Zimowa Jutrzenka

Nominacja w plebiscycie 2019
Adrianna Trzepiota Wydawnictwo: Świat Książki literatura obyczajowa, romans
Świat Książki
literatura obyczajowa literatura polska odmiana losu podróż poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne rozstanie zdrada
literatura obyczajowa, romans
Inne

Przy tak wysokiej ocenie i dobrych recenzjach nastawiałam się na coś zgoła innego. Tak płytkiego gniota już dawno nie miałam w swoich rękach. Na rynku jest wiele ciepłych historii, które dzieją się w okresie świątecznym, naprawdę nie warto sięgać akurat po tą. Okrutnie mnie wymęczyła podczas czytania, aż nie mogę zdecydować co było najgorsze. Te nienaturalne dialogi? Ta...

Książka lekka i przyjemna. Idealna na zimowy wieczór.

Nie wiem jak to się stało, że na półce pojawiło mi się romansidło. No ale przeczytałem. Nie było to takie złe :-)

Idealna książka na okres świąteczny. Dobrze się czyta :)

Fantastyczna historia na zimowe wieczory. Szczerze, tylko śniegu brakowało mi za oknem podczas czytania 😉

Ciekawa, wciągająca, ale momentami troszkę nudna i mało prawdopodobna... Mimo wszystko polecam.

+ przyjemne damskie czytadło, na jesienny wieczór (z serii przyjaźń, dobro i uczciwość zawsze górą ;)
+ fajnie wpleciony motyw wilków
+ oddany klimat mazurskiej pustki
+ jasny przekaz książki, że siły i rozwiązań trzeba szukać głównie w sobie
- nienaturalne dialogi
- właściwie historia dość sztampowa, momentami banalna
- postaci bardzo schematyczne, ich transformacja też...

całkiem przyjemna książka na zimowe wieczory. Fabuła nie zaskakuje, rozwój wydarzeń jest przewidywalny, ale tego typu książki już mają to do siebie i tak naprawdę nie oczekujemy od nich niczego więcej, niż chwycić tę książkę, usiąść z kubkiem ciepłej herbaty i spędzić miłe godziny przy pozytywnej historii.

Dla mnie książka jakich wiele na rynku. Tematy, które mogły by być ciekawie rozwinięte (np wspomnienia babci i relacje z córką) zostały potraktowane bardzo ogólnikowo.

Fabuła „Zimowej Jutrzenki” nie jest może przełomowa ani odkrywcza, ale jest całkiem sympatyczna i świetnie nadałaby się na scenariusz filmu obyczajowego. Kobieta, której świat, przez zdradę męża, z dnia na dzień wywrócony zostaje do góry nogami, wyrusza na mazurską wieś w poszukiwaniu domu zmarłej babci i kojarzonego z nim spokoju i harmonii.
Poznając historię przodków,...

Dyskusje