Zbrodnia na blokowisku

Literatura polska komedia kryminalna blokowiska blokowisko
Initium
kryminał, sensacja, thriller
Literatura polska komedia kryminalna blokowiska blokowisko

Komedie kryminalne zyskały nowy wymiar.
To mój drugi kontakt z autorką i życzyć pozostaje by Aleksandra nie poszła w mechaniczność i korporacyjność pisania jak niektórzy autorzy, którzy z każdą nową pozycja stracili i świeżość i polot.
Na Bielanach tyle się dzieje absurdalnych sytuacji, że niekiedy aż się można lekko pogubić.
I tak jak filmy Barei tak książki Rumin są...

Ta książka jest zupełnie inna niż debiut autorki i jednocześnie lepsza od poprzedniej książki. Dużo zdarzeń, barwni śmieszni bohaterowie. Dziennikarz z "ciekawą" historią, problemy i zbrodnia. Jest lekko i śmiesznie.

www.bookshirt.cupsell.pl

Niby nie jest zła ta książka, ale jak dla mnie absurd goni absurd. Za bardzo jest przekombinowana. Lubię czarny humor, którego tu nie brakuje, ale za dużo w niej jest ogólnie humoru, który odnoszę wrażenie, że wepchnięty jest na siłę. Byle było dużo a nie ważne, że często słabej jakości😕

Poza tym, żaden bohater nie przypadł mi do gustu, a głównego ani nie polubiłam ani nie...

I znów bardzo fajna książka, której szkodzi okładka :D Wziąłem ją do ręki tylko dzięki dobrym opiniom na LC.

Po średniej "Zbrodni po irlandzku" kolejna książka, której akcja (i zbrodnia) dzieje się na bielańskim blokowisku jest zdecydowanie lepsza - humor (czasem czarny), ciekawe postacie, wartka akcja, ciekawe zakończenie. Miło spędziłam czas, pośmiałam się, zrelaksowałam. Zdecydowanie polecam i ...zabieram się za "Zbrodnię po polsku".
( myślę, że ta Zbrodnia zasługuje na 6 z...

Jak poprzedniepoprzednie komedie kryminalne pani Rumin i tę czyta się szybko, bawiąc się przednio kosztem wykreowanych postaci oraz absurdalnych sytuacji. Czarny humor, wratka akcja, przerysowani bohaterowie ze zwichnietym kregoslupem moralnym-powieść na miarę naszych szalonych czasów.

Czwarta powieść Aleksandry Rumin przeczytana. Nie trzeba ich czytać w kolejności wydawania, ponieważ nie łączą się fabularnie. Chociaż tom irlandzki trochę mnie rozczarował, blokowisko mogę polecić z czystym sumieniem. Jest śmiesznie i dynamicznie.

Kiedy Piotr Kasztelan, dziennikarz znany z rozjechania pewnej gwiazdy muzyki pop, rozpoczyna pracę w "Bielańczyku", gazecie...

Absurd okraszony poczuciem humoru . Bardzo przyjemna odskocznia od mrocznych kryminałów. Z pewnością sięgnę po kolejne książki autorki

Dwie poprzednie książki autorki mnie zachwyciły. Ta niestety mam wrażenie była napisana trochę siłę. Mimo wszystko miło spędziłam czas z tą książką i nieźle się uśmiałam. Nie była jednak typową komedią, ale takim studium społecznych relacji, wyciągała na światło dzienne wszystkie nasze przywary, międzysąsiedzkie zawiści czy złośliwości. Śmieszno-smutny obraz społeczeństwa.

UWAGA, OSTRZEŻENIE NIE CZYTAĆ W AUTOBUSIE, BO LUDZIE SIĘ DZIWNIE PATRZĄ:) Przez te maski nie widać, czy się człowiek popłakał ze śmiechu czy płacze nad aktualną sytuacją w kraju. :) Świetna, bawi do łez, cała seria rewelacyjna. Będę do niej wracać, polecam.

• 2020
  • 2020