Grudniowe kwiaty

Okładka książki Grudniowe kwiaty Karolina Wilczyńska
Okładka książki Grudniowe kwiaty
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 8) literatura obyczajowa, romans
Rok na Kwiatowej (tom 8)
Czwarta Strona
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska święta Boże Narodzenie choinka

Ósmy, ostatni tom serii z ulicy Kwiatowej. Wiele rzeczy się wyjaśnia, wiele znajduje rozwiązanie. Norbert zyskuje nowe zlecenia i wraz ze wspólnikiem wynajmuje lokal i tam prowadzą interesy. Dominik staje się mężczyzną, zaczyna zarabiać, jest odpowiedzialny. Wyjaśnia się tajemnica wspólnego mieszkania Norberta i Dominika. Kaja, Danusia, Michał, Norbert znajdują swoje miłości. Kaja wreszcie po latach ma ojca. Na wspólnym kuligu spotykają się przyjaciółki z Kwiatowej, te pierwsze, oraz wszyscy właściciele piesków no i jeszcze ktoś. To przecież grudzień, niedługo święta, czas cudów. Warto przeczytać całą serię. Polecam.

1971

Będąc w bibliotece tym razem szukałam książek,lekkich, ciepłych, ze świątecznymi wątkami. Wypożyczając "Grudniowe kwiaty"nie miałam pojęcia ,że jest to już 8 tom serii tak,że nie mam pojęcia co było w poprzednich. Jednak opowiedziane tu historie Norberta i Julii,Kai i Jurka oraz Danki zapewniły mi to czego oczekiwałam,czyli ciepła,spokoju i odprężenia.

Miło było ponownie spotkać się z bohaterami serii: "Rok na Kwiatowej" Spotykają się tu osoby które kiedyś połączyło uratowanie szczeniaczków porzuconych i niechcianych. Między bohaterami jest przyjaźń, miłość, szacunek i dobrze im ze sobą. W tej części wielkimi krokami zbliżają się święta a wiadomo że ten czas częściej łączy niż dzieli. Fajnie się słucha, polecam. Warto przeczytać całą serię - 8 tomów i zaprzyjaźnić się z bohaterami.

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo przyjemnie czyta się ostatni tom sąsiadów ,a zarazem przyjaciół z ulicy Kwiatowej.
Nowe miłości ,szczęście rodzinne ,które kwitnie.
Nie tylko pieski połączyły bohaterów.

Nowe miłości ,szczęście rodzinne ,które kwitnie.
Nie tylko pieski połączyły bohaterów.

Seria ,,Rok na Kwiatowej" bardzo przypadła mi do gustu.,,Grudniowe kwiaty" to ostatni tom serii i trudno rozstać się z bohaterami.Zakończenie jest nieprzewidywalne.Bohaterów poznałam w tym tomie z zupełnie innej strony.Czyżby zadziałała świąteczna magia?Losy sąsiadów z Kwiatowej,których połączyły znalezione psiaki czyta się lekko i przyjemnie .Polecam

Ciepła seria, o tym, że świat byłby piękniejszy gdyby w naszym życiu było więcej empatii, życzliwości, miłości.

Wydarzenia przedstawione są z perspektywy różnych bohaterów. Czytało mi się ciężko, bo jak zwykle w trakcie lektury zorientowałam się, że jest to kolejny tom w serii, a w tym konkretnym przypadku przydałaby się znajomość wcześniejszych części. Książka utrzymana w atmosferze świątecznej. Bohaterowie pomimo złych doświadczeń życiowych są pozytywnie nastawieni do otaczającego ich świata, rozwiązują swoje problemy, a powieść kończy się happy endem.

Jak wiecie jest to seria #roknakwiatowejsezon2 i jeśli ktoś z Was nie czytał poprzednich części to spokojnie może sięgnąć po tę książkę. Niemniej jednak wiadomo, że jak się czyta serię po kolei to zawsze jest łatwiej wgryźć się w fabułę 😁

Ja czytałam poprzedni tom i podczas czytania tego wiem, że ja po prostu muszę sięgnąć po poprzednie części 2 i 1 sezonu 🤩

Styl pisanka autorki jest tak dla mnie niesamowity. Bohater odnosi się do czytelnika jak do najlepszej przyjaciółki. Proponuje kawę, herbatę, a nawet ciastki! 😂 Uwielbiam! Szkoda tylko, że to wszystko się nie materializuje podczas czytania 😂

Książka przedstawia losy kolejnych ludzi mieszkających na Kwiatowej. Jak za każdym razem, poznajemy te same wydarzenia perspektywy kilku osób. Tym razem większa część książki była poświęcona Norbertowi. Natomiast nie zabrakło również wątku pani adwokat Danuty i przemiłej Julii. Jak każda książka Karoliny, ta również niesie ze sobą przesłanie i skłania czytelnika do przemyśleń. Pokazuje jak ważne i jak trudne bywają relacje rodzinne. Jak wysiłek i samozaparcie popłaca w dążeniu do celu i spełnienia marzeń. I najważniejsze - jak ważna jest przyjaźń i wzajemna pomoc.

Nie będę Wam zdradzać fabuły, zachęcam natomiast do przeczytania opisu książki, który powinien Was delikatnie wprowadzić w to co będzie się działo w tej pozycji.

Ja chcę Wam tylko powiedzieć, że po przeczytaniu kilku książek Karoliny wiem, że na jej twórczości po prostu nie da się zawieść. Dlatego bardzo Wam polecam sięgnąć po tę jak i po inne książki tej autorki, bo naprawdę warto.

Styl pisanka...

Zakończenie serii Rok na Kwiatowej było mega pozytywne, dla każdego z bohaterów cud Wigilijnej nocy się spełnił. Zaskakujące choć chyba wyczekane zakończenie dla Norberta i Julki a bardziej przewidywalne dla Kaji i Danuty. 4 całkiem rózne postacie z serii drugiej i nawiązanie do bohaterów serii pierwszej daje świetne zakończenie i zapętlenie ich losów. Nie oceniaj ludzi jeśli nie znasz ich historii , bo ta seria pokazuje że naprawdę każdy z nas potrafi tłumić swoje uczucia, emocje i zamiata pod dywan to co nie chce by było widoczne dla oczu..

• Świąteczne

Dodaj cytat z książki Grudniowe kwiaty