Drzewo Anioła

The Angel Tree
literatura piękna
2021-06-02
Jan Kabat

Z przyjemnością przeczytałam kolejną książkę tej autorki. Nie jest jej najlepszą pozycją. Zawiłe losy rodziny, pełne trudnych wydarzeń, ale jak to jest w takich książkach pojawia się miłość która zwycięża.

Wypożyczając książkę zupełnie nie miałam pojęcia o czym jest,a sugerując się okładką myślałam,że jest to powieść w świątecznym klimacie z odrobiną magii.
Jak dotąd nie miałam przyjemności przeczytać coś z twórczości Pani Riley,więc kompletnie nie miałam pojęcia czego mam się spodziewać.
Choć powieść nie miała w sobie nic z magii,to jednak zostałam mile zaskoczona,bo...

Wszystkie ksiąźki Lucindy sa na jedno kopyto. wystarczy jedną przeczytać, nie ma sensu innych

FASCYNUJĄCA powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach.
Greta po 30 latach wraca w rodzinne strony. Do Marchmont Hall, pięknej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję i wymazał z jej pamięci ostatnich 20 lat życia. Pewnego dnia, spacerując w lesie, trafia na...

Lubię powieści Lucindy Riley, ale po kilku przeczytanych książkach zna się na tyle jej styl, że już podczas czytania pierwszego rozdziału można domyślić się jak będzie wyglądało zakończenie. Ma to swoje zalety i wady, bo z jednej strony fajnie, że historie kończą się tak, jak czytelnik sobie to wyobrażał, a z drugiej strony brakuje tego elementu zaskoczenia.
Akcja toczy...

Ciekawa i wciągająca
Polecam 😊

To jest moje pierwsze spotkanie z tą autorką i na pewno nie ostatnie, historia jest napisana bardzo lekkim językiem, wciąga i porusza ważne wartości. Bez wątpienia warta uwagi

Prosta, miła, tak do szybkiego przeczytania. Historia umiarkowanie oryginalna,opowiastka. Zdecydowanie saga o siostrach jest lepsza, wciągająca i nietypowa.

ciekawa pozycja, z iście filmowym zacięciem.
Głowna oś hostorii dotyczy chorej na schizofrenię aktorki, gwiazdy, celebrytki, która rozpoczęła karierę w wieku kilku lat.
To przerysowana, ale wciągająca opowieść o tym jak presja i oczekiwania innych, a przede wszyskim chore ambicje przelwane przez rodziców na dzieci, mogą skończyć się tragicznie, wpływając na losy wielu osób.

Bardzo lubię styl pisarski Pani Riley, jej lekkość pióra, taką baśniową otoczkę, ale...Ale nie podobała mi się ta historia, zwłaszcza zakończenie historii Cheski. Autorka pisała, że karma wraca, ale chyba nie w przypadku Cheski.
Natomiast na pochwałę zasługuje wydawnictwo. Książka jest przepięknie wydana, pod względem redakcyjnym też jest bardzo dobrze.

1 285
    1 042