To, co lśni

2021-09-06
Anna Tomczyk

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Piękna powieść,tym razem ta książka trzyma w napięciu do samego końca. Polecam.

Piękna powieść,tym razem ta książka trzyma w napięciu do samego końca. Polecam.

Prawdziwa milosc to nie ta gdzie jest blask i wygoda. A tam gdzie spokoj ale i trudy zycia o czym przekonala sie glowna bohaterka jednej z moich ulubionych autorek. Jak zawsze czytalam z przyjemnoscia.

Przeciętna, przewidywalna obyczajowa książka. Mimo, że czasem bardzo mnie irytowała naiwność głównej bohaterki to dotrwałam do końca.

Nie mogłam w nocy spać więc przeczytałam całą książkę Danielle Steel w ciągu kilku godzin. Dawno nie czytało mi się tak przyjemnie i sprawnie. Lubię styl autorki i chociaż to obyczajówka, które czytam dużo rzadziej niż kryminały to wciągnęła mnie na maksa. Autorka porusza tu kilka tematów: bogactwa, chciwości, przyjaźni, miłości, zdrady, ciężkiej choroby, bezpieczeństwa, wykorzystywania itp. Główna bohaterka jest naiwna ale naiwność często idzie w parze z młodością i brakiem doświadczenia. Jak mówiła moja babcia: nie to złoto co się świeci. Coco potrzebowała dwudziestu lat aby się ogarnąć i zrozumieć co i kto jest dla niej w życiu najważniejszy. Po drodze popełnia kilka błędów i długo się uczy ale zakończenie rekompensuje te wszystkie zdarzenia na plus. Polubiłam tę dziewczynę.

Zaślepieni blaskiem, często nie dostrzegamy ważniejszych rzeczy, które nie lśnią.
Przejmujaca opowieść o złych decyzjach, silnej przyjaźni, oraz wielu miłosnych potyczkach.
Wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać.
Uważnie podążałam za bohaterką, często nie zgadzając się z jej życiowymi wyborami. Wściekałam się na nią, smucił mnie jej los, a chwilami nawet bawił. Przy tej książce z pewnością się nie nudziłam, wyssała ze mnie wszelakie emocje.
Polecam.

Wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać.

Sprawnie napisane czytadło.

Sprawnie napisane czytadło.

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę Danielle Steel. Chciałam sprawdzić w czym tkwi fenomen tej Pani. Dodatkowo zaciekawił mnie opis wydawcy, więc czego chcieć więcej. Nic tylko czytać. Początek zapowiadał się dobrze. W pewnym jednak momencie fabuła poszła w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Zachowanie i naiwność głównej bohaterki zaczęły być wkurzające. Nie wiem jednak dlaczego, nadal dała się lubić.
Na łopatki położył mnie tekst, że lekarz pozwolił kobiecie w ciąży pić dwa piwa tygodniowo i czasami wino, bo w Europie mają luźniejsze podejście to picia alkoholu przez kobiety w ciąży. Nie wiem jak taki tekst mogła napisać kobieta, która urodziła dziewięcioro dzieci.
Zakończenie całej historii jest bardzo przewidywalne, ale pozytywne. Nie dla mnie jednak takie historie. Dlatego odpuszczam sobie książki tej Pani.

Jest to zdecydowanie pozycja, która dostarczy wielu emocji - bohaterka musi się mierzyć z bólem straty, często jest wykorzystywana przez mężczyzn i niestety naiwnie wierzy, że to, co powierzchownie piękne i fascynujące, jest też dobre.

Książkę się pochłania w całości, chociaż momentami musiałam przerywać - chociażby po to, by otrzeć łzy albo ze złości na główną bohaterkę, która niejednokrotnie podejmowała złe decyzje, które już od początku takie się wydawały.

Autorka pisze językiem prostym, który jest bardzo przyjemny w odbiorze. Oczywiście to też zasługa tłumacza, którym była Pani Anna Tomczyk.

Narracja w tej powieści jest trzecioosobowa, dokładnie opisywane są uczucia postaci.

W tej książce z pewnością możemy odnaleźć prawdziwą przyjaźń, przeżycia, które zmieniają nasze spojrzenie na świat oraz wyzwania, które stawia przed nami los.

To historia pokazująca, że nie liczy się to jak bardzo ktoś nas ekscytuje i pociąga, ale ważne jest to, czy możemy na niego liczyć, czy jest wtedy, gdy go potrzebujemy.

Historia z przewidywalnym zakończeniem, ale właśnie tego od niej oczekiwałam.

Całość na feminadomi.pl
Danielle Steel w swojej najnowszej odsłonie stawia pytania o to, co jest w życiu ważniejsze, ekscytacja, blask, czy odpowiedzialność i spokój? A może ani to, ani to? Bohaterka powieści "To, co lśni" jest naiwną, aczkolwiek waleczną kobietą, która daje się wykorzystywać, ale potrafi także być stanowcza, a co najważniejsze, nie pozostaje ślepa na to, co dzieje się wokół niej. Chociaż Nicole jest osobą z wyższych sfer i jej życie raczej nie przypomina losu zwykłej polskiej kobiety, to jednak niejedna z nich będzie mogła wyciągnąć z niej lekcję dla siebie. Chociaż stopa życiowa inna to doświadczenie nieszczęśliwej miłości, samotne macierzyństwo, naiwność względem kochanego mężczyzny dotyczy tak samo bogatych, jak i biednych.

Całość na feminadomi.pl

Los często bywa przewrotny. Przekonała się o tym Coco Martin, a oficjalnie Nicole, bohaterka najnowszej powieści Danielle Steel.
W książce „To, co lśni” poznajemy historię kobiety, która miała wszystko. Życie obdarowało ją urodą. Ciemne włosy, zielone oczy oraz zapierająca dech w piersiach figura dodawała jej atrakcyjności u płci przeciwnej. Natomiast wpływowi rodzice zapewniali możliwości, dzięki którym drzwi z napisem SUKCES zawsze stały przed Nicole otworem. Studia na elitarnej uczelni oraz praca w magazynie Time sprawiają, że jest ona kobietą sukcesu. Można stwierdzić, że Nicole miała świat u stóp, dopóki owy świat nie runął niczym domek z kart.
Pewnego dnia, gdy jej rodzince giną w zamachu terrorystycznym na Boulevard de la Croisette w Cannes, życie kobiety obraca się o sto sześćdziesiąt stopni. Śmierć Bethanie i Toma sprawia, że to, co dotychczas w jej życiu lśniło wieloma barwami, straciło swój urok, pogłębiając się w mroku. Zupełnie sama musiała odnaleźć się w nowej mrocznej rzeczywistości.
„To, co lśni” to kolejna powieść Danielle Steel, w której autorka ukazuje wyjątkowość stylu w tworzeniu porywających historii. Historii tak bliskich życiu, które poruszają czytelnika autentycznością przekazu. Autorka tą powieścią uświadamia nam, że życie jest kruche niczym tafla lodu. Nawet mając wrażenie, że w życiu stąpamy po grubym lodzie, a sukces i pomyślność nie opuszczają nas ani na chwilę, w każdej chwili może przyjść załamanie. Wówczas wszystko to, co dotychczas sprawiało nam radość pęka, kruszy się na najdrobniejsze kawałki.
Historia Nicole ujęła mnie przekazem, który powinien nam przypominać o tym, aby doceniać to, co tu i teraz. Z drugiej zaś strony to, czego doświadczyła kobieta, może być dla nas akumulatorem w sytuacjach, gdy tracimy tak wiele, gdy życie zapada się pod nogami. Warto wówczas wykrzesać w sobie siły i energię, aby móc sprostać nowym okolicznościom w naszym życiu. Nicole będąca u szczytu, przeżywając życiowe trzęsienie ziemi, musiała na nowo kawałek po kawałku układać swoje poczucie bezpieczeństwa.
Myślę, że takie sytuacje budują nasz charakter, pozwalają poznać samego siebie. Warto poznać tę historię, by dowiedzieć się czy zawirowania losu w życiu Nicole pozwoliły jej uświadomić sobie, co jest najważniejsze?
Danielle Steel z niezwykłą wrażliwością rysuje historię, którą warto poznać, nie tylko ze względu na jej wzruszający przekaz, lecz wiele ważnych wartości, które warto zabrać do swojego codziennego życia.
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak Literanova https://www.wydawnictwoznak.pl/

Dodaj cytat z książki To, co lśni