Katarzyna i Igor

Jolanta Maria Kaleta Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Wojna i Miłość (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Otwarte
literatura polska romans Jolanta Maria Kaleta romans historyczny
Wojna i Miłość (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska romans Jolanta Maria Kaleta romans historyczny

Na półkach: , , , , ,

Jestem trochę rozczarowana,bo jest to pierwsza książka o tematyce romansu na tle wojny,która po prostu mnie wymęczyła.
Jak dla mnie za dużo tu WOJNY,a za mało MIŁOŚCI-opisy bitew,przemarszu wojsk i tworzeniu się pułków ciągnęły się w nieskończoność.Zdaję sobie sprawę,że był to celowy zamysł autorki,bo chciała napisać powieść historyczną i takie opisy są niezbędne,ale ja...

Książka opowiada przede wszystkim historie ziem polskich. Miłość bohaterów jest tu miłym 'ozdobnikiem':) Choć praktycznie wszystko co robią główni bohaterowie, wszelkie podejmowane decyzje, wiążą się oczywiście z ich uczuciem do siebie.
Autorka opisuje przejmujące historie. Czytelnik angażuje się w każdy los, każdego bohatera. Piękna książka. Gorąco polecam!

Po książkę sięgnęłam , bo polecił mi ją Tato. Nie żałuję.
To bardzo ciekawe połączenie historii i romansu a to sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Książka zwróciła moją uwagę na to, że było pokolenie dla którego brak Polski był czymś zwyczajnym, 123 lata "niebytu" to szmat czasu- ludzie rodzili się pod zaborami i pod nimi umierali- służąc obcemu mocarstwu -...

W ostatnich latach nastąpił wysyp powieści, których akcja dzieje się podczas I wojny światowej. Być może dlatego, że w 2014 roku przypadała 100 rocznica jej wybuchu, a w 2018 setna rocznica jej zakończenia. Sądząc z opisu na okładce, spodziewałam się czegoś w rodzaju "Przeminęło z wiatrem". Rok 1913 polska szlachcianka poznaje na balu rosyjskiego porucznika Igora. Młodzi...

Romans bardzo historyczny.
Biorąc się za czytanie Wojny i Miłości miałam nadzieję na porządny romans osadzony w realiach historycznych, ale jednak romans. W tym przypadku muszę przyznać, że ta książka jest bardziej powieścią historyczną niż romansem, odczułam większy nacisk na część historyczną. Jesteśmy w zaborze rosyjskim niedługo przed odzyskaniem przez Polskę...

Szybko się czyta, chociaż dużo jest nużących, długich opisów, które niestety męczą. Mimo to książka jest przepiękna, na długo zostaje w pamięci.

Momentami niesamowicie wciągająca, momentami męcząca i nudna. Polecam mimo wszystko.

Dość ciekawie napisana i wciągająca. Rzeczywistość pierwszej wojny światowej, konflikty i dylematy bohaterów, zmuszonych walczyć po stronie zaborcy, czasem nawet przeciwko członkom własnej rodziny, upadek i nadzieja. Jest tutaj to wszystko. Wątek miłości Polki i Rosjanina przeplata się pomiędzy wydarzeniami tamtych czasów. Nie odniosłam jednak wrażenia, że to główny wątek...

Po prostu świetna, ale .... uwaga, jak zawsze nie każdemu musi się podobać. jest bardzo dużo wydarzeń historycznych, nie miałam pojęcia o tylu bitwach z czasów I wojny światowej :). Losy polskiej rodziny nierozerwalnie splatają się z tymi wydarzeniami, romans jest troszkę zepchnięty na dalszy plan, ale w niczym nie ujmuje książce.

Nie lubię histoti ale ta pozycja pszy padła mi do gustu i nawet wciongneła. Napewno sięgne po inne dzieła tej Pani.

Dyskusje

• 2019