Zwilczona

Adrianna Trzepiota Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Zwilczona (tom 1) literatura piękna
2020-09-30
2015-10-22
Świat Książki
Zwilczona (tom 1)
literatura piękna
2020-09-30

Mieliście kiedyś wrażenie, że jakaś dana książka została napisana właśnie o Was? Albo zdecydowanie dla Was, jako obowiazkowa pozycja do przeczytania na drodze losu?

Właśnie taką jest Zwilczona w moim przypadku. Napotkałam ją przypadkiem, na facebookowej wyprzedaży. Gdyby nie inne imię, odniosłabym wrażenie, że czytam książkę o samej sobie.

Motyw wilka pojawia się już na...

Wciągająca lektura. Na minus jest pierwszoosobowa narracja, ale generalnie książka dobra, o niebo lepsza od kolejnych części trylogii.

Jestem rozczarowana. Tak magicznie się zapowiadała ta książka. Wyszło z tego romansidło, którego 2/3 stanowią treści listów - co nie posuwa akcji do przodu. Autorka ma potencjał, ale niestety nie wykorzystała go w pełni. Szkoda!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To jest taka książka, która wywołuje w czytelniku sprzeczne emocje.
Bo z jednej strony cudowna opowieść o szukaniu samej siebie, własnej godności i wartości, magia Podlasia i Mazur (genialna sprawa), trochę kabały - czyli coś co lubię w takich książkach.
Ale z drugiej mamy niezdecydowanie głównej bohaterki, szukanie zrozumienia własnych potrzeb u innego mężczyzny (mimo, że...

Książka ze wspaniałym potencjałem, pomysłem na historię oraz ciekawymi bohaterami. Tak zakładałam do połowy opowieści, kiedy zamienia sie w harlekina. Nie sięgnę po kolejne części, przede wszystkim z uwagi na język, którym napisana jest książka.
Autorka ma jednak wiele ciekawych, życiowych przemyśleń na temat kobiecej duszy i jej potrzeb.

O mateńko, jak ja chciałam przeczytać tę książkę, bo natura, bo magia, bo kobiecość, ale romanse niezbyt mnie interesują, a tutaj złapałam się na tym, że przewracałam kartki automatycznie. Taka niedzielna niezobowiązująca lektura. Nic więcej.

W przedstawionej przez autorkę historii możemy spodziewać się łez, zdrad i migawek z przeszłości głównej bohaterki. W umyśle Jaśminy pojawia się wilczyca, dzięki której zmienia ona podejście do pewnych spraw, patrzy na to, co jest teraz, myśli o tym, co wydarzyć może się w przyszłości. Nie zawsze wszystko, mimo wszystko idzie zgodnie z założonym planem. Podczas pomocy...

lubie takie klimaty: szeptuchy, duzo natury, kobieca przyjaźń, intuicja, ktora prowadzi do najwazniejszych odpowiedzi

Na półkach: , , , , , , ,

Początek i koniec książki podobał mi się bardzo. Niestety, akcja nie miała równego tempa i czasami nieco mi się dłużyła.
Gdyby rozebrać "Zwilczoną" na części składowe mamy tutaj ciekawą główną bohaterkę (która- odniosłam takie wrażenie- ma za pewne dużo z Autorki lub jej fascynacji), Mazury i ich przyrodę, a nawet odrobinę magii- a właściwie czy jest to magia? Kim jest...

Bardzo lubię książki o kobietach, intuicji, szeptuchach, szczypcie magii szczególnie jeśli w tle przewija się wątek romantyczny lub historyczny, teoretycznie Zwilczona to wszystko ma. Dla mnie jednak ta książka była nudna i dziwna, bohaterka to ciepła klucha, natomiast jej rozmowy czy przeobrażanie się w wilczycę jakieś niezrozumiałe. Według mnie tej magii było o wiele,...

• 2017
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • Przeczytane w 2018
  • Polscy autorzy

Adrianna Trzepiota Zwilczona. O kobiecej intuicji, mazurskiej magii i ogromnej miłości Zobacz więcej