Posłuszna żona

Wydawnictwo Literackie
The Silent Wife
literatura obyczajowa, romans

Książka super. Pełnq przemyśleń . Poruszająca ważne tematy. Super powieść

Dla mnie książka "na podróż". Bardzo pozytywna historia, która pokazuje że nawet najbardziej posłuszna i uległa kobieta się budzi.

Życie Lary wydaje się doskonałe. Czuły mąż Massimo, cudowny synek Sandro i piękny dom. Lara jednak wie coś o swoim mężu. Coś, czego nie może nikomu wyznać. Ten sekret sprawia, że małżeństwo staje się dla niej więzieniem.
Maggie wyszła za Nico, brata Massimo. Zna wszystkie tajemnice męża, a przynajmniej tak sądzi. Pewnego dnia znajduje list, z którego poznaje straszną prawdę...

Książka dość przewidywalna, ale można zaczerpnąć z niej cenną naukę, że nie należy oceniać ludzi po pozorach.

Psychopatyczna rodzina, do której wchodzi kolejna druga żona. Przez swoją bezpośredniość, żywiołowość, brak nadęcia powoduje malutkie pęknięcia w zaskorupiałej, skostniałej rodzinie. Wszystko oczywiście kończy się dobrze, każdy dostaje to, na co zasłużył, a potem wszyscy żyją długo i szczęśliwie. To książka, która pozwala nam wierzyć, że wystarczy być dobrym i uczciwym, a...

Nie dotrwałam do połowy...infantylne, przewidywalne...Dla mnie strata czasu.

Świetna powieść, gorąco polecam. Pisana z perspektywy dwóch bohaterek, dzięki czemu czytający dowiaduje się jak jest faktycznie. Nie zawsze coś, co wygląda na idealne takie jest.

Dobra powieść obyczajowa. Nie mogłam się oderwać. Trzyma w napięciu.
Bardzo trzymałam kciuki za Larę. Czy jej się udało? Jak potoczyło się małżeństwo Nicka i Maggie? Tego dowiecie się sięgając po książkę.

Ciekawy pomysł, opisania tych samych wydarzeń z punktu widzenia dwóch bohaterek. Książka porusza trudny temat przemocy w rodzinie i mechanizmów takiej przemocy. Warto przeczytać po to, aby uświadomić sobie, jak bardzo możemy dać się oszukać pozorom.

Dość ciekawa, jednak oczekiwałam bardziej emocjonującego zakończenia.

Dyskusje

1 047