Zgubne pożądanie

Prozami
2020-06-23
2020-06-23
literatura polska

Podobało mi się w tej książce, że była podziela na historię jednej o drugiej strony... Fajnie można poznać przez to bohaterów i zrozumieć ich zachowania w niektórych sytuacjach.
Trochę za dużo seksu, jakby nie można było napisać romansidła bez tego.
Lubię w tej książce też to, że jest zamknięta w jednej części, nie ma zbędnych kolejnych tomów.

Trochę za dużo seksu, jakby nie można było napisać romansidła bez tego.

Zbyt dużo przemyśleń i monologów wewnętrznych a mało akcji i dialogów. Spora część typu "powrót do przeszłości" a raczej do młodości gł. bohatera (ponad 100 stron) co nie koniecznie mnie interesowało i nie wiele wnosiło do gł. wątku jakim była relacja gł. bohaterów. Trochę się wynudziłam czekając i brnąc przez kolejne strony doszukując się jakiś emocji. Niby tyle się działo, było sporo przykrych wątków a jednak sposób w jaki je opisano nie był wstrząsający, czy choćby pobudzający. Do tego ta słaba końcówka, która skupiała się na wszystkim innym a nie na tym co było istotne.
Miałam wrażenie jakby mi zabrakło końca tej historii, wszystko co powinno być wypowiedziane ograniczyło się do spojrzenia i "mokrej pieluchy"... słabe.

Gdyby nie to, że jestem załatana to przeczytałam to jednym tchem. Bardzo fajna historia pozwalająca utożsamić się z bohaterami i ich historiami.

Książkę dobrze się czyta. Ciekawa, jednak to zakończenie, w moim odczuciu, w ogóle nie pasuje do reszty. W odniesieniu do całości tak przekombinowane, że czekałam tylko na dinozaury i ufo.

Jak ja lubię Dankę Braun. Super lektura na jeden długi wieczór. Fajna fabuła, sceny erotyczne odważne ale w granicach dobrego smaku, naprawdę może zrobić się gorąco. Polecam serdecznie.

Beznadziejna i przewidywalna do bólu a tak się zapowiadała ciekawie. Szkoda bo poprzednie powieści z Orłowskimi i Akta Mirka Filera były ciekawe. Ta tutaj jest prosta i przewidywalna. Odniosłem wrażenie jakby to inna pisarka pisała. Powiało stereotypem

Strasznie dużo seksu, bez tego nie dałoby się napisać romansu? Albo Danka Braun zapatrzyła się w Greya, na którym jego autorka zarobiła grubą kasę. „Nieproszeni intruzi” mnie zaciekawili, bo zastanawiałam się, czy istnieją proszeni intruzi, czy to tylko zwykły pleonazm. A „podejrzliwie błyszczące oczy” sugerowały jednak podejrzany błysk. Pani Danka zakotwiczona jest w czasoprzestrzeni konforemnie płaskiej: jest jak koń, który, pasąc się na łące, ani nie widzi na każdym źdźble trawy kropel rosy, zakrzywionych promieni słońca, skaczących pasikoników, ani nie podnosi łba, żeby ogarnąć horyzont nad pastwiskiem, tylko żre trawę i ch***.

Rafał jest Prezesem prężnie rozwijającej się firmy. Jest też mężem Iwony, której w firmie nikt, oprócz jego wspólników, nie zna. Pewnego dnia zatrudnia niepozorną Edytę jako architekta do nowobudowanego hotelu. Dziewczyna jest młoda i sama z narzeczonym planuje otworzyć pensjonat, więc liczy, że dużo się nauczy w nowym miejscu pracy.
A nauczy się dużo więcej, niż się spodziewała.....

Kto jest czarnym bohaterem a kto tym pozytywnym? To w tej historii nie jest takie oczywiste.
Mamy tutaj czworokąt, którego losy są ściśle ze sobą powiązane i do końca czytelnik nie wie co się wydarzy i dlaczego właśnie tak a nie inaczej wszystko się potoczyło.
Choć początek jest bardzo łatwy do przewidzenia to dalej już tak nie jest. Osobiście nie polubiłam się z postaciami więc nie przeżywałam tego co serwowali sobie nawzajem. Muszę jednak przyznać, że z ciekawością poznawałam ich losy choć koniec mocno mnie rozczarował.

A nauczy się dużo więcej, niż się...

Najbardziej podobało mi się to,że książka jest niebanalna! To nie jest zwykle romansidło :)

Wbrew pozorom to nie jest typowe romansidło. To książka łącząca wiele gatunków i mnie po prostu urzekła. Jak dla mnie arcydzieło.

• Audiobooki

Danka Braun Zgubne pożądanie Zobacz więcej