Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej

Marcus BuckinghamCurt Coffman Wydawnictwo: MT Biznes Seria: Światowe Bestsellery Biznesowe biznes, finanse
First, Break All the Rules
2017-01-01
Anita Doroba
Światowe Bestsellery Biznesowe
zasady zarządzanie inwestycje

Bardzo dobra książka! każda osoba będąca managerem lub aspirująca na takie stanowisko powinna ją przeczytać! Niektóre przykłady niestety niemożliwe do wprowadzenia w naszym pięknym kraju.
Książka zdecydowanie otwiera oczy jak na to jak można podnieść zaangażowanie i efektywność pracownika przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkich nakładów finansowych. Właściwie wszystko co...

Jeżeli jesteś menadżerem powinieneś ją przeczytać. Książka dostarczy na pewno wielu przemyśleń. Aby być wybitnym musisz postępować odmiennie, tak jak wszyscy ale inaczej. Wszyscy przechodzą przez drogę na zielonym, Ty na czerwonym ;)

Ponadczasowa lektura o motywacji, zadaniach lidera i o tym jak ważne jest by skupić się na silnych stronach ludzi.

Kręgosłupem tej książki jest 12 pytań dotyczących miejsca pracy, reszta kręci się wokół tego prowadząc do mgły

Bardzo depresyjna, acz interesująca pozycja. Dlaczego depresyjna? W sumie nie trzeba wiele zrobić, aby być dobrym menadżerem. Jednak trzeba bardzo dużo zrobić, aby zostać wybitnym. Jakim więc cudem jest tak wielu marnych? Lenistwo? Niechęć? Brak kompetencji? A dlaczego książka jest interesująca? Bo w bardzo prosty sposób mówi, co trzeba robić, czego należy spróbować, aby...

Chcesz stać się lepszym manadżerem! Chwyć tą książkę do ręki i zobacz jak niekonwencjonalne podejście w życiu rozwinie Twój potencjał.

Nie rozumiem zachwytów nad tą książką... Przeczytałem ją 3 tygodnie temu i jedyne co zapamiętałem to to, że dobry menedżer poświęca swój czas najlepszym.
Nudna książka o badaniach Instytutu Gallupa.
Może gdyby konstrukcja książki była ciekawsza- większe rozdziały, podkreślone wnioski, cytaty autorytetów tak jak np. robi to Brian Tracy, to wyżej oceniłbym to dzieło. Jednak...

Dobra książka pokazująca, że świat "awansów" jest źle skonstruowany

Nie rozczarowała mnie ta książka. Obszerna wiedza na temat zarządzania zasobami ludzkimi. Może czasami przykłady opisywane nie do końca mają odzwierciedlenie w realiach polskich, ale warta przeczytania.

Spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Niestety po jej przeczytaniu nie czuję się dużo mądrzejsza.
Może po głębszym przemyśleniu pod prysznicem będzie coś lepiej ;)

Tylko jedno z tej książki wydało mi się warte zapamiętania/ zapisania. 12 pytań do oceny miejsca pracy. Coś w tym jest zwałasza w pierwszych 7, które poniżej przytoczę
"
1. Czy wiem, czego oczekują ode...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Chcę w prezencie