Kup teraz - 12 ofert w cenie od 25.97 zł do 35.97 zł

Opowieści niesamowite z języka angielskiego

Opowiadania cokolwiek nierówne, ale w dobie gore i slasherów miła odmiana. Nie straszy krwią i flakami, ale świetnym klimatem.

81/180/2021
Wyzwanie LC maj 2021
Brrrr. Nawet tu nie ma za dużo upiorów czy wampirów, tu jest głównie atmosfera. I od tej atmosfery pomieszanie zmysłów. No jest dość strasznie, chociaż się wie, ze to bujdy są. Albo i nie są.
Ciekawe, że taka moda była wtedy, pod koniec XIX i na początku XX wieku. Mam jeszcze niemieckie na półce, a niedawno wykryłam, że wyszły tez polskie....

Świetna książka - zarówno dla znawców tematu i do dalszych badań, jak i dla "zwykłych" fanów literatury grozy. Bardzo dobra robota wydawnicza i redakcyjna.

Obfitujący w uznane nazwiska pisarzy grozy (m.in. Poe, Lovecraft, Blackwood, Le Fanu) i nie tylko (Charles Dickens) kolejny tom z serii opowieści niesamowite z mocną zawartością. Mimo wielu kultowych opowiadań z dreszczykiem są tu zawarte też mniej znane opowieści mistrzów tego gatunku jak „Nienazywalne” Lovecrafta czy „Znamię” Machena.

WAMPIR opisuje historię dwóch...

Dobry wybór tekstów i pięknie wydana książka. Zbiór opowiadań grozy. Oczywiście każde inne i jedne mniej mi się podobały a inne bardziej. Od znanych autorów jak Dickens czy Poe po mniej znanych (przynajmniej dla mnie) le Fanu czy de la Mare. Zaczęłam od opowieści z języka angielskiego ale rosyjska część też zapowiada się znakomicie.

Seria Opowieści niesamowitych Państwowego Instytutu Wydawniczego nabiera rozpędu. Po historiach tworzonych w dawnych wiekach przez pisarzy niemieckojęzycznych, rosyjskojęzycznych i francuskojęzycznych, przyszedł czas na bodaj najbardziej oczekiwany tom – pisarzy anglojęzycznych. W zbiorze umieszczono teksty znanych i cenionych artystów: Edgara Allana Poe, Nathaniela...

Dobra antologia, zawierająca kilka nieznanych polskiemu czytelnikowi tekstów (min. słynny "Wampir" Polidoriego, napisany na długo przed "Draculą" Stockera). Reszta jest raczej dobrze znana miłośnikom gatunku i to właśnie ich dobór mógłby być (moim zdaniem) nieco trafniejszy.

Gdybym miał wpływ na ostateczny kształt czwartego tomu, to wybrałbym następujące opowiadania w...

Niezłe. Szczególnie polecam fanom horroru.

• Groza
  • Chcę w prezencie
  • 2021
  • Chcę mieć
  • Wypożyczone tu i tam
  • Opowiadania/Nowele
  • 2020

Dodaj cytat z książki Opowieści niesamowite z języka angielskiego