Księżniczka

Okładka książki Księżniczka
Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Kuzynki (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kuzynki (tom 2)
Fabryka Słów
2020-09-25
2004-06-01

więcej Więcej

To Pilipiuk w pełnej krasie. Czasem drażni, ale w zasadzie to niezła rozrywka. Ocena oczko niżej niż otwierające serię "Kuzynki".

Kontynuacja trzyma poziom. Bardzo dobrze się czyta. Ciekawa wartka akcja. Zazdroszczę bohaterom wiedzy i umiejętności :-)

„Księżniczka” to drugi tom serii „Kuzynki” Andrzeja Pilipiuka.
Po raz kolejny wampirzyca, alchemiczka oraz agentka CBŚ mimo, że starają się wieść spokojne życie, będą musiały stawić czoła przeciwnościom losu.
Niestety muszę przyznać, że się trochę wynudziłam czytając ten tom. Pierwszy wywarł na mnie naprawdę dobre wrażenie, ale tutaj… nic ciekawego się nie działo :(....

Cykl „Kuzynki” poleciła mi koleżanka, więc średnio udaną pierwszą część uznałam za wypadek przy pracy i zaczęłam czytać „Księżniczkę”. Mogłabym podsumować ją kilkoma słowami: bardzo dobra książka do napisania od nowa.
Tak naprawdę wbrew tytułowi część druga wcale nie skupia się na księżniczce-wampirzycy, a jako tytuł bardziej pasowałyby „Problemy egzystencjalne Alchemika”...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajnie się czyta. Lekka i przyjemna i niewymagająca. Idealna żeby się oderwać od wszystkiego i zrelaksować.

Przesłuchane w audiobooku.
Piękne jak zawsze ! Już chyba po raz 3 lub 4 od nowa poznaję tą historię. Bardzo dobrze napisana :) Super historia . Bohaterowie którzy są jak żywi i można się z nimi utożsamić (może nie koniecznie z wampirem chociaż kto wie ^^). No i te przygody ! Polecam

Druga część opowiadań o kuzynkach Kruszewskich i pewnym książątku, w towarzystwie wybornego alchemika.
Książka podobała mi się bardziej od pierwszej części, może pod względem fabularnym, może przez to, że powoli zanika drażniące skakanie po wątkach.
Niestety to ostatnie nie zniknęło całkowicie, wciąż mamy chaos, ale już bardziej opanowany.
Jestem zmuszony stwierdzić, że...

książka lekka, przyjemna, dość dobrze napisana, lecz niekiedy drażni boomerstwo autora [2]

Druga część cyklu, kolejny średniak, sam nie wiem czy warto.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

Lekkie i przyjemne, podobnie jak "Kuzynki". Z tą różnicą, że tam wszystko było nowe, bardziej intrygujące. Poznawaliśmy dopiero bohaterów, więc było ciekawiej. A tutaj mamy po prostu ciąg dalszy ich przygód, bez większych fajerwerków czy niespodzianek. Dobrze i szybko się czyta, ale nie jest to nic odkrywczego. Nie rozumiem też w jakim celu dodano pod koniec postać kobiety...

6 777
    1 534