Dziedziczki

Okładka książki Dziedziczki
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kuzynki (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kuzynki (tom 3)
Fabryka Słów
2020-10-09
2005-10-01

więcej Więcej

Postanowiłam wrócić do zakupionej kilka lat temu trylogii Pilipiuka - powód prosty - kupiłam część czwartą. Pierwsze czytanie pozostawiło we mnie poczucie, że te książki to banalne czytadło, nic specjalnego. Teraz po kilku latach zmieniłam opinię.
Fakt, to świetne czytadło. Głębi trudno się w nim dopatrzeć ale jest rewelacyjnie napisane.
Bohaterowie są długowieczni -...

Bardzo fajnie się czyta. Lekka i przyjemna i niewymagająca. Idealna żeby się oderwać od wszystkiego i zrelaksować.

Trzeci tom powieści o kuzynach Kruszewskich, uważam że książka jest znacznie przyjemniejsza od poprzednich dwóch części.
Jakkolwiek dzieła Pilipiuka są mi znane, charakteryzują się rzecz jasna swoistą lekkością i przyjemnością czytania, tak niestety przyznać trzeba że ten cykl jest trochę nijaki.
Jak wyżej wspomniałem, książka jest przyjemna, ale nic poza tym.
Motyw...

książka lekka, przyjemna, dość dobrze napisana, lecz niekiedy drażni boomerstwo autora [3]

Lekka, łatwa i ... nijaka?
Przeczytałam ale jakoś tak "bez przyjemności".
Więc jeśli macie ochotę na książkę która nie zmusza do refleksji to polecam :)

Ostatnia książka Pilipiuka o wampirzycach jakie przeczytałem. Taaakie sobie.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

Do cyklu "Kuzynki" A. Pilipiuka wróciłam po przerwie, zaplanowanej i jak się okazało przydatnej. Pozwoliła mi ona świeżym okiem rzucić na dalsze przygody bohaterów, wiedząc jednocześnie czego spodziewać się po stylu opowieści. Możliwe też, że po prostu "Dziedziczki" trafiły do mnie we właściwym momencie, gdyż czytało mi się ten tom lepiej niż poprzednie.
Akcja miała żywszy...

Trzecia część podobała mi się najbardziej z całej serii. Tak samo lekko i szybko się czytało jak poprzednie, ale było jakby ciekawiej. Nawet zwroty akcji się pojawiły. Wątków było sporo i wszystkie były interesujące. Nie było nudy.

Typowa ksiazka p. Pilipiuka. Tak samo jak latwo sie czyta, Tak I latwo o niej zapomniec.

Kruszewskie przejmują dawne ziemię w Kruszewicach i będą próbowały odbudować dworek oraz podnieść dochodowość rodowitych ziem. Będą budować, planować, sadzić, obsiewać i walczyć z przeciwnościami losu a także z krnąbrnymi mieszkańcami. Żeby nie było zbyt kolorowo pojawia się po raz kolejny Bractwo Drugiej Drogi. Po raz kolejny będą atakować alchemika i próbować wydobyć z...

6 019
    1 312