Serce w kopercie

Okładka książki Serce w kopercie
Małgorzata Falkowska Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska

Okładka książki Zimowy pocałunek Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,4
Zimowy pocałunek Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Zagubieni Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,1
Zagubieni Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Ocena 8,1
Nowy początek,... Patrycja Cygan-Jeż,...
Okładka książki Dwie bajki Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Ocena 6,4
Dwie bajki Małgorzata Falkowsk...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Że co? Że jak? Nie rozumiem jak można było zepsuć tak świetną książkę? Natalia była dla mnie idealną protagonistką - wesołą, inteligentną dziewczyną z pasją i pomysłem na siebie a nie kolejną dziecinną, nadąsaną panną. I tu wcale nie chodzi mi o brak szczęśliwego zakończenia - to akurat można uznać za atut. Chodzi o to jak historia została poprowadzona. Przecież to nie ma żadnego sensu. Jak Michał miał poznać Natalię ze swoją córką i siostrą ( pośrednio) i zaprosić na wigilię podczas gdy był żonaty? Czy reszta rodziny miała uczestniczyć w tej farsie? I w ogóle po co, skoro nie chodziło mu o łóżko? Jeśli się zakochał to dlaczego nie wyznał dziewczynie prawdy? I jak ma się miłosne rozczarowanie do wybaczenia matce? Morał niby miał być taki, że rodzina jest najważniejsza - dla mnie wyszło bardziej "nie ważne co zrobi ci bliska osoba, wybaczysz jej gdy ktoś inny skrzywdzi cię bardziej". Przez całą książkę autorka ukazywała Natalię jako osobę bardzo skrzywdzoną przez matkę (całkiem słusznie), która potrzebuje jeszcze przepracować swoją traumę by móc w pełni wybaczyć a tu nagle rach ciach i po sprawie.... Ponadto przesłanie było dla mnie jasne od początku przez to jak pięknie była pokazana relacja Natalii z siostrą. Ich miłość i przyjaźń aż biła ze stron, robiło mi się cieplej na serduchu kiedy czytałam ich dialogi. Tym bardziej nie potrafię pojąć zakończenia. Wszystko rozegrało się dosłownie na trzech stronach. 80-90% książki to dla mnie 8 gwiazdek. Niestety przez końcówkę sumienie nie pozwala mi dać więcej niż 6.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka opowiada historię rodzinną sióstr i historię poszukiwania miłości starszej z nich.
Natalia poszukuje faceta na portalach randkowych. Z różnym skutkiem. Uwielbia szyć, przerabiać rzeczy z SH, które potem sprzedaje. Studiuje ale nie wiąże wielkich planów z tym kierunkiem. Pewnego dnia dostaje paczkę, która nie jest do niej. Razem z siostrą wpadają na pomysł odnalezienia właściciela. I tu wszystko się zmienia w życiu Natalii.
Długo myślałam co o tej książce napisać. I powiem ,że na pewno czytało się szybko. Książka na jeden wieczór. Kolejna książka ,która pokazuje miłość siostrzaną. Wątki z facetami mnie irytowały z tego względu, że szybko się kończyły. Nawet jeżeli akcja fajnie się zaczynała rozwijać to nagle trach i koniec. Wątek z Michałem świetny, aż sama się w nim zakochiwałam. Ale końcówka to mistrzostwo rozczarowania. Po prostu ból i szczękę z podłogi zbierałam. Po czymś tak pięknym siekiera prosto w serce.
Autorka wytłumaczyła dlaczego ale ja i tak nie wybaczę. Chyba że to jeszcze nie koniec tej historii ?

Bardzo fajna książka z motywem krawiectwa w tle.

Bardzo fajna książka z motywem krawiectwa w tle.

Książka „Serce w kopercie” - Małgorzaty Falkowskiej zabiera czytelnika w świat Natalii, studentki, która nie przepada za świętami. Mieszka z młodszą siostrą Zuzką odkąd zmarła ich babcia. Tata nie żyje, a mama wyjechała do Ameryki, gdzie miała zostać tylko na rok. Niestety porzuciła swoje córki, nie przyjechała na pogrzeb swojej mamy.
Natalia ma pecha do mężczyzn. Każdy poznany facet jest gorszy od następnego. Zakończenie jest wielkim zaskoczeniem.
Pierwsze spotkanie z literaturą autorki uznaje za przyjemne.

Natalia ma pecha do mężczyzn. Każdy...

Natalia jest studentką, której pasją jest przerabianie ubrań kupionych w second handach. Dzięki swojej przedsiębiorczości jej hobby to również sposób zarabiania na życie.
Dziewczyna nienawidzi świąt, jednak w tym roku wyjątkowo postanawia wczuć się w świąteczny klimat i sprawić przyjemność siostrze.
Studentka często korzysta z aplikacji randkowej, licząc na to, że w ten sposób kiedyś trafi na księcia z bajki.
Pewnego dnia przez pomyłkę dostaje dziwną paczkę i chcąc zrobić dobry uczynek, decyduje się odnaleźć właściwego adresata na własną rękę. Te poszukiwania przyniosą Natali więcej, niż się spodzewa..
Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Autorka miała ciekawy pomysł na fabułę, niestety bardzo rozczarowało mnie zakończenie. Jakby zabrakło pomysłu na jego rozwinięcie i wybranie łatwiejszej opcji. Mimo wszystko książkę bardzo polecam i radzę samemu wyrobić sobie opinię. Moze tylko ja nie jestem usatysfakcjonowana finałem. Muszę jeszcze zwrócić uwagę, że okładka jest cudowna! Moja ocena to 8/10.

Studentka często korzysta z aplikacji randkowej, licząc na to, że w ten...

Świetna książka, szybko się ją czyta. Dosyć przyjemna dla oka, ale nie przesłodzona.
Zakończenie okazało się trochę zaskoczeniem, ale nie zepsuło lektury.

Zakończenie okazało się trochę zaskoczeniem, ale nie zepsuło lektury.

Książkę pochłonęłam dosłownie w jeden dzień. Fajna i lekka do czytania. I co jak co, ale takiego zakończenia się nie spodziewałam, bo wydawało się, że w końcu będzie dobrze, że życie Natki się poukłada. Chociaż w sumie poukłada się między nią i mamą, której nie potrafiła wybaczyć.
A co do Michała to było to zbyt piękne, żeby było prawdziwe ;)

A co do Michała to było to zbyt piękne, żeby było prawdziwe ;)

-------------------------------------------------------
Zabawna historia kilku młodych osób, pomiędzy nie, wplecione wątki przygotowań do świąt, gdzie nie zawsze jest tak jak sobie coś zaplanujemy, a los może przygotować dla nas niespodzianki. W sumie sama w sobie historia nie jest, aż taka cukierkowa, głównym jej mottem jest rodzina, która powinna być przedłożona ponad wszystko. Czytałam ją z uśmiechem, ponieważ każdy jakby rozdział rozpoczyna kartką z kalendarza i idealnie nastraja nas do świąt z każdym dniem.

-------------------------------------------------------

Książka fajna w klimacie świątecznym, ale zakończenie mnie rozczarowało.

Książka fajna w klimacie świątecznym, ale zakończenie mnie rozczarowało.

Książka równie dobra na przedświąteczne, grudniowe dni jak i na gorące, czerwcowe wieczory. Dla mnie była miłą odskocznią w jeden z nich. Autorka przedstawia nam opowieść o pozytywnie zakręconych siostrach i "kręcących się" wokół nich mężczyznach - jednych miłych, dobrych, uczynnych, ale też innych - dziwnych, by nie rzec "zaburzonych". Zawirowania uczuciowe, traumatyczne przeżycia z przeszłości, życie studenckie i... zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Dodatkowy plus za kalendarz z przesłaniami i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.