Drzewo Anioła

2018-11-14
Data 1. wydania:
2015-11-19
Jan Kabat

Okładka książki Laura i Świąteczny Anioł Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 0,0
Laura i Świąte... Jane Ray, Lucinda R...
Okładka książki Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 7,6
Kubuś i Anioł Snu Jane Ray, Lucinda R...

ciekawa i wielowątkowa historia.... Ale ciężko polubić główne bohaterki.

ciekawa i wielowątkowa historia.... Ale ciężko polubić główne bohaterki.

Młoda Greta ,aktorka, ciąża z amerykaninem, bliźniaki, córka Cheska wybitne dziecko itd, bla bla....

Książka dosyć długo czekała na przeczytanie.. Żałuję, że aż tyle!
Kiedy zaczęłam czytać nie mogłam się od niej oderwać.
Losy trzech kobiet , Grety, Cheski i Avy, splecione z walijskim rodem i jego tajemnicami bardzo mnie zafascynowały..
Jak wielka może być miłość matki do dziecka ? Jak długo można kochać i kryć się z tym uczuciem? Ile poświęceń i wyrzeczeń zniesie kochająca osoba? No i w końcu ...Ile szkody może wyrządzić bliskim osobom egoizm ?
Polecam " Drzewo Anioła". Czytając tę powieść znajdziecie odpowiedź na moje pytania:)

Książka dosyć długo czekała na przeczytanie.. Żałuję, że aż tyle!
Kiedy zaczęłam czytać nie mogłam się od niej oderwać.

Książka dla mam, które mają ambicje, aby ich małe córki zrobiły karierą aktorki. Fabuła ukazuje, jak w imię ambicji matki, dziecko zostaje pozbawione dzieciństwa. Liczy się tylko kolejny film i kariera. Z dziecka wyrasta młoda kobieta mająca poważne problemy psychiczne. Z dziecka wyrasta psychopatka, która nie potrafi odróżnić rzeczywistości od fikcji. W dążeniu do osiągnięcia swoich celów posuwa się do popełniania przestępstw.

Da się przeczytać, ale przewidywalna do bólu. Chyba nie zafascynowała mnie ta proza

W książkach Lucyndy Riley zawsze można znaleźć ciekawą historię. " Autorka specjalizowała się w sagach rodzinnych. Drzewo anioła " to opowieść o zawiłych losach trzech kobiet Grety, jej córki Cheski i wnuczki Ave.

Greta nigdy nie zaznała szczęścia. Jako młoda dziewczyna uciekła z domu rodzinnego gdzie była wykorzystywana przez ojczyma. Musiała radzić sobie sama, ale szczęście nie było jej pisane. W najtrudniejszym okresie z pomocną przyszedł jej przyjaciel Dawid.

Greta przed laty miała wypadek, który doprowadził do zaników pamięci. Kobieta zmaga się z amnezją, ale mimo usilnych starań nic nie jest w stanie przywrócić jej wspomnień. W momencie, kiedy Dawid przywozi ją do posiadłości Marchmont Hall, czyli w miejsce, gdzie wszystko miało swój początek i kobieta trafia na grób swojego trzyletniego synka, pamięć zaczęła powracać i zapełniać wspomnieniami niektóre luki. Okazuje się, że wspomnienia wcale nie są kolorowe, a zapomniane życie nie zawsze było szczęśliwe. Kochana córka, którą Greta obdarowała miłością okazała się potworem.

Książka stanowi bogaty opis ludzkiej psychiki, uczuć i zachowań. Tu idealne życie przeplata się z cierpieniem i wyrachowaniem. Autorka pokazuje jak nietrafione decyzje, czy nieleczona choroba psychiczna, może wpłynąć na ludzkie życie. Każda historia jest inna i niesie ze sobą inny bagaż emocjonalny. Czasami było mi żal bohaterów, innym razem denerwowała mnie ich zachłanność, naiwność i wyrachowanie.

Miłość w tej powieści ma wiele twarzy. Jest wielka, prawdziwa, ale niespełniona. Tu każdy popełnia jakieś błędy, a potem cierpi przez lata. Niedomówienia czy brak komunikacji doprowadza do podejmowania niewłaściwych decyzji i cierpienia.

Świetnie skonstruowana saga rodzinna z dobrymi dialogami przenosi nas w niezwykle wiarygodny świat fikcji. Jeśli lubicie powieści obyczajowe z dobrze poprowadzoną fabułą niewpisującą się w utarte schematy to " Drzewo anioła " powinno wam przypaść do gustu. Jednak uprzedzam nie jest to cienka powieść, a raczej czytadło kilkuset stronicowe które polecam.

Moje pierwsze spotkanie z piórem pani Riley było bardziej niż nieudane. Słynna seria o siostrach mnie zawiodła. Bardzo. Do "Drzewa anioła" podchodziłam więc z dystansem i ostrożnością. O ja głupia!

Już od pierwszych rozdziałów poczułam TO. Poczułam, że to niesamowita historia. Bardzo kobieca, przepełniona smutkiem, z którą spędziłam długie godziny, nie potrafiąc się oderwać. Pani Riley zafundowała mi prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Bałam naocznym świadkiem narodzin gwiazdy, złamanych serc, początku obłędu, zmarnowanej szansy, ale też miłości, szczęścia i rodzinnej idylli. Nie wiem jakim cudem Lucinda zmieściła cały ten wachlarz uczuć i zwrotów akcji w jednej książce, ale jej się udało, a ja jestem pełna podziwu. Bohaterom towarzyszyłam przez całe dekady, poznawałam każde pokolenie z najlepszej, jak i najgorszej strony. Niesamowite.

Brakuje mi słów, jak rzadko kiedy. Trafiłam na książkę, która zostanie w moim sercu na długo, nie odpuszczę. Muszę mieć jej papierowy egzemplarz w domu, do kochania. I chyba nie muszę dodawać, że dostanie ode mnie jedną z najwyższych ocen w tym roku? Czytajcie, słuchajcie. Taką historię po prostu trzeba znać!

Post powstał we współpracy z @audioteka

Jeśli ktoś lubi wzruszające sagi rodzinne to ta pozycja powinna mu się spodobać. Mnie ta pozycja wciągnęła i czytałam ze sporym zaciekawieniem. Powiedziałabym jednak , że jest to bardziej literatura obyczajowa aniżeli literatura piękna i chyba bardziej ta pozycja spodobałaby się paniom aniżeli panom. Jest to bowiem opowieść o trzech pokoleniach kobiet, które miały dość niespokojne i pogmatwane życie pełne wzlotów i upadków. No i oczywiście nie brak tu i miłości takiej do grobowej deski, ale i bólu, straty , mroku i szaleństwa. Słowem to obraz burzliwego i powikłanego życia kobiet, ale ze swoistym happy endem.

Drzewo Aniola, to historia, ktora wciagnela mnie od pierwszych stron. Dalabym wyzsza note, gdyby nie to, ze druga polowa ksiazki jest juz troche gorsza, a niektorzy bohaterowie staja sie naiwni az do bolu. Intrygi i postac jednej z bohaterek sa zbyt wyolbrzymione, wiec staja sie troche denerwujące na miare kiepskiej opery mydlanej.
Jednak cala opowiesc bardzo mi przypadla do gustu.

Jednak cala opowiesc bardzo mi przypadla...

Wielowątkowa saga rodzinna, głównie o kobietach. Wciąga. Początkowo jest dość chaotycznie, ale czytelnik szybko może zorientować się w wydarzeniach, które stopniowo są przedstawiane w porządku chronologicznym. Jest tu dużo miejsca na emocje, na łzy wzruszenia, na zaskoczenie oraz refleksje. Dotyka wielu problemów i trudno ją odłożyć na półkę, intryguje każdym rozdziałem.