Kilka słów o miłości

Okładka książki Kilka słów o miłości Tomasz Kieres
Okładka książki Kilka słów o miłości
Tomasz Kieres Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2020-07-29
2020-07-29
9788381951036
Literatura polska

Książka, przy której super się bawiłam. Okazuje, się że Szymon będzie jeździł codziennie do pracy wraz z Karoliną. Powodem tego jest mieszkanie na obrzeżach miasta i mniejszy koszt dojazdów. Podobało mi się w tej książce, to że te rozmowy były w moim stylu i z moim humorem. I zwracałam w tej książce na to wiele razy uwagę. Te rozmowy w aucie były wspaniałe. Szczera rozmowa z Karoliną o Oliwi niesamowite. A Weronika po tej imprezie zrobiła krok milowy w relację. A szczera rozmowa na temat ślubu bardzo dużo uświadomiło mi w głowie i zgadzam się, że większość osób robi to aby pokazać wszystkim - taka sztuczna miłość. Wiadomo są wyjątki nawet takie znam ;P. Bardzo lubiłam połączenie Szymona z ... Kochałam ich razem te ich rozmowy. A Weronika przed wyjazdem na sesję do Krakowa była przesłodka. No i okazało się kto jest prawdziwym przyjacielem na porodówce. Temat dziecko w rozmowie Szymon i Weronika był interesujący. Pobudka Szymona też bym taką chciała ;*. I te misję Batmana były codziennością ;P. Zakończenie mi się podobało wiedziałam, że kiedyś to się stanie w tej książce, czekałam tylko na ten moment. Muszę jednak ponarzekać na nie, bo jest niejednoznaczne, a ja wolę czarno-białe zakończenia. Polecam gorąco.

"Kilka słów o miłości" autorstwa Tomasz Kieres to książka, która trochę poleżała na mojej półce za nim się za nią zabrałam. 🫣

Było to moje drugie spotkanie z twórczością autora, i jak pierwsze było udane to tu byłam lekko rozczarowana. Liczyłam chyba na coś trochę innego. #kilkasłówomiłości to książka przede wszystkim historia o prawdziwej przyjaźni damsko- męskiej między Karoliną a Szymonem.

Przez całą książkę kompletnie nic się nie działo. Występuje tu bardzo dużo dialogów. Akcja za bardzo się wlecze. Połowa akcji toczy się w samochodzie, gdzie główni bohaterowie jadąc do pracy rozmawiają i się poznają.
Szymon to facet, który nie patrzy w przyszłość, żyje tu i teraz. Idealny, można na nim polegać, jednak nie potrafi za długo być w związku. Karolina natomiast jest narzeczoną Krzysztofa i nie długo ma wziąć z nim ślub. Szymon mimo, że jest w związku z Weroniką, czyli siostrą Karoliny to można powiedzieć, że jest na każde zawołanie swojej przyjaciółki. Ona ciągle go potrzebowała, a on zawsze akurat był w pobliżu. Widać było, że ciągnie ich do siebie, czuć było chemię i liczyłam w końcu na nagły zwrot akcji i tego nie było.
Na samym końcu główny bohater będzie musiał podjąć trudną decyzję - którą kobiete kocha? Jesteście ciekawi, jak to się zakończyło? Bo ja zakończeniem jestem rozczarowana 🫣

Nie skończyłam czytać, ale muszę podzielić się już czymś, co mnie strasznie irytuje. Błędy językowe w książce! Opatrznie, przyciąga jak magnez... Czy ktoś to czytał przed drukiem? Dla mnie niedopuszczalne, i dziwić się, że ludzie nie potrafią poprawnie pisać i mówić, skoro nawet autorzy książek mają problem z językiem polskim

Polecam

Polecam

"kilka słów o miłości" to zdecydowanie kilkaset słów za dużo. mnogość dialogów ciągnących się jak guma, z których nic nie wynika. bohater jest tak cudowny, że wszystkie kobiety go o tym ciągle przekonują. taki miły, uczynny misio, zawsze pomocny a dla czytelnika po prostu nijaki, bez charakteru, nudny. w tej książce nie ma emocji, historia nie wciąga, dialogi nużą. trudno przez nią przebrnąć.

Kilka słów o miłości, to kilka słów o relacjach, związkach, szczerości i zaufaniu. To także kilka słów o wolności w związku i zaangażowaniu.

Kilka słów o miłości to jednocześnie bliskość i obawa przed nią. To deklaracje, których tak bardzo boi się Szymon.

To kilka słów o miłości, której zarówno Karolina jak i Szymon się wystrzegają. Historia, która powstała przez początkowo wymuszone rozmowy w aucie, podczas wspólnego dojazdu do pracy.

To poszukiwanie miłości, gdy jest tuż obok. To również wyparcie jej.

Podejmowanie kroków, które pozwalają wyjść poza tu i teraz.

To również kilka słów o wspaniałej przyjaźni, poczuciu bycia potrzebnym.

Jest to historia, która mogłaby porwać. Akcja toczy sie w spowolnionym tempie. Chwilami wyczuwalna stagnacja, pytania filozoficzne, specyficzny styl prowadzenia dialogów momentami kreują nierealną rzeczywistość, która może odstraszać czy wręcz nużyć. Jednocześnie bardziej podoba mi się niż "Za horyzont".

więcej: @w_zaczytanym_lesie

Książka napisana w ciekawy i nieco inny sposób, lekko się czyta, a między wierszami przebija humor. Mimo, iż tematem jest miłość i jej meandry, czyli nic oryginalnego, to jednak ze strony na stronę chce się wiedzieć, co będzie dalej.

Jejku, jaka ta książka jest zła. Rozwleczona do granic, dialogi przyprawiające o zgrzytanie zębów, bohaterowie koszmarni i nudni. To było moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, ale raczej ostatnie. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby porównać go ze Sparksem, ale baaardzo się ten ktoś pomylił.

To niesamowite jak ten mężczyzna potrafi pięknie pisać, trafiając prosto w moje serce

Pierwsze moje spotkanie z twórczością pana Kieresa. Zachęciły mnie dobre opinie🙂
Niestety zawiodłam się. To była dość nudna lektura i odniosłam wrażenie, że gdyby skondensować fabułę, pozbyć się niektórych dialogów, czasem niezrozumiałego gadania o niczym byłoby o wiele lepiej. A tak... po prostu tę książkę zmęczyłam, a raczej ona mnie.
Może za jakiś czas sięgnę po inną książkę tego autora, z nadzieją na lepsze spędzenie czasu. 🙂 I lepszą korektę.

Może za jakiś czas sięgnę po inną...

• Biblioteka