Otwórz oczy

Okładka książki Otwórz oczy Alicja Sinicka Patronat LC
Okładka książki Otwórz oczy
Alicja Sinicka Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Oczy wilka (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Oczy wilka (tom 3)
Wydawnictwo Kobiece
2020-07-15
2020-07-15
9788366520677
erotyka literatura polska manipulacja namiętność niebezpieczeństwo pożądanie relacje damsko-męskie romans samotność seks

Okładka książki Kiedy budzą się motyle Agata Czykierda-Grabowska, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Jagna Rolska, Alicja Sinicka, Monika Skabara, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Ocena 7,9
Kiedy budzą si... Agata Czykierda-Gra...
Okładka książki Niebezpieczne. Antologia mafijna D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, Camille Gale, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Alicja Skirgajłło
Ocena 7,0
Niebezpieczne.... D. B. Foryś, Joanna...

Wyróżniona opinia i

Otwórz oczy

przeczytanych książek 307 napisanych opinii 272

Ależ mnie ta książka wymęczyła. Mam
wrażenie, że napisana na siłę. Fabuła wlekąca się niemiłosiernie, bohaterowie tacy nijacy.
Trzeba przyznać, że autorka po mistrzowsku potrafi wzbudzić ciekawość u czytelnika. Sprawia, że ciężko mu oderwać się od lektury. Ale jak już zostaną odkryte pewne karty, to ma się poczucie zwykłego oszustwa😒 Przynajmniej ja tak miałam. Tyle opisów różnych emocji Leny, które są spowodowane …. jakimś zniszczony zdjęciem ślubnym ? Serio? Tak wyolbrzymione reakcje, że szok.
Tym razem Lena musi zmierzyć się z amnezją męża, za którą prawdopodobnie odpowiada jego przyrodni brat pragnący zemsty.
No nie… ja tej całej historii nie kupuję😒 od samego początku podejrzewałam kto za tą prowokacją stoi. I miałam rację.
Po fenomenalnej pierwszej i drugiej części liczyłam naprawdę na coś lepszego. Mocno się zawiodłam. Ocena 5/10.

Ależ mnie ta książka wymęczyła. Mam

Świetne zakończenie trylogii. Mroczny klimat zachowany. Kiedyś jeszcze wrócę do tej serii

Skończyłam właśnie "Otworz oczy" @alicja_sinicka
W tej części Lena poznaje mroczna prawdę o rodzinie Mangano. Artur chce ją za wszelką cenę chronić przed niebezpieczeństwem jakie im grozi. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nikt nie wie jak wygląda wróg. Wiedza jedynie tyle że chce zniszczyć Artura i zdobyć jego firmę,za to że kiedyś on został porzucony przez ojca. Artur źle się czuje z dnia na dzień podejrzewa że został otruty lekiem który niszczy układ nerwowy. Próbuje stworzyć antidotum jednak w dniu urodzin traci przytomność. Po przebudzeniu okazuje się że stracił pamięć, nie pamięta ostatnich 7 lat życia. Lena wie że musi stawić czoła niebezpieczeństwu, jednak przechodzi chwilę załamania. Niewie co ma zrobić komu ufać bo jedyną osobą której ufała nie pamięta jej. Czy Artur odzyska pamięć? Czy uda się złapać wroga i go powstrzymać? Czy Lena i Artur przetrwają ten trudny dla nich czas?

W tej części autorka podzieliła książkę na odczucia pisane okiem Leny oraz Artura. świetnie udało się autorce zmylić czytelnika, co do osoby która była odpowiedzialna za wszystkie niebezpieczeństwa. Kiedy wydawało mi się że odgadlam kto jest wrogiem rodziny Mangano, okazała się nią na końcu całkiem inna osoba. Nie ukrywam, że było to mega zaskoczeniem. Nie brakuje tajemnic, szantażu, strachu, ale też miłości, zbliżeń. Książka wzbudza dużo emocji.

@alicja_sinicka świetna książka bardzo gorąco polecam. Czekam na premiere 4 części 🔥

Skończyłam właśnie "Otworz oczy" @alicja_sinicka

Jak część 1 i 2 strasznie mnię męczyły tak 3 tom to totalne zaskoczenie. Tym razem wątki się przeplatają, narratorem jest Lena i Artur i myślę, że jest to strzał w 10! W 3 części pojawia się przyrodni brat Artur, który trochę namiesza w życiu głównych bohaterów. Najlepsza część z całej serii :)

Cała saga o Lenie i Arturze to trochę tak jakby czytać nowelę brazylijską. Pojawił się nawet wątek zaginionego brata, który wraca żeby się zemścić. Sama nie wiem jak to się stało że przeczytałam wszystkie 3 części praktycznie w 4 dni. Nie mniej jednak na razie mam dość i po 4 część raczej nie sięgnę. Temat ten już mnie trochę zmęczył. Jednak trzeba przyznać autorce , że skonstruowała naprawdę zgrabną historię.

Lubie gdy powstają kolejne części danej serii i mogę odkrywać dalsze losy bohaterów .
Tak jak poprzednie części dużo się dzieje .
Polecam :)

Tak jak poprzednie części dużo się dzieje .
Polecam :)

No i jest 3 część która ukazuje jak to jest z miłością. Kolejna amnezja i walka o przeszłość jak i przyszłość. Standardowo pokazane, że sekrety przeszkadzają we wspólnym życiu. Zaskakująca historia "syna" który chce zniszczyć braci i przejąć firmę.
Fajnie się czyta

Fajnie się czyta

super zakończenie całej serii.

super zakończenie całej serii.

"Ile jesz­cze pro­ble­mów na nas spad­nie? Mam wra­że­nie, że na­zwi­sko Man­ga­no jest cię­ża­rem, który muszę dźwi­gać. Cena za bycie żoną Ar­tu­ra jest bar­dzo wy­so­ka."
Artur zaraz po ślubie wyjawia Lenie rodzinną tajemnicę a kilka dni później ląduje w szpitalu. Po przebudzeniu nie pamięta ostatnich 7 lat życia a najbliższą mu kobietą jest Nadia a Lena jest kimś zupełnie obcym. Artur nie lubi obcych i nie lubi tracić kontroli a ktoś zagraża i jemu i jego imperium.
"Utra­ci­łam to, co wy­pra­co­wa­łam z Ar­tu­rem przez ostat­nie lata. Na­resz­cie za­czął mi ufać, a teraz wszyst­ko wró­ci­ło do punk­tu wyj­ścia. Nie ufam mu, on nie ufa mnie."
Jaką cenę przyjdzie Lenie tym razem zapłacić?

Trzecia część, która zamyka trylogię o losach Artura i Leny nieco mi się już dłużyła. Autorka po raz kolejny zaserwowała nam Artura, który ponownie odsuwa od siebie ukochaną i traci do niej zaufanie. Zachowanie bochatera w tej kwestii jest już wręcz schematem co dość mocno rozczarowuje. Rozwiązanie historii zbyt szybkie, biorąc pod uwagę że cała część prowadziła do tej sceny kulminacyjnej gdzie poznajemy wroga i jego motywy. Tak jakby ważniejsze było wybacz wrogom ale nie najbliższym.
Podsumowując całą trylogię, to jest ona ciekawa i choć poszczególne części są schenatyczne, to naprawdę momentami jest wciągająca.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie najlepsza część. Dużą zaletą jest naprzemienna narracja Leny i Artura. Sceny romantyczne przeplatają się tu z dramatycznymi. Wszystko jest idealnie wyważone.