Polska a Zakon Krzyżacki w Prusach w początkach XVI wieku

Okładka książki Polska a Zakon Krzyżacki w Prusach w początkach XVI wieku Marian Biskup
Okładka książki Polska a Zakon Krzyżacki w Prusach w początkach XVI wieku
Marian Biskup Wydawnictwo: Pojezierze historia
historia
Polska a Zakon Krzyżacki w Prusach w początkach XVI wieku
Pojezierze
1983-01-01
1983-01-01

Kolejne monumentalne dzieło jednego z najwybitniejszych ( jeśli nie najwybitniejszego) historyków zajmującego się dziejami polsko-krzyżackimi.
W publikacji autor prezentuje wydarzenia z przełomu XV/XVI w. zakończone ostatnim konfliktem zbrojnym Królestwa Polskiego z Zakonem Krzyżackim. Wielowymiarowa prezentacja zagadnienia, nie ograniczająca się tylko do Polski i Zakonu, pozwala nam na szerokiej panoramie dziejów Europy Środkowo-Wschodniej śledzić poczynania obu stron. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć wszystkie zależności determinujące stosunki między obu państwami i meandry polityki międzynarodowej tak Polski Jagiellonów jak Prus Zakonnych oraz ościennych krajów na czele z Cesarstwem i Papiestwem. Zarazem dostajemy też dość dokładny przegląd stosunków wewnętrznych głównych czynników rozgrywających w polityce Europejskiej wspomnianej doby.
Książka dla każdego zainteresowanego dziejami polsko - krzyżackimi. Zarazem, ze względu na charakter publikacji, bardziej dla wyrobionego czytelnika.

• Klasyka polska
  • Średniowiecze