BOOT: The Creaky Creatures: Book 3

Okładka książki BOOT: The Creaky Creatures: Book 3 Shane Hegarty
Okładka książki BOOT: The Creaky Creatures: Book 3
Shane Hegarty Wydawnictwo: Hodder Children's Books Cykl: Boot (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Boot (tom 3)
BOOT: The Creaky Creatures: Book 3
Hodder Children's Books
2020-09-03
2020-09-03
boot

Okładka książki Kiedy tata Oli był mały Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Kiedy tata Oli... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Pazury Gniewu Marie Muravski, Anna Starobiniec
Pazury Gniewu Marie Muravski, Ann...
Okładka książki Kocia Szajka i duchy w teatrze Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...

Dzisiaj książkę poleca Jeremek

💜 Boot. Park robotów
📖 Shane Hegarty

To już 3 część przygód dzielnego robota. Przeżyliśmy już kilka ciekawych przygód i nadal mamy ochotę na kolejne.
Ta ciepła i zabawna przygodówka bardzo przypadła do gustu Jeremkowi i dała nam kilka fajnych wieczorów z książką.
Bardzo polecamy 😀

Dzisiaj książkę poleca Jeremek

💜 Boot. Park robotów
📖 Shane Hegarty

Bardzo polecamy 😀

Kicha totalna, taka do kosmosu... że zaczęliśmy czytać tę serię od tomu trzeciego. Bo to jest KOZACKA historia, którą się chłonie i którą chce się przeżyć od samego początku.

BOOT to przesympatyczny robocik, który wraz z grupą przyjaciół w czeluściach zurbanizowanego, mocno rozwiniętego miasta odnajduje przepiękny park. Ostatnia ostoja zieleni w betonowym świecie. To właśnie w tym parku poznaje cudaczne, kompletnie zwariowane roboty, które wymykają się nawet z "robotowych" standardów. Okazuje się, że ten zakątek pełen roślin, zwierząt i ptactwa wszelakiego jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Przed BOOTem i jego przyjaciółmi, zarówno starymi, jak i tymi poznanymi w parku, próba wiary siły i przyjaźni i mega odpowiedzialne zadanie. Czy podołają? Czy BOOT poradzi sobie z kotłującymi się w nim uczuciami...?

Niesamowicie pozytywna i fantastycznie zakręcona bajka dla dzieciaków. Świat, w którym roboty żyją w symbiozie z ludźmi jeszcze nigdy nie był tak barwny, pełen humoru i zaskakujących zdarzeń. BOOT wraz z przyjaciółmi nie tylko potrafi rozśmieszyć do łez, wzruszyć, ale także porusza bardzo ważne, fundamentalne wręcz, kwestie hierarchii wartości oraz problem radzenia sobie z własnymi, nie do końca wygodnymi, uwierającymi uczuciami. Uczuciami z którymi dzieciaki nie do końca wiedzą jak sobie poradzić.

"Gdyby tylko przestali patrzeć na ekrany swoich robotów. Chociaż na krótką chwilę. Mają tyle piękna pod nosem, a mijają je bez słowa. Nawet go nie zauważają".

"BOOT. Park robotów" to książka bardzo ważna. Szczególnie teraz - w czasach, w których wlepiamy nosy w smartfony, a wieczna pogoń wypłukuje nas z wrażliwości i empatii.
Lekki styl i fenomenalny humor, który trafia idealnie w nasz (mój i syna) gust oraz piękne ilustracje dały nam ogrom radości z lektury. Tylko żal, że nie czytaliśmy od początku, do czego serdecznie Was namawiam =)

• Po angielsku
  • Dla Marcelka