Po pierwsze złam wszelkie zasady

Okładka książki Po pierwsze złam wszelkie zasady
Marcus BuckinghamCurt Coffman Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
MT Biznes
2001-01-01
2001-01-01

Okładka książki Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej Marcus Buckingham, Curt Coffman
Ocena 7,7
Po pierwsze: Z... Marcus Buckingham, ...
Okładka książki O zarządzaniu ludźmi. 10 Idei HBR. Jean-Louis Barsoux, Max H. Bazerman, Marcus Buckingham, Clayton M. Christensen, Daniel Goleman, Jon R. Katzenbach, John P. Kotter, Jean-Francois Manzoni, Douglas K. Smith, W. Chan Kim
Ocena 6,8
O zarządzaniu ... Jean-Louis Barsoux,...

Okładka książki Psychologia szefa. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone. Jerzy Gut, Wojciech Haman
Ocena 7,4
Psychologia sz... Jerzy Gut, Wojciech...
Okładka książki Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera Alexander Osterwalder, Yves Pigneur
Ocena 7,9
Tworzenie mode... Alexander Osterwald...

Oceniam wysoko. Zdecydowanie zgadzam się z tezą, że to relacja pracownika z przełożonym wpływa w bardzo dużym stopniu na to, czy pracownik chce zostać dłużej w danej firmie, czy nie. Ma to znaczenie m.in. w odniesieniu do wskaźnika rotacji i zadowolenia z pracy. Poza tym, zadawanie sobie i pracownikom odpowiednich pytań, regularny feedback, rozmowy one on one itp. Jeśli ktoś zaczyna pracę w roli kierownika/menadżera będącego odpowiedzialnym za ludzi - warto dokładnie przeanalizować tę pozycję.

Bardzo dobra książka! każda osoba będąca managerem lub aspirująca na takie stanowisko powinna ją przeczytać! Niektóre przykłady niestety niemożliwe do wprowadzenia w naszym pięknym kraju.
Książka zdecydowanie otwiera oczy jak na to jak można podnieść zaangażowanie i efektywność pracownika przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkich nakładów finansowych. Właściwie wszystko co jest opieczętowane przez instytut Gallupa jest bezapelacyjnie warte uwagi!

Bardzo depresyjna, acz interesująca pozycja. Dlaczego depresyjna? W sumie nie trzeba wiele zrobić, aby być dobrym menadżerem. Jednak trzeba bardzo dużo zrobić, aby zostać wybitnym. Jakim więc cudem jest tak wielu marnych? Lenistwo? Niechęć? Brak kompetencji? A dlaczego książka jest interesująca? Bo w bardzo prosty sposób mówi, co trzeba robić, czego należy spróbować, aby rzeczywiście odnieść sukces w zarządzaniu zespołem. Aby pomóc ludziom. Oczywiście my, w polskich warunkach, potrafimy wszystko przekształcić i wypaczyć, jednak ja bym się nie zrażał. Oczywistym jest, że każda zmiana zaczyna się od nas. Buckingham naprawdę konsekwentnie przedstawia, co krok po kroku trzeba zrobić, aby dobrze wyrekrutować pracownika, jak czuwać nad jego motywacją i rozwojem, i w końcu móc na koniec dnia spojrzeć w lustro, żeby mieć poczucie dobrze wykonanej pracy. Wiele teorii jest kontrowersyjnych, ale podkreślę raz jeszcze - nie ma co się zniechęcać. Czytajmy i pracujmy nad sobą i nad naszym otoczeniem.

Niezły ze mnie idealista. A przecież pracuję w korpo.

Nie rozumiem zachwytów nad tą książką... Przeczytałem ją 3 tygodnie temu i jedyne co zapamiętałem to to, że dobry menedżer poświęca swój czas najlepszym.
Nudna książka o badaniach Instytutu Gallupa.
Może gdyby konstrukcja książki była ciekawsza- większe rozdziały, podkreślone wnioski, cytaty autorytetów tak jak np. robi to Brian Tracy, to wyżej oceniłbym to dzieło. Jednak mówiąc w jednym zdaniu, książka jest bardzo nudna.

Nudna książka o badaniach Instytutu Gallupa.

Dobra książka pokazująca, że świat "awansów" jest źle skonstruowany

Dobra książka pokazująca, że świat "awansów" jest źle skonstruowany

Chcesz stać się lepszym manadżerem! Chwyć tą książkę do ręki i zobacz jak niekonwencjonalne podejście w życiu rozwinie Twój potencjał.

Kręgosłupem tej książki jest 12 pytań dotyczących miejsca pracy, reszta kręci się wokół tego prowadząc do mgły

Ponadczasowa lektura o motywacji, zadaniach lidera i o tym jak ważne jest by skupić się na silnych stronach ludzi.

Jeżeli jesteś menadżerem powinieneś ją przeczytać. Książka dostarczy na pewno wielu przemyśleń. Aby być wybitnym musisz postępować odmiennie, tak jak wszyscy ale inaczej. Wszyscy przechodzą przez drogę na zielonym, Ty na czerwonym ;)

Książka mówi sporo o talentach, które się posiada lub nie. Przyznam, że tezy przedstawione w książce dały mi sporo do myślenia i na pewno jako menedżer będę do nich wracał, tak aby wyciągnąć najlepsze wnioski, które mogę wdrożyć w swojej pracy.

Dodaj cytat z książki Po pierwsze złam wszelkie zasady