Kiedy tata Oli był mały

Okładka książki Kiedy tata Oli był mały Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Okładka książki Kiedy tata Oli był mały
Thomas BrunstrømThorbjørn Christoffersen Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Tata i małolata (tom 7) Seria: Tata i małolata literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.
Edyta Stępkowska
literatura duńska

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Antek z babcią... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Tata Oli umie wszystko Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli umie ... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Edek idzie do zoo Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek idzie do zoo Thomas Brunstrøm, T...

Okładka książki Królik i Misia. Coś na ząb Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio w mieści... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Felek i Tola Thé Tjong-Khing, Sylvia Vanden Heede
Felek i Tola Thé Tjong-Khing, Sy...

Czy to możliwe, że rodzice kiedyś byli mali? Oczywiście. I ich życie było takie samo jak nasze? No właśnie niekoniecznie. Tata Oli jak zwykle trochę zakłamując rzeczywistość opowiada o swoim życiu jako małego chłopca, jest to chyba najbardziej poważna historia z tej serii, bardziej opowiada o dzieciństwie współczesnych dziadków, a nie rodziców.

W końcu dowiadujemy się czy Tata Oli opowiada prawdziwe o tym jak był mały oraz co się dzieje jak Tata nie ubarwia swoich historii. Doskonała lektura na jeden wieczór.

Nie spełniła naszych oczekiwań. Generalnie pomysł nawet i niezły, ale te żarty są czasami, nawet dla mnie liberalnej, niesmaczne. Uwaga spoiler, obżygane dziecko na ilustracji, odrąbywaniem głów i jedzenie kóz z nosa to takie prostactwo silące się na bycie „śmisznym”.

To chyba najlepsza cześć z całej serii. Czego to tata nie wymyśli, jak był mały? Najbardziej nas rozbawiło, że rodzice taty czytali (uwaga! spojler!) jedno słowo na wieczór i że jak tata miał 12 lat to wreszcie skończyli "Czerwonego kapturka".

Bardzo lubimy serię o tacie Oli, jednak w tej części jest zbyt dużo ironii, której dziecko nie rozumie.

Wszystkie części z serii "Tata i małolata" tryskają humorem, ale ta, kolokwialnie mówiąc, rozwaliła nas na łopatki :D Pośmieją się zarówno dzieci jak i dorośli. Tata Oli jest jak zawsze rewelacyjny, a jego opowieści rozbawiają do łez. W tej części dodatkowo Edek skradł moje serce. O ile w poprzednich historiach był dla mnie najmniej przekonującą postacią, tak w tej książce po prostu rządzi (zaraz po tacie oczywiście)! Tekst i ilustracje współgrają idealnie i wzajemnie się uzupełniają. REWELACJA!

Kiedy ja byłam mala... nie było takich świetnych książek dla dzieci!!! Tata Oli ma fantazję bez której, jak się szybko okazuje, nie może żyć jego rodzina. Polecam!

Zabawna zarówno dla dzieci jak i rodziców. Raczej nie nadaje się do czytania przed snem, bo trudno potem opanować pociechy.

Bardzo lubimy tą serię , mnóstwo humoru, śliczne ilustracje . Syn jest zachwycony

Jeśli tata czytając z synem dostaje takiego ataku śmiechu, że nie jest w stanie przeczytać do końca książki to znak, że jest warta uwagi! :)

• Dla dzieci
  • Biblioteka