Pierwsze wesele

Okładka książki Pierwsze wesele Karolina Wilczyńska
Okładka książki Pierwsze wesele
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Filia Cykl: Na nową drogę życia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Na nową drogę życia (tom 1)
Filia
2021-02-10
2021-02-10
9788381950909
literatura polska

Antonina Stecka - menadżerka w korporacji, która zawsze oddawała się swojej pracy z wielką pasją i wiedzą. Twierdziła też że życie singielki jak najbardziej jej odpowiada ale gdy tylko spotyka nowego dyrektora handlowego opadają jej mury obronne. Oskar Wierzbicki - ów dyrektor - facet z niebieskimi oczami, czarujący, pewny siebie i tak przystojny że może mieć każdą kobietę. I to też dosięga Tosię. Ta 27-latka praktycznie od razu zakochuję się w Oskarze i ku swojemu zaskoczeniu ze wzajemnością. Jednak nie wypada aby menadżerka miała romans z przełożonym więc Oskar twierdząc że to dla dobra Tosi prosi ją o zachowanie w tajemnicy ich zwiazku. Kobieta oczarowana jego urokiem oczywiście przyjmuję jego argumentacje. Zgadza się na każdą prośbę Oskara, i prywatną i służbową, często zostaję na nadgodzinach i siedzi po nocach aby przygotować dla dyrektora wszelkie niezbędne tabelę, porównania i strategie handlowe. Staję się wręcz jego osobistym doradzcą. Jest tak mocno zaślepiona szczęściem i miłością do ukochanego że nawet ostrzeżenia ze strony siostry czy ojca do niej nie docierają. A rodzina zawsze widzi więcej - oni nie widzą świata przez różowe okulary tak jak Tosia.
Hmmm... Tosia - niby taka inteligentna a jednak głupia i naiwna - tak z każdym rozdziałem o niej myślałam. Wkurzało mnie również gdy czytałam jak Oskar wciska jej kolejny kit! Ale nic wiecej nie zdradzę 😉 lektura była lekka i przyjemna, tak myślę że dobra na letni dzień w słoneczku!

Rewelacyjna książka, polecam! 😊

Rewelacyjna książka, polecam! 😊

Początkowo mnie nie wciągnęła i chociaż z czasem okazała się totalnie przewidywalna to chciało się ją czytać, aby być ciekawym jak dokładnie przebiegnie fabuła.

Od początku czułam, że z tym Oskarem jest oś nie tak - zastanawiam się tylko jak bardzo wykorzysta główną bohaterkę.
Ślub Ojca i ciotki dziewczyn też był do przewidzenia, ale zaskoczyła data i miejsce.

Także, większość wątków banalna ale w tym banale miła i zachęcająca do czytania. Nawet mam mały niedosyt (może kolejne części mi go wypełnią) co się wydarzyło dalej (czy np. siostra Tosi kogoś znajdzie, czy Oskar wyleci z pracy ;) ).

Ot lekka książka na weekend lub długie jesienne wieczory.

Także,...

Taka w sam raz na wakacje, prosta historyjka.

Taka w sam raz na wakacje, prosta historyjka.

Bardzo lekka i bardzo przyjemna książka. Naprawdę czytało mi się ją wyjątkowo dobrze.

Dopiero po przesłuchaniu 2 tomu mogę ocenić 1. W moich oczach 1/2 książki to bardzo rozwleczony początek a koniec urwany i dopiero z 2 tomem jakoś to wygląda . Dobrze, że książka jest z tych krótszych a druga połowa 1 tomu była już lepsza to jakoś to poszło . Kto przebrnie połowę to go wciągnie.

Ta książka jest idealnym potwierdzeniem dla powiedzenia, że miłość jest ślepa. Mamy tu książkowy przykład manipulacji i odseparowania zakochanej osoby od rodziny, bliskich a nawet przekonań.
Kończy się w dwójnasób bo z jednej strony jest do przewidzenia ale z drugiej to trochę taka wisienka na torcie zaskoczenia.

Jestem rozczarowana całą serią. Styl pisania pozostawia wiele do życzenia, nie wspomnę już o tym, że w pierwszej części siostra głównej bohaterki ma na imię Laura, a w pozostałych częściach Łucja...

pierwsza połowa książki absolutnie nudna, Oskar to chodzący red flag, ale przez różowe okulary które nosi główna bohaterka tego nie widać. Strasznie mnie to frustrowało. Sam plottwist spoko, ale strasznie pobieżnie potraktowany.
Końcówka naprawdę w porządku, przynajmniej nie mam poczucia że zmarnowałam czas czytając tę książkę.
Ogólnie polecam jak ktoś chce poczytać coś luźnego, lekkiego i niewymagającego.

Ogólnie polecam jak ktoś chce poczytać coś...

Historia, którą można było przewidzieć po pierwszych 20 stronach, ale nie przeszkadzało to w czytaniu. Książka relaksuje i odpręża. Cała fabuła jak i język nie jest wymagający.

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Pierwsze wesele