkniałych i zbulwersowanych. Można powiedzieć, że każdy tu przyczynia się do uwolnienia się od tego ciężaru innych i musi dać też szansę sobie na takie wyzwolenie. O ile w przypadku młodego pokolenia nie będzie to trudne to starsze, żyjące przyzwyczajeniami będzie miało w tej kwestii pod górkę. Co z tego wyniknie?
Anita Scharmach przekonuje czytelników, że odgrywanie ról, całkowite odcinanie się od złych doświadczeń jest niemożliwe. Do tego każdy ma jakieś skazy, na które nie miał wpływu, bo to inni sprawili, że znaleźli się w określonych sytuacjach życiowych. Uświadamia też, że nie każdy musi mieć idealną figurę, bo każdemu podoba się coś innego, dlatego warto pokochać swoje ciało, swoje mankamenty, wziąć się w garść i żyć pełną piersią ciesząc się ze zmian, które przyniósł los.
„Cztery wesela i rozwód” to zdecydowanie historia, która rozbawi i poprawi humor. Zwłaszcza, kiedy w grę wejdzie eksperymentowanie różnymi rzeczami przez starsze pokolenie. Świetna, lekka i bardzo życiowa opowieść, której nie zabraknie też trudnych tematów, ale podane są w taki sposób, że dla wielu może okazać się lekturą terapeutyczną.
#Anitascharmach #czteryweselairozwód #komedia #romantyczna #wesele #rozwód #pogrzeb #radość #przemiana #przyjaźń #wyzwania #górowianka #górowiankaas #górowiankaksiążki #annasikorska #sikorkawśródksiążek #czytamdlaOli #pożyczprzeczytajpoleć

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo tovideo - opinia

Czworo przyjaciół Maja, Malwina, Konstanty i Michalina wspierają się od zawsze. Pierwsza za mąż wychodzi Maja. Niestety szczęśliwe życie burzy powrót byłego faceta. Malwina szykuje się do ślubu z Bartoszem, bajecznie bogatym narzeczonym. Konstanty i Michalina poszukują swojej miłości dopingując 2 przyjaciół. Każdy z nich ma swoje kompleksy. Czy przyjaźń pozwoli im przezwyciężyć dzielące ich różnice? I ostatnie pytanie. Kto się będzie rozwodzić?
Tego dowiecie się czytając "Cztery wesela i rozwód", które gorąco polecam

Każda z postaci wykreowanych przez Anitę Scharmach ma jakieś kompleksy. Bohaterki i bohaterowie, niezależnie od płci i wieku, nie potrafią polubić samych siebie. Cały czas przeglądają się w cudzych oczach i nie potrafią dostrzec własnych atutów. Ta powieść, pod przykrywką doskonałej komedii, jest właśnie o wykluwaniu się motyli z kokonów. Przeobrażenia, wewnętrzne i zewnętrzne, jakich doświadczają bohaterowie książki “Cztery wesela i rozwód”, to doskonały przykład na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. I że warto pogrzebać głębiej, bo pod warstwą kompleksów i zaniedbań ukrywają się silne i wartościowe osoby.

Jeżeli szukacie książki, która rozbawi Was do łez, pozwoli zapomnieć o bolączkach codziennego życia oraz pomoże w budowaniu swojej wartości – “Cztery wesela i rozwód” będzie idealnym wyborem. Ja polecam z całego serca.

Całość recenzji: http://przeczytanki.pl/53215-cztery-wesela-i-rozwod-anita-scharmach/

Po lekturze książki Ani ta, ani tamta wiedziałam, że muszę poznać inne tytuły, które wyszły spod pióra autorki. Jestem właśnie po lekturze Czerech wesel i rozwodu i... mogę tylko powiedzieć, że Anita Scharmach w pełni zasługuje na miano moich ulubionych autorek. Poczucie humoru autorki zwala mnie z nóg, a niektóre teksty zasługują na wyhaftowanie złota nitką, piękną oprawę i zaszczytne miejsce na głównej ścianie w domu. Momentami umierałam ze śmiech i bolał mnie żołądek. Mąż dziwnie patrzył, koty pierzchały po kątach, a ja nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. A już ciocia Lodzia skradła całe show i mogę jeść kobietę łyżkami.

Czworo przyjaciół; Maja, Malwina, Michalina i Konstanty, wspiera się w poszukiwaniu miłości. Maja jako pierwsza wychodzi za mąż, ale na jej miesiąc miodowy cieniem kładzie się dawny związek. Malwina szykuje się do ślubu z bajecznie bogatym narzeczonym, ale i ona ma tajemnice z przeszłości. Pozostała dwójka dzielnie im sekunduje, wypatrując swojej szansy na szczęście u boku ukochanej osoby. Młodym w niczym nie ustępuje starsze pokolenie, które też pełnymi garściami czerpie z życie.
Każde z nich przekona się, że nie wszystko można powiedzieć, a szczęściu trzeba czasami trochę pomóc. Czy przyjaźń pozwoli im przezwyciężyć dzielące ich różnice? Jak wybrać najpiękniejszą suknię ślubną? I kto się rozwiedzie?

Żałuję, że dopiero teraz poznaję twórczość autorki, bo bardzo przypadło mi do gustu poczucie humoru, lekkie pióro i to coś, co sprawia, że czytanie książki nie męczy i przez lekturę dosłownie się płynie. To druga książka autorki, którą ledwo zaczęłam to już widziałam ostatnią kartkę. I jak to jest możliwe?
Polubiłam bohaterki Czterech wesel i rozwodu. Trzy dziewczyny i Konstanty, który chociaż jest rodzynkiem w tym towarzystwie to pasuje jak ulał. Każde z nich jest inne, każde ma inny bagaż doświadczeń, ale każde może liczyć na pozostałych. Na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń.
Cztery wesela i rozwód to idealna lektura na poprawę humoru, na chandrę i na smuteczki te małe i te większe. Lektura książki sprawi, że chociaż na chwilę można oderwać się od codzienności i zatopić w świecie i problemach bohaterów.
Polecam Wam serdecznie, a mnie nie pozostaje nic innego jak wziąć się na pozostałe książki autorki.

mam mieszane uczucia. Coś tam za sobą niesie,ale sposób styl i niesmaczne żarty do mnie nie przemówiły. Już na początku miałam ochotę ją zamknąć i rzucić w kąt.

Tytuł i okładka sugeruje nam, że będzie śmiesznie i romantycznie. Było, ale nie tak jak myślałem.
Najwięcej uśmiechu wzbudzał pan Gąsior, ze swoim pokaźnym "gąsiorem", wraz ze swoją świeżo poślubioną "gąską". Reszta towarzystwa, jakoś mało wyrazista osobowościowo i w swoich perypetiach życiowych.
Jak nie ma pod ręką nic innego, to można na wakacjach przeczytać.

Jak nie ma pod ręką nic innego, to można na wakacjach...

Kiedy zabrałam się za czytanie i już śmiałam się na głos po przeczytaniu kilku kartek to już wiedziałam, że będzie świetnie. Perypetie czworki przyjaciół zostały pokazane w zabawny sposób co nie przeszkadzało pisarce przemycić kilku ważnych aspektów przyjaźni. Każdy z nich inny, z różnym bagażem doświadczeń jednak wspierają się nawzajem, pomagają i kochają. Duża dawka humoru pozwala na chwilę relaksu. Fajny też jest wątek 50+ bo przecież rodzice też borykają się z kłopotami, ale też i z zabawnymi wpadkami. Świetna książka na weekend, na smuteczki i poprawę humoru.

• Przeczytane 2021
  • Scharmach Anita