Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem

Okładka książki Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem Tola Piotrkowska
Okładka książki Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem
Tola Piotrkowska Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Odetchnij od miasta (tom 3) poradniki
poradniki
Odetchnij od miasta (tom 3)
Buchmann
2021-03-03
2021-03-03

„Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” to trzeci tom cyklu Odetchnij od miasta. Poradnik wydany pięknie acz minimalistycznie, opatrzony wyjątkowymi zdjęciami, nie przesycony treścią. Jego niesamowitą zaletą jest to, że samo kartkowanie go przenosi nas w rytm slow. Jednak w moim odczuciu nie jest to zupełnie to, czego oczekiwałam poszukując tego typu książki. Bowiem w treści tej książki mamy naprawdę krótki wstęp samej autorki wyjaśniający odbiorcy jak powstała książka, którą właśnie trzyma w rękach. Następnie przechodzimy do pięciu modułów: las i łąka, morze, jezioro, góry, hotele. Każdy z nich zawiera krótki opis kilkunastu konkretnych miejsc. I mam tu na myśli nie miejscowość, a konkretne agroturystyki, pensjonaty, hotele. W sumie w książce opisane są 63 potencjalne miejsca wypadowe. Jednak warto zaznaczyć, że choć są to miejsca „z duszą” to nie są one w zasięgu przeciętnie zarabiającego przysłowiowego Kowalskiego.
Ponadto po każdym z modułów Autorka zamieszcza wywiad z inną mamą zgłębiając tematykę podróżowania z dziećmi. Każda z nich dzieli się swoim spojrzeniem i doświadczeniem. Jednak nie są to typowe rady, które pomogą zorganizować podobną wyprawę rodzicom nie posiadającym doświadczenia w tej materii.
Podsumowując pozycja piękna, ale niezbyt użyteczna.

Pandemia trwa... Ja jednak mam nadzieję, że już wkrótce nadejdą lepsze czasy. Wrócimy do normalności i znów będziemy mogli podróżować...

Dlatego też mój plan na rok 2021, (choć pewnie i na 2022) to podróże po Polsce i poznawanie nowych miejsc.

Sięgnęłam po książkę, która ma w sobie wywiady z mamami, które nie boją się podróżować z maluchami jak i inspiracje ciekawych miejscówek w Polsce.

Ile ja tutaj znalazłam ciekawych hoteli, miejsc w głuszy i nad wodą! Naprawdę jest w czym wybierać. Wypisałam sobie te najlepsze, które chcemy odwiedzić całą rodziną.
Najważniejsze, że są to miejsca, gdzie dzieci są mile widziane i wiele atrakcji jest właśnie dla nich.

Zdecydowanie polecam wszystkim rodzicom! Ogromna dawka inspiracji i nadziei na to, że już wkrótce będziemy mogli zmienić otoczenie 💓

• Macierzyństwo
  • Polskie🇵🇱