Zemsta

Bolesław Prus Wydawnictwo: Fundacja Festina Lente klasyka
Fundacja Festina Lente
klasyka

Na półkach: , , , ,

"Narody nie po to żyją, aby się mścić, ale ażeby rozwijać się i spełniać jakąś misję cywilizacyjną" (s.6)

Kolejna perełka Bolesława Prusa, którą znalazłam na chmuraczytania.pl.
Nowela "Zemsta" miała swój pierwodruk w „Kurierze Warszawskim” w 1908 roku.

Rzecz dzieje się w środowisku polskich emigrantów w Paryżu. Trzech przyjaciół - Władysław Miler, Jan Czerski i Zygmunt...

• 2020
  • Wersja PDF