rozwińzwiń

Sekrety polskiego lotnictwa

Okładka książki Sekrety polskiego lotnictwa Roman Czejarek
Okładka książki Sekrety polskiego lotnictwa
Roman Czejarek Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy reportaż
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
reportaż
Tytuł oryginału:
Sekrety polskiego lotnictwa
Wydawnictwo:
Księży Młyn Dom Wydawniczy
Data wydania:
2020-11-20
Data 1. wyd. pol.:
2020-11-20
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377293607
Średnia ocen

7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1274
1272

Na półkach:

Bez wątpienia latanie jest sztuką wysokich lotów. Tak jak umiejętność pisania, której pozazdrościć można Panu Romanowi Czejarkowi. Zwłaszcza po lekturze jego książki „Sekrety polskiego lotnictwa”.
Autor wzbił się w ciekawy temat, również interesującą go przedstawiając. Czytając tę książkę możemy odkryć wiele tajemnic, które mimo iż chciano zapomnieć, poznajemy. Autor ukazuje nam wiele ciekawych faktów uświadamiającym nam, że polskie lotnictwo ma swe dobre jak i złe strony. Bez wątpienia Polacy, jak mówiono, potrafią polecieć nawet na drzwiach od stodoły. Szczególnie słowa te miały znaczenie w czasach, gdy granice nie stały przed nami otworem. Wówczas wielu Polaków dążyło do tego, aby przekroczyć granice naszego kraju. Ku lepszemu.
Roman Czejarek ukazuje nam historię Franciszka Jareckiego, który w historii polskiego lotnictwa zapisał się słynną ucieczką na duński Bornholm. Podporucznik planował ucieczkę od dłuższego czasu. Wiedząc, że jest ona niebezpieczna musiał solidnie się do niej przygotować. Historia ta jest niezwykle ciekawa. Warto ją poznać.
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądał „Słodki” samolot, to koniecznie sięgnijcie po „Sekrety polskiego lotnictwa”. Od dziś Wedel nie tylko kojarzyć będzie nam się z czekoladą. Zatem z czym? Niech to będzie słodką tajemnicą, którą możemy odkryć na kartach książki Romana Czejarka.
A takich sekretów w tej książce jest mnóstwo. Jeśli interesują Was samoloty, a historia polskiego lotnictwa rozpala Was do czerwoności, to książka Pana Romana jest doskonałą dla Was lekturą. Lekturą bogatą nie tylko w wiedzę, lecz w wiele fotografii, które cieszą oko, ilustrując nam dobytek polskiego lotnictwa.
Dzięki tej książce możemy poznać historię Franciszka Gabryszewskiego, Tadeusza Pruszkowskiego, Stanisława Skarżyńskiego i wielu innych pilotów, którzy zapisali się na kartach polskiego lotnictwa. Roman Czejarek ukazuje nam kulisy wypadków i katastrof. Poznajemy również „Tajemnicę Spitfire’ów”. Bez wątpienia to niezwykła opowieść, pełna zagadek i pytań. Autor ukazuje nam również jedną z najtragiczniejszych i najbardziej znanych katastrof, w której w 1980 roku zginęła słynna piosenkarka Anna Jantar. Roman Czejarek odkrywa przed nami tajemnicę Viscounta. Na kartach tej książki autor przybliża nam historię wypadku, w którym zginęli Żwirko i Wigura.
„Sekrety polskiego lotnictwa” to bez wątpienia książka, którą czyta się z prędkością odrzutowca, ponieważ jej lektura wciąga. Gdy już zasiądziemy w fotelu z tą książką w rękach, nie puścimy jej do samego końca. Zdecydowanie polecam.
Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Księży Młyn

Bez wątpienia latanie jest sztuką wysokich lotów. Tak jak umiejętność pisania, której pozazdrościć można Panu Romanowi Czejarkowi. Zwłaszcza po lekturze jego książki „Sekrety polskiego lotnictwa”.
Autor wzbił się w ciekawy temat, również interesującą go przedstawiając. Czytając tę książkę możemy odkryć wiele tajemnic, które mimo iż chciano zapomnieć, poznajemy. Autor...

więcej Pokaż mimo to

avatar
450
398

Na półkach: , ,

Kolejna bardzo przyjemna pozycja od Autora.

Garść ciekawostek związanych z polskim lotnictwem. Podobała mi się trochę mniej niż inne książki, ale to może dlatego, że nie jestem wielkim fanem tego tematu.

Czytało się dobrze, podobnie jak inne pozycje z tej serii.

Kolejna bardzo przyjemna pozycja od Autora.

Garść ciekawostek związanych z polskim lotnictwem. Podobała mi się trochę mniej niż inne książki, ale to może dlatego, że nie jestem wielkim fanem tego tematu.

Czytało się dobrze, podobnie jak inne pozycje z tej serii.

Pokaż mimo to

avatar
66
65

Na półkach: ,

Stare porzekadło mówi, że nie należy oceniać książki po okładce. Spece od marketingu przekonują z kolei, że można sprzedać wszystko, byle było dobrze opakowane. Starający się myśleć otwarcie klient - zapewniam, że tacy jeszcze są - zdezorientowany główkuje gdzie się ustawić, by w tym obrazkowym, pędzącym na złamanie karku świecie znaleźć swoje, w miarę bezpieczne miejsce. W niemniejsze zakłopotanie wprawiła mnie okładka książki Sekrety polskiego lotnictwa. Straszny tam misz-masz, niczym na okładce kolorowej gazety. Czegóż tam nie znajdziemy. Brakuje chyba tylko kapitana Wrony i Tupolewa, chociaż Ił-62 celujący skrzydłem w latarnię może się mocno skojarzyć. Przyznam, że wahałem się czy kupić tę książkę. Ciekawość zwyciężyła. I cóż znalazłem w środku? Ano podobny misz-masz. Dwadzieścia sześć krótkich opowiadań o wydarzeniach związanych z polskim lotnictwem, od pierwszych lat niepodległości po całkiem niedawne historie. Podobnie jak na okładce ułożone bez ładu i składu, przynajmniej go nie dostrzegłem. Na plus przemawia klasyczna sztywna okładka z atrakcyjnym nadrukiem i w ogóle staranne opracowani graficzne książki. Jakość papieru, druku i zdjęć też bardzo przyzwoita. Uprzedzając fakty należy również pochwalić staranne opracowanie redakcyjne tekstu.
No to zaczynam lekturę tego dziwadła. Pierwszy tekst o ucieczce podporucznika Jareckiego MiGiem-15 na Bornholm, o zgrozo w dniu śmierci Stalina. Jest sensacja, będzie jazda. I tu rozczarowanie, tekst porządnie napisany, rzeczowy, bez pogoni za tanią sensacją, pozostawiający pole do zastanowienia, zachęcający do dowiedzenia się czegoś więcej o opisanym wydarzeniu. W dodatku osadzający wydarzenie w konkretnym kontekście społeczno-politycznym, co ułatwia zrozumienie opisanych zdarzeń.

Drugi tekst o samolotach RWD-13 podobny stylem i poziomem do poprzedniego. Jak to się mówi, do trzech razy sztuka. Czytam trzeci tekst, tym razem o katastrofie Antonowa dwunastego pod Bejrutem w maju 1977 roku. I znowu to samo - nie bardzo jest się do czego przyczepić. A więc lektura nie jest stratą czasu, a wydane na nią trzy dychy nie zostały wyrzucone w błoto. Pomimo kilku błędów, dalsza lektura utwierdza mnie w tym przekonaniu. Więcej, po przeczytaniu Sekretów lotnictwa polskiego jestem przekonany, że taka książka jest bardzo potrzebna dla zapoznania szerokiego grona czytelników z historią polskich skrzydeł. Nie z tą książkową, często nadęta i pompatyczną lub do przesady krytyczną, ale też nie z tą z poziomu kolorowego magazynu. Dla młodego czytelnika, nie obeznanego (jeszcze) z lotnictwem, taka mozaika może okazać się plusem, gdyż każdy tekst przenosi go w inny czas i miejsce, przez co lektura nie jest monotonna i nudna. Autor wybrał tematy nie zawsze łatwe i jednoznaczne, przedstawiając nie tylko obraz wzlotów, ale też bolesnych upadków polskich skrzydeł. Dla młodego pokolenia, przedstawicieli cywilizacji obrazkowej przyjęta forma powinna być łatwostrawna. Myślę, że książka zaciekawi wielu czytelników, dostarczając interesujących informacji o polskim lotnictwie. Być może niejednego skłoni do dokładniejszego przyjrzenia się omawianym tematom, a z czasem może też wzbudzi fascynację lotnictwem. Czego więcej po tego typu książce można oczekiwać?
Więcej na: lot-niski.blogspot.pl

Stare porzekadło mówi, że nie należy oceniać książki po okładce. Spece od marketingu przekonują z kolei, że można sprzedać wszystko, byle było dobrze opakowane. Starający się myśleć otwarcie klient - zapewniam, że tacy jeszcze są - zdezorientowany główkuje gdzie się ustawić, by w tym obrazkowym, pędzącym na złamanie karku świecie znaleźć swoje, w miarę bezpieczne miejsce. W...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    11
  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    4
  • Przeczytane w 2022
    1
  • Passion for Aviation - My Library
    1
  • Literatura lotnicza
    1
  • Turystyka
    1
  • Do kupienia
    1
  • Teraz czytam
    1
  • 2023
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Sekrety polskiego lotnictwa


Podobne książki

Przeczytaj także