Posłuszna żona

2018-07-18
2018-07-18
Agnieszka Sobolewska
Agnieszka Sobolewska

Bardzo dobrze napisana książka. Tajemnice i skomplikowane relacje rodzinne, sekrety, z pozoru idealna rodzina, a w niej mąż tyran. Bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu powieść. Nie mogłam się od niej oderwać. Świetnie wykreowani bohaterowie i sposób ich przedstawienia wypadł bardzo dobrze.

Bardzo dobra powieść, ukazująca wszystkie wady i zalety życia w patchworkowej rodzinie, a także bezmiar milosci, bezwarunkową przyjaźń, ogrom bezczelności i zadufania zła.
Cały kalejdoskop - zarazem bliskich i jednocześnie zupełnie różnych oraz zdystansowanych do siebie osób. Był usmiech, były draki i był śmiech przez łzy - jak to w życiu. Do tego lekkie pióro autorki. Może...

To opowieść, od której trudno się oderwać. Wnika głęboko w rodzinne tajemnice, odsłania zaborcze osobowości oraz sekrety ukrywane za zamkniętymi drzwiami”.

Rodzina, to wszystko co mamy i czasem dla źle pojętego dobra tej rodziny jesteśmy w stanie wiele ukryć i przemilczeć.
Anna ma dwóch synów – Nico i Massimo. Obaj ożenili się powtórnie i mieszkając blisko siebie, razem ze swoimi dziećmi i mamą tworzą wielką, kochającą się rodzinę. Lara i Maggie, jako „drugie żony” próbują znaleźć swoje miejsce w tej rodzinnej układance,...

Bardzo ciekawa, słodko-gorzka, kobieca

" Martw się, kiedy jest się o co martwić." (str.372)

Jest to powieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych, historia drugich żon, które poślubiły braci Farinellich. Na pozór szczęśliwe i zadowolone z życia, ukrywają dramaty i problemy z którymi przyszło im się zmierzyć w związku. Maggie panna z dzieckiem musi zmierzyć się ze zbuntowaną nastolatką, córką z pierwszego...

Niestety nie zachwyciła mnie ta pozycja. Tematyka ciekawa ale sposób jej przekazu dla mnie średni. Męczyłam się przy jej czytaniu i bez problemu zasypiałam na niej. :(

Wartka ciekawa prawdziwa książka świetne zakończenie dobrze ze się pozytywnie skończyła choć wolałabym dalsza część tej książki

Świetna! Wciągająca i emocjonująca powieść. Aż ciężko się oderwać i nastenego dnia byłam zła na siebie, że nie poszłam wcześniej spać, bo "jeszcze jeden rozdział", a wieczorem znów robiłam to samo 😁. Polecam

Świetna powieść obyczajowa, pokazująca że nie wszystko zloto co się świeci. Rewelacyjnie pokazany (od kuchni) problem męża tyrana i skutków jego postępowania.
Autorka też w bardzo ciekawy sposób przedstawiła "problem" bycia drugą żoną.
Szczerze polecam, czyta się lekko i łatwo się wciągnąć.