Obłędna szesnastka

Okładka książki Obłędna szesnastka
Janet Evanovich Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Stephanie Plum (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2016-09-09
Data 1. wydania:
2010-06-29
komedia kryminalna

Idealna na odstresowanie szesnasta wizyta w Grajdole, gdzie gapowata łowczyni nagród próbuje wykonywać swoją pracę. Nie ma co się rozpisywać ;) , bo arcydzieła gatunku tutaj nie ma - jest za to prosta, lekka komedia kryminalna, a to, że po raz szesnasty sięgam po książkę tej autorki - mówi samo za siebie :)

Całkiem niezła kolejna część przygód Stephanie Plum. Lepsza od poprzedniej jednak jak dla mnie, nie jest najlepszą z dotychczas przeczytanych.
Zakończenie jest szybkie i sprawia, że da się nie uśmiechnąć wyobrażając sobie całą scenę :).

Na półkach: , , , ,

Powrót do Trenton jak zwykle udany. Step, Lula i Connie na tropie porywaczy Vinniego co z tego wyniknie? Na pewno mnóstwo śmiechu, wybuchów aut, dużo pączków i kurczaka a nawet krokodyl :) Babci Mazurowej zdecydowanie za mało w tej części ale za to Zakręt i hobbici zdecydowanie wynagradzają wszystko :)
Polecam gorąco!!!

Polecam gorąco!!!

Sprawa z butelką to już taki totalny bezsens, ale oczywiście Steph nie byłaby sobą gdyby nie dała się w to wciągnąć :D Nie wspomnę już jakim bezsensem się okaże ta butelka na końcu :D Do akcji znowu wkracza Zakręt ze swoim "Hej Lalka", które jest nieziemskie. Do akcji wkraczają również Hobbity, a Vinnie na chwilę staje się człowiekiem z sercem. Ale tylko na chwilę! Później ponownie powraca do roli parszywego szczura. Steph jako dobry człowiek ratuje Viniego z opresji. Baa nawet pożycza mu swoje mieszkanie i z nim mieszka! Czemu to robi? Jak to mówi Steph "Bo tak trzeba". Komandos ratuje Steph jak zwykle z opresji, daje jej kolejny samochód, bo poprzednie spłonęły. Czemu? Bo jak to mówi Komandos "Bo tak trzeba".
Oczywiście nie spodziewajcie sie, ze Stepanie w końcu rozstrzygnie swoje dotychczasowe rozterki sercowe. Napięcie jest na takim poziomie, że mam wrażenie, że książka wybuchnie mi w rękach.
No co mogę powiedzieć. Książka dorasta poziomem do wcześniejszych części. Śmiech, zabawa i niedorzeczność. to jest to co w niej odnajdziecie.
Przeczytajcie...

Jak zwykle lekko i przyjemnie, chociaż momentami głupota Luli drażniła zamiast bawić. Za to hobbity równoważą całość.

Atak hobbitów na twierdzę orków - bezcenny :) i Pan Dzwoneczek... Lepszy niż alarm i niejeden psiak :)

I znowu dobro i solidarność wygrała. Bardzo dobra Szesnestka, szkoda że już się skończyła.

Lekka, przyjemna, zabawna.

Lekka, przyjemna, zabawna.

Najazd hobbitów był niezrównany! Chcesz wiedzieć o co chodzi? Przeczytaj.

Najazd hobbitów był niezrównany! Chcesz wiedzieć o co chodzi? Przeczytaj.

Wciągająca.

Wciągająca.