Siostra gwiazd

Inne

Wyróżniona opinia i

Siostra gwiazd

przeczytanych książek 664 napisanych opinii 550

To bardzo dobra książka, napisana łatwym językiem! Jestem zaskoczony tym magicznym światem czarownic i ich przygód. Wątki polityczne i romans są dobrze rozwinięte, tworząc dylematy moralne dla bohaterów. Teraz sięgam po drugi tom trylogii, aby poznać dalsze losy postaci. Polecam tę książkę każdemu, kto lubi fantastyczne opowieści z dodatkowymi elementami!

Bardzo przyjemna i wciągająca lektura. Szczypta magii i wszelkie możliwe emocje...

Bardzo ciężko mi ocenić tą książkę, ponieważ przez pierwszą połowę mało się działo, poznawaliśmy bohaterów, po trochu świat i relacje miedzy bohaterami. Za to druga połowa to istny kosmos, kilka świetnych zwrotów akcji i sceny, które trzymają w napięciu. Nawet z główną bohaterką Vianne mam problem. Czasem mnie irytowała a czasem podziwiałam ją i trzymałam za nią kciuki, gdy los raz za razem podawał ją próbie i ranił a ona starała się być silna. Pomimo wszystkich mankamentów tej książki napewno będę czytać kolejny tom, ponieważ zakończenie zostawiło mnie z silną potrzebą poznania dalszych wydarzeń!

Z Marah Woolf mam specyficzny stosunek. Biorę napisana przez nią książkę, a potem odkładam już skończoną. Stanowczo za szybko czyta się jej książki. Oczywiście żartuję. Ale prawda jest taka, że autorka tworzy bohaterów i historie, od których nie da się oderwać. Tak też było tym razem. I choć „Siostra gwiazd” jest pierwszym tomem to wydaje mi się, że nie będziecie narzekać na dłużyzny, czy że to tylko tom wprowadzający jak nieraz się dzieje. Oj, dostajemy naprawdę solidny kawałek historii. Więc jeśli macie wolny dzień i chcecie go spędzić z porywającą lektura, której akcja zmienia się niczym ciepły dzień w burze – tak to było nawiązanie do książki, to na spokojnie sięgajcie, ale uwaga warto zaopatrzyć się od razu w resztę tomów.

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Dość długo się zbierałam za tą powieść, w sumie nie wiem czemu. Za to jak się wciągnełam tak od razu zamówiłam kolejny tom serii.
Bardzo ciekawa już od pierwszych stron coś się dzieje, akcja dość dynamicznie się rozwija ale końcówka książki!!
Ja się pytam kto zostawia czytelnika w takim momencie i w takiej niewiedzy! Byłam bardzo zszokowana jak Książka się skończyła - praktycznie w najważniejszej chwili... chce dowiedzieć się dalszych losów głównych bohaterow powieści, i już nie mogę się doczekać.
Magia, miłość, wojna dwóch światów to są główne elementy które bardzo lubię gdy są poruszane w książkach a jeszcze wszystkie razem to już w ogóle.

Czy polecę jak najbardziej tylko od razu zakupcie przynajmniej 2 tomy bo szybko będziecie domawiać kolejne.
Książka na pewno nie spodoba się większemu gronu czytelników bo jest specyficzna - ma dużo opisów domów, chorób, przyrody, ogólnie osób i elementów magicznych. Jak i jedna 🌶 scenę jakoś pod koniec książki.

Treść w niektórych momentach jest lekko niespójna. Zachowanie głównej bohaterki czasem mnie irytowało, ale poza tym książka jest całkiem niezła.

Zawsze byłam team czarownice, więc pod tym względem to książka idealna dla mnie. Świat wykreawany bardzo ciekawie, a postaci nie da się nie lubić. Historia toczy się szybko już od pierwszych stron i od razu wciąga czytelnika.

"Siostra gwiazd" to opowieść o czarownicach, siostrach oraz trudnych wyborach. Gdzie młode serca oddają się porywowi pierwszej miłości i próbują znaleźć spokój w niebezpiecznym świecie, w którym czyhają niebezpieczeństwa oraz zdrady.

Przyznam, że dość długo zwlekałam z lekturą tej serii i troszkę żałuję, bo pierwszy tom oczarowuje czytelnika już od pierwszych stron i trzyma go mocno w samym sercu akcji. Autorka, bez zbędnych opisów, od razu popycha bohaterów w akcję i rozkręca fabułę, która kręci się wokół mitów arturiańskich, magii oraz walki z demonami. I choć dzieje się dużo, to mimo wszystko nie gubimy się w całej historii - informacje są podawane na spokojnie, a system magiczny nie jest zbytnio skomplikowany, przez co łatwiej jest czerpać radość z czytania.

Marah Wolf stworzyła z tej książki naprawdę bardzo dobrą fantastykę młodzieżową, gdzie skupia się nie tylko na magii, ale również relacjach - tych romantycznych i siostrzanych. Z tych dwóch bardziej kieruję się między więzią trzech sióstr, po której widać miłość, oddanie i dbałość o siebie. Wszystkie trzy mają swój charakterek i każda z nich stanie w obronie drugiej. Zaś jeśli chodzi o romantyzm, to rozumiem podejście Vi, gdyż jest w historii nadal nastoletnią dziewczyną, ale miałam czasami wrażenie, że za bardzo narzuca swoje uczucia drugiemu człowiekowi. Plus choć ich rozmowy dobrze mi się śledziło, to nie byłam przekonana co do ich miłości... Ale za to spodobała mi się postać Caleba! I żałuję, że autorka nie zdecydowała się pokazać perspektywy dwóch pozostałych sióstr, bo losy najstarszej śledziłabym z wielką przyjemnością.

Co zaś się tyczy fabuły, to jak wspomniałam jest bardzo wciągająca! Naprawdę przyłapywałam się na tym, że w ciągu jednej nocy potrafiłam połknąć połowę książki. I choć historia wydaje się być przewidywalna, to potrafi momentami zaskoczyć.

Mam nadzieję, że kolejne tomy będą równie dobre i podobnie jak ten mnie zauroczą.

Na wstępie muszę powiedzieć, że książka zaczynała się dość opornie, ale cały czas miałam wrażenie, że czymś mnie zaskoczy i nie pomyliłam się 😁 W każdym razie moje oczekiwania co do lektury zostały spełnione.

Poznajemy historię trzech sióstr: Vianne, Maelle i Aimee, które są czarownicami władającymi różnymi mocami magicznymi. Świat ukazany w książce poznajemy z perspektywy najmłodszej z nich - Vianne, która na skutek ciężkiej choroby zmuszona była wyjechać do Anglii, aby spróbować wszelkich sposobów na uleczenie się. Towarzyszą jej siostry, które wspierają ją na każdym kroku. Świetnie została wykreowana w tej opowieści relacja pomiędzy siostrami i polubiłam je nawet bardziej niż samą główną bohaterkę, która niesamowicie irytowała mnie swoim zauroczeniem do Ezry. W pewnych momentach miałam ochotę wykrzyczeć jej prosto w karty książki, żeby pojechała się leczyć nie z ugryzienia przez sylfidę, ale z chorej, nieodwzajemnionej miłości do Ezr 🙈

Przez te nieudane podloty opowieść nieco traci na zainteresowaniu czytelników, ale mając na uwadze losy książkowego świata, któremu zagraża niebezpieczeństwo ze strony demonów - wiele zyskuje. Zawarty wiele lat temu pakt, gwarantujący bezpieczeństwo, traci ważność i do świata czarodziejów zaczynają przedostawać się coraz niebezpieczniejsze potwory. Moją sympatię zyskał również demon Caleb, który ma niesamowite poczucie humoru i czuję, że jeszcze zdąży namieszać w życiu sióstr. Powieść kończy się w takim momencie, że od razu chce się sięgnąć po drugą część. Ja chętnie zapoznam się z całą trylogią i liczę na to, że akcja się rozwinie i przyspieszy bo ma ku temu potencjał. Liczę również na więcej magii, której w tej części mi brakowało 🔮

Na półkach: , , , , , , , , ,

Super sprawa. Nawet nie wiem kiedy mi ubywało tych kartek. Bardzo wciągająca lektura. Emocje jak na rollercoasterze, dużo łamanego serduszka. Ciekawy rozwój wydarzeń. Główna bohaterka dojrzewa i się rozwija. Szalona końcówka z dużą zachętą do złapania za następny tom. Plus za motywy rodzinne i wspieranie się nawzajem. Silne postaci kobiece i odrobina humoru wraz z przystojnym demonem.
Polecam, a sama łapie za następny tom.

Video

Video