Państwo Zakonu Krzyżackiego w Prusach. Władza i społeczeństwo

Marian BiskupRoman Czaja Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
Wydawnictwo Naukowe PWN
historia
2008-01-01

Syntetyczne ujęcie dziejów Zakonu Krzyżackiego w Prusach. Poprzednia tego typu monografia została ukazała się prawie 30 lat temu, więc niewątpliwą wartością tego wydawnictwa jest prezentacja współczesnych wyników badań i teorii. Książka stanowi jednak ujęcie syntetyczne i w celu pogłębienia poszczególnych poruszanych w niej zagadnień należy sięgnąć do bardziej szczegółowych...

Dyskusje

• Średniowiecze