Próby śmierci

Okładka książki Próby śmierci K.F. Breene, Shannon Mayer Patronat LC
Okładka książki Próby śmierci
K.F. BreeneShannon Mayer Wydawnictwo: We need YA Cykl: Akademia mrocznych zaklęć (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Akademia mrocznych zaklęć (tom 1)
The Culling Trials 1
We need YA
2021-02-15
2021-02-15
Agnieszka Brodzik

Okładka książki Tron z piór i kości Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Ocena 6,7
Tron z piór i ... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki Dwór miodu i popiołu Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Ocena 6,0
Dwór miodu i p... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki A Crown of Petals and Ice Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Ocena 6,0
A Crown of Pet... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki Noc cudów K.F. Breene, Shannon Mayer
Ocena 6,8
Noc cudów K.F. Breene, Shanno...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Próby śmierci

przeczytanych książek 191 napisanych opinii 190

⭐ "To miejsce tak niebezpieczne, że możesz nie wyjść z niego żywy. Akademia zabiła już jednego z nas. Trzy lata temu wezwanie otrzymał mój starszy brat, po czym umarł w niejasnych okolicznościach. Jeśli nikt z nas nie podejmie się Prób śmierci, cała nasza rodzina zginie. Nie pozwolę na to!
Magia i potwory są prawdziwe. Zabójcy mnie ścigają, a zmarli powstają z grobu. Zrobię to, co starsza siostra może uczynić w takiej sytuacji – zajmę miejsce mojego brata! Pokonam Akademię albo zginę, próbując…"
⭐ Jest to I Tom trylogii pełnej magii i wyzwań. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna o imieniu Wild. Mieszka na farmie ze schorowanym ojcem i młodszym rodzeństwem. Jej mama nie żyje. Jej starszy brat również...Zginął w niewyjaśnionych okolicznościach po otrzymaniu wezwania do Akademii. Wszystko pozostaje owiane tajemnicą. Ojciec, który mimo cierpienia po utracie żony i syna nie chce, aby Wild poznała prawdę o Akademii i Próbach śmierci. Pewnego dnia jej młodszy brat otrzymuje kopertę...A w niej...WEZWANIE oraz plik pieniędzy. Wild nie może pozwolić, aby jej młodszego brata spotkała śmierć. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce upodabniając się do wyglądu chłopaka i zajmując jego miejsce w Akademii. Czy uda jej się ocalić brata?
⭐ Dużym plusem jest to, że czytając możemy zauważyć silną postać kobiety. Która mimo przeciwności losu nie poddaje się w swych działaniach. Uparcie dąży do celu. Sama akcja dynamiczna. Książka spokojnie na jeden wieczór. Ma w sobie pewien potencjał, lecz nie jestem przekonana czy sięgnę po kolejne tomy...Jest to typowa książka dla młodzieży. Mnie nie porwała, fajerwerków nie było, ale nie mówię, że była zła. Myślę, że to dobry pomysł na zastój czytelniczy. Szybkie czytanie gwarantowane. ☺️

myślałam, że fantasy są nie dla mnie. Po tej książce zmieniłam zdanie.

myślałam, że fantasy są nie dla mnie. Po tej książce zmieniłam zdanie.

Mocno przewidywalna. A same "proby śkierci" to jedynie jeden dzień z pięciu rozwleczony na kilkaset stron.
Akcja może jest, ale 'Akademi' brak, bo owe próby to jedynie zaliczenia przed pójściem do owej akademi.
Słabo.

Słabo.

Książka bardzo dobrze napisana. Dużo akcji, ciekawa fabuła, wspaniali bohaterowie. Wild jest postacią wielowarstwową, charakterną, jej historia rozwija się przez cały czas. Akcja jest szybka, kolejne próby interesujące i zaskakujące. Wszystkie tomy współgrają ze sobą. Warto przeczytać.

Autor: K.F. Breene, Shannon Mayer
Tytuł: Próby śmierci
Wydawnictwo: We need YA

Historia jest krótka, lecz ciągnie się na dalsze tomy, co bardzo mi się podoba. Niewinny początek z każdą stroną zmieniał się w owianą tajemnicą historię.
Kiedy poznałam bohaterkę i jej życie, nie spodziewałam się tego, co zamierzała za chwile zrobić.
Mimo że jej ojciec nie zgadzał się na to, co zostało im można powiedzieć nakazane, ona postąpiła według własnych pragnień.
Przez moment zastanawiałam się co chce tym wskórać, lecz z czasem mieliśmy się o tym przekonać.

Polubiłam sposób w jaki jest ona napisana. Ma w sobie elementy grozy, które sprawiały, że nie chciałam jej odkładać. Autorki postarały się zrobić dla nas historię, która będzie trzymać nas w napięciu do samego końca.

Kiedy zbliżałam się do zakończenia bardzo ubolewałam. Nie chciałam rozstawać się z bohaterami. Uważam, że ten tom był zdecydowanie za krótki, dlatego jak najszybciej chce przeczytać kolejne tomy.
Ocena 9/10

Autor: K.F. Breene, Shannon Mayer
Tytuł: Próby śmierci
Wydawnictwo: We need YA

Mimo że jej ojciec nie zgadzał się na to, co...

Na początku mi się dłużyła nabrała tępa dopiero po przeczytaniu 100 stron. Postacie nawet mi się podobały i świat też całkiem spoko. Ale jakoś mnie nie zachwyciła myślę że była po prostu za krótka, za mało szczegółów.

Niesamowita na początku ciężko się czyta bo to kobieta o dużej sile tak jak by poczatek przeczył że jest dobra, uwaga warto wytrzymać bo potem się akcja rozkręca. Ja czekałam na każdy Tom ze zniecerpliwieniem a im dalej w łaś tym lepiej

Bardzo fajna książka. Zżyłam się z bohaterami. Często się śmiałam. Końcówka według mnie trochę dziwna niezbyt mi się podobała ale, jednak zachęca do przeczytania kolejnej części.

„Nie miałam pojęcia, że te słowa zmienią moje życie. Nadszedł dzień, w którym najniebezpieczniejszy człowiek, jakiego kiedykolwiek spotkałam, przekazał mi okrutne wieści. Mój młodszy brat został wybrany do magicznej szkoły ukrytej w czeluściach naszego świata. To miejsce tak niebezpieczne, że możesz nie wyjść z niego żywy. Akademia zabiła już jednego z nas. Trzy lata temu wezwanie otrzymał mój starszy brat, po czym umarł w niejasnych okolicznościach. Jeśli nikt z nas nie podejmie się Prób śmierci, cała nasza rodzina zginie. Nie pozwolę na to.”

Jest to pierwszy tom trylogii pełnej magii, tajemnic rodzinnych i wyzwań, przed którymi stoi główna bohaterka - Wild.
Pewnego dnia młodszy brat dziewczyny dostaje kopertę. Po otwarciu okazuje się, że jest on zwerbowany do Akademii, gdzie mają odbyć się Próby Śmierci. Wild by ochronić brata postanawia pójść tam za niego.

Jest to książka, w której postać kobieca jest silna. Mimo, że główna bohaterka ma zaledwie 18 lat musi radzić sobie z utrzymaniem domu, farmy i opieką nad młodszym rodzeństwem i schorowanym ojcem.
Gdy nadchodzi czas podjęcia decyzji co zrobić w sprawie Akademii, Wild się nie waha i od razu postanawia, że to ona zajmie miejsce swojego brata.

Przez książkę przechodzi się płynnie i bardzo szybko się ją czyta. Momentami się śmiałam z dialogów, ale również podziwiałam dziewczynę za to, że potrafiła być tak dzielna i za wszelką cenę chronić rodzinę.

Jest to na prawdę świetna młodzieżówka, którą polecam w szczególności wtedy, gdy ktoś będzie potrzebował czegoś lekkiego.

Niezbyt to wybitne, ale ma potencjał. Fajny świat i bohaterowie. Tom zakończony w takim momencie, że nie mogę się doczekać kontynuacji.