Cel I: Doskonałość w produkcji

Eliyahu M. Goldratt Wydawnictwo: Mint Books biznes, finanse
The Goal: A Process of Ongoing Improvement
978-83-60665-05-3
Mint Books
zarządzanie produkcją zarządzanie przedsiębiorstwem werbel-bufor-lina drum-buffer-rope rachunkowość przerobowa throughput accounting
The Goal: A Process of Ongoing Improvement
biznes, finanse
978-83-60665-05-3

Bardzo dobra pozycja na rozpoznanie w tematyce zarządzania. Historia opowiedziana jest w ciekawy sposób, co pomaga wczuć się w sytuację i razem z bohaterami szukać przyczyn problemów w zakładzie produkcyjnym. Do tego wątek poboczne, który pokazuje jak ważne poza pracą jest życie osobiste i jak sama praca może na nie wpływać.
Polecam.

Dla osób które zajmują się produkcją w jakimkolwiek zakresie lektura obowiązkowa!
Nobla w dziedzinie literatury nie będzie, ale nie o to tu chodzi.

Świetna

Bardzo dobra książka. Przydatna w szczególności dla kogoś związanego z produkcją, ale nie tylko. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy kupować i potrzebuje więcej informacji - krótka recenzja tutaj:

Problemy produkcyjne przedstawione w formie wciągającej historii.

W ludzki sposób tłumaczy pojęcia takie jak przerób, nakłady operacyjne, zapasy, co to jest wąskie gardło i jak sobie z nim radzić. Co ciekawe jest to powieść.

genialna lektura ze studiów
powieść biznesowa - przeczytana w 3 wieczory

Rewelacyjna pozycja dla każdego kto wierzy, że prostota jest szczytem wyrafinowania.

Pewnego razu zabrałem parę autostopowiczów z Mongolii. Po krótkiej rozmowie na tematy ogólne Mongoł(nie wiem jak miał na imię) uznał, że powinienem przeczytać tę książkę. Bez zastanowienia kupiłem i zabrałem się za czytanie. Jako, że pracowałem wtedy w sporej firmie produkcyjnej miałem okazję dostrzec przyczyny problemów, których bez lektury tej książki bym nie zauważył....

Polecam!!

Dyskusje